Új hozzászólás Aktív témák

  • KTU

    addikt

    2021. január 1-től minden online kassza üzemeltetésre kötelezett vállalkozásnak kötelező készpénzmentes fizetési lehetőség biztosítása.

    Melyik pénzügyi szolgáltatót válasszuk?
    Ha már megvan a szolgáltató, melyik terminált válasszuk a kínálatából?
    Más, esetleg nem bankkártyás rendszerek?

    Tapasztalatok megosztása meglévő POS szolgáltatást biztosítókról.

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • KTU

    addikt

    OFSZ-nél "vagyunk" 2,5 éve. Fizetési Pontot
    Mikor megkötöttük velük a szerződést 3 évre, egész jól nézett ki a szolgáltatás díjazása.
    590 Ft havidíj,
    költség 0,95 % díj forgalom után,
    Mobilinternet 2 év ingyen,
    3. évtől 280 Ft + áfa,
    Kártyadíj 1 x 980 Ft nincs áfavonzata,
    nincs éves díj.

    kb. 1 éve változtatgatják a díjakat, még a számlán szereplő tételeket is, megtehetik mivel nem fogyasztói szerződés.
    Most a havi állandó fixen fizetendő (nem forgalom utáni) díjak:

    Mobilinternet:
    Hálózati hozzáférési díj, 1 hónap: nettó 1 000 Ft

    Számlavezetési díj: 1 490 Ft

    Kártya díj: 390 Ft
    --------------------------------------
    Ez havonta fizetendő fíx díj összesen: 2 880 Ft
    Kicsit máshogy fest, mint amit ígértek.

    De minimis támogatás (csekély összegű támogatás) amellyel reklámozták még magukat, feltétel (volt), hogy még nem volt POS terminál a szolgáltatás igénybe vevőjénél.

    Hogy fest ez most:
    IT szolgáltatás alapdíj: 1 hónap, 5 000,00 HUF
    Kedvezmény IT szolg. alapdíj 1 hónap, 5 000,00 HUF

    Forgalom utáni díjak.

    Kártya elfogadások után fizetendő díjak százalékosan.
    Nem üzleti Debit VISA, MC, Maestro: 0,5 %
    Nem üzleti Credit VISA, MC, Maestro: 0,6 %
    üzleti Debit VISA: 1,65 %
    üzleti Debit MC: 1,55 %
    Úgy bogarásztam ki az elfogadói kimutatásból.

    Plusz pénzbe kerül hogy a saját OFSZ számládra eljusson a pénzed.
    "POS forgi jóváírás kereskedő számláján"
    ennek 0,5 % a díja.

    pl. nézzük a legdrágábbat,
    fizetnek nálam 10 000 Forintot üzleti Debit VISA kártyával.
    jutalék ebből 165 Ft, maradt 9 835 Ft,
    ezt utalják a saját OFSZ számlámra, ennek a díja 49 Ft.
    Megjelent a számlámon 9 786 Ft
    Innen ha tovább utalod, egyszeri díj: 95 Ft + 0,6 %
    Ez amúgy nem annyira rossz, de van jobb ajánlat üzleti számláknál.

    Ezt már nem számolom ki, mivel ekkora összeget nem utalok ki.
    És amúgy ingyen lehet a kártyájukkal fizetni, ezért az OFSZ kártyát "beraktam" Curve-be,
    a Curve kártyát Revolut-ba, innen továbbutalom valamelyik másik számlánkra.

    Miért csinálom ezt?
    Mert nem OBA védett az OFSZ számlám, mikor szerződtem velük, a bankfelügyeletnél (MNB) érdeklődtem, és ezt a választ kaptam. Lehet már az, de nem igazán érdekel, mert minden reggel áthúzom tőlük a pénzem.

    Miért ez a láncolat?
    Mert ez így ingyen van.

    Miért van benne a Curve?
    Mert a Revolut díjat számol fel ha üzleti kártyával töltöm fel.

    Nem néztem utána hogy most mit ígérnek az újonnan csatlakozóknak :B

    Most fogom felmondani a szerződést velük, mivel 6 hónapos felmondási idő van kikötve,
    a határozott idejű szerződés lejárta után nem szeretném használni szolgáltatásukat.
    Ezt csak és kizárólag, postai levélben tehetem meg.

    [ Szerkesztve ]

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • 66zio

    aktív tag

    Szia, Bár nekem nincs ehhez közöm, de érdekes konkrét számokkal olvasni, hogy mennyibe kerül egy cégnek a kártyás fizetés. KP-s vásárlással mennyi költséged van? pl: szállítás, bankszámlára befizetés vagy akármi.

  • KTU

    addikt

    válasz 66zio #3 üzenetére

    Itt nem célszerű szembeállítani a költségeket, mivel mindkét típusú fizetést kötelező biztosítani.

    Nemrég váltottam céges bankot, a bankmonitor cégre, egyéni igényeknek a figyelembevételével adott ajánlatot.
    BudapestBank
    Gyümölcsöző számlacsomag bankmonitor ajánlásával, utcáról beesve kicsit mások a kondíciók!

    Számlavezetési díj 1 év 0 Ft
    2. évtől 500 Ft / hó

    bankkártya díj 0 Ft
    2. évtől 0 Ft

    webes vagy telefonos alkalmazásból utalás 0,055 % + 111 Ft

    100 000 Ft utalása
    55 Ft + 111 Ft = 166 + 300 Ft (tr. díj, ami általában mindenhol van) = 466 Ft

    2 évig ezek a feltételek.

    Szerződés felmondás:
    1 év után nincs díja,
    előtte:
    kötbér 20 220 Ft
    6 havi standard díj
    6 x 3 370 Ft

    SMS díj nincs

    KP. befizetésnek díja van, de ezt utalással oldom meg, CIB ECO BM saját számlámról teljesen ingyen utalok.
    Itt ingyen van a kp. befizetés, de az 1,5 év alatt csak 1x éltem vele, mikor megnyitottam a számlát.

    TW-ról is utalok, itt is van céges fiókom, 340 Ft a díja, akár több százezer HUF utalásnál is.

    Mivel kisvállalkozás, nem szállíttatunk pénzt.

    [ Szerkesztve ]

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • KTU

    addikt

    wikipedia-ból idézve:

    A magyarországi POS-terminál-piac
    Magyarországon először a bankok nyújtottak POS-terminál telepítési szolgáltatásokat. A 2010-es években a bankok mellett megjelentek bankfüggetlen magyar és külföldi szolgáltatók is.

    A bankok közül az OTP Bank, a K&H Bank és a CIB Bank van jelen a hazai elfogadói piacon. Az UniCredit Bank, a Raiffeisen Bank, az Erste Bank és a Budapest Bank külső szolgáltatón keresztül nyújt kártyaelfogadói szolgáltatást.

    A nem banki tulajdonú elfogadó szolgáltatók közé tartozik a teljesen magyar tulajdonú O.F.SZ (Fizetési Pont), és a külföldi tulajdonú szolgáltatók, mint a SIX Payment Services, a Global Payments, a B-Payment (Borgun), a Barion, a SumUp, a MyPOS, a NovoPayments, az EasyPay és a HelloPay. Új szereplőként jelent meg a Vodafone ReadyPay szolgáltatása is.

    Az elektronikus fizetési infrastruktúra bővítése érdekében a Pénzügyminisztérium (korábban: Nemzetgazdasági Minisztérium) 2016 decemberében bankkártya-elfogadóhely telepítési programot hirdetett meg, melynek keretében 80.000 forinttal támogatják a megszabott feltételeknek megfelelő kereskedelmi üzleteket.

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • KTU

    addikt

    Vodafone ReadyPay [link]

    A ReadyPay szolgáltatáscsomag tartalma:
    pénzügyi csomag
    Mobil bankkártya olvasó terminál (mPOS) 1 Ft
    Okoskészülék alkalmazás
    Online kereskedői oldal

    Nincs papír alapú bizonylat nyomtatás.

    A Szolgáltatás pénzügyi szolgáltatója az OTP Bank Nyrt.
    A Szolgáltatás internetre csatlakoztatott okoseszköz (mobiltelefon vagy tablet) és mobil bankkártya olvasó terminál (továbbiakban: „mPOS") segítségével biztonságosan lehetővé teszi mágnescsíkos, chipes és érintéses bankkártyákkal, mobiltelefonokkal történő fizetések elfogadását.

    Az mPOS terminál önállóan nem képes csatlakozni az internetre ezért a Szolgáltatás használata csak abban az esetben lehetséges, ha a párosított okoseszköz és az mPOS terminál között élő bluetooth kapcsolat van. Fizetési tranzakció az okoseszközre telepített Vodafone mPOS alkalmazás segítségével kezdeményezhető a fizettetni kívánt összeg megadásával, ami után a kártyabirtokos az mPOS terminál segítségével leolvashatja bankkártyáját vagy mobiltárcáját illetve szükség esetén beütheti PIN kódját. A fizetési tranzakció ezután a hagyományos bankkártya leolvasóknál megszokott módon lezajlik az OTP banki rendszereiben, amelynek eredményéről az okoseszközre telepített Vodafone mPOS alkalmazásra és emailes formában is értesítés érkezik az elfogadóhoz. A bankkártya birtokosának meg kell adnia egy érvényes email címet a fizetési folyamat indításakor, amelyre a fizetési folyamat lezárulásakor megérkezik a tranzakció eredményéről a visszaigazolás.

    Alap csomag:

    24 hónapos határozott idejű szerződés esetén, annak időtartama alatt (bruttó) 6 490 Ft

    Banki jutalék 0 % * az első 6 hónapban, 1,25% banki jutalék a 7. hónaptól

    Terminál egyszeri díja 1 Ft

    Extra csomag:

    24 hónapos határozott idejű szerződés esetén, annak időtartama alatt (bruttó) 9 990 Ft

    Banki jutalék 0 % * szerződés teljes időtartama alatt (24hó)

    Terminál egyszeri díja 1 Ft

    *A ReadyPay Alap csomagban 6 hónapig, az Extra csomagban pedig a 24 hónapos határozott idejű szerződés teljes időtartama alatt az OTP bank mobil bankkártya olvasó terminálonként havi bruttó 1 millió Ft bankkártyás forgalomig nem számol fel banki jutalékot.

    _________________________________________________________

    Ezeket találtam róla.
    Hogy kerül a kereskedő pénze a saját számlára :F

    [ Szerkesztve ]

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • hedgehog

    senior tag

    válasz KTU #1 üzenetére

    Szerintem érdemes megvárni, hátha a kormány által kínált kedvezményes POS akció újra előbukkan (asszem jelenleg is "van", de nincs előtérbe tolva, ami kb. azt jelenti, hogy a bankok szeretnek lepattintani ha az után érdeklődsz).
    Most talán a fizetesipont.hu ajánl ilyen terminált, de mivel az egyéb áraikat nagyon nem találtam meg az oldalukon, gyanús, hogy a b-paymentes megoldáshoz lesz hasonló (lásd lent).

    Az állami támogatott termináloknál nem te kapod a támogatást, hanem a bank, ami ezért cserébe azt vállalja, hogy két évig az összköltséged (jutalék és havidíj együtt) nem fogja elérni az 1%-ot. (kb. így van megfogalmazva a törvényben).

    Nekem a családban két különböző terminálom van: van egy K&H-s, ami rendes államitámogatott, még kb. az utolsó között sikerült szereznem. Ennek asszem 0,95% a jutaléka (minden kártyára), és nincs havidíja. Már lejárt a 2 év, de a K&H szerencsére nem módosított a feltételeken (pedig megérteném, mert főleg idén alig használtam :( ).

    A másik pedig a B-Payment (Borgun) terminálja. Erre az ajánlatot szintén úgy kaptuk, hogy az állami támogatott terminálok után érdeklődtünk a bankoknál, és az első kettőnél "pont kifogyott", a harmadik pedig ezekhez irányított. Ennek a paraméterei kb: 10+1% belföldi kártyák esetén, 1,8% külföldi kártyáknál (ebből látszik, hogy ez tuti nem állami támogatott, csak annak látszik :) ).
    Ők idén már drágábbak lesznek, mert lesz egy havi 3300 Ft-os minimum jutalék (persze ha ezt amúgy is elérnéd, akkor nem érdekes).

    Nekem meggyőződésem, hogy ahogy közeledik a kötelező POSterminál időszak, lesz újra rendes állami támogatott terminál, úgyhogy javaslom még senki ne kösse le magát sok évre

    [ Szerkesztve ]

    -- aka p3d3str1an

  • hedgehog

    senior tag

    válasz hedgehog #7 üzenetére

    ja és ha mégsem lesz igazam, és nem lesz állami támogatás (vagy a bankok nem akarják majd igénybe venni), akkor talán a myPos vagy sumUP terminálokban is érdemes gondolkodni. Itt van a terminálnak egy alap ára (10-100KHuF között mozog az áruk), de utána havidíj nélkül 1,75-1,85% közötti jutalék és kész.
    (az én szempontjaim az "évi 5-6 alkalommal, akkor is max 10-20 tranzakció/alkalom" fogalomkörben mozognak, mert rendezvényekre kitelepülve használjuk a terminálokat általában, ott is ritkán kell, szóval másnak más érheti meg).

    -- aka p3d3str1an

  • KTU

    addikt

    válasz hedgehog #7 üzenetére

    Szia!

    Az állami támogatott csak akkor elérhető, ha nincs még az üzletben POS terminál.
    Így nálam ez kiesett.

    OFSZ már a 2. évben, (és nem a második év végétől) durván emelt.
    Most 500 e Ft-os forgalommal számolva nagyon kicsivel 2% felett jön ki a költség,
    úgy hogy az 10% üzleti kártyás fizetési aránnyal számoltam.

    Jól látod, a SumUp vagy MyPOS közül valamelyik lesz a befutó nálam.
    Lehet nálatok is érdemes átgondolni, ha van havonta fizetendő fix díj.
    Mivel ezeknél csak a forgalom után kell fizetni, nincs fix díj havonta, viszont meg kell venni a terminált, ami egyszeri költség (bizonylatnyomtatós 64 - 68 e Ft nettó).
    OFSZ-nél nem kell megvenni, viszont ha megsérül, ki kell fizetni, talán ha jól emlékszem 220 vagy 240 e Ft + áfát érte.

    Direkt 500 e Ft forgalommal számoltam, mivel ha ez alatt van a forgalom az OFSZ-nél, akkor már nem 2%-ra jön ki a költség, hanem többre, ill. majdnem 2% körüli fix díjakat kell fizetni a SumUp vagy MyPOS választásnál.

    Kértem ajánlatot pár helyről.

    B-Payment mostani ajánlata rosszabb mint a mostani OFSZ.
    Nem írhatok konkrétumot.
    3 banki munkanap után az általad megadott számlán a pénz.
    _______________________

    SumUp

    Havi díj 0 Ft
    Forgalom utáni díj 1.95%
    3 - 5 banki munkanap után az általad megadott számlán a pénz.
    _______________________

    myPOS
    De ha a myPOS hivatalos mo-i partnerénél kezdjük a regisztrációt,
    akció 2020. szeptember 30-án 23:59-ig tart.
    Olcsóbbak a terminálok, ill. csak 1,5% a forgalom utáni díj.
    Ami nem x hónapig tart, hanem amíg üzemelteted a terminált.
    Ez egész jó ajánlat.
    Ha 12 hónapig nincs forgalom semmilyen, akkor van "büntető díj",
    Ez a többinél nem tudom van-e. :U
    Ügyfelek kapnak myPOS bankkártyát (üzleti VISA betéti kártya), a pénzt azonnal költheted róla, ahogy a terminálodon fizettek.
    Kiutalás drága, de ezt ugye el lehet kerülni a fintech cégek közbeiktatásával, 2. hsz.-ban írtam az OFSZ-nél.
    Díjak részletezve.
    _____________________________

    Szóval az akciós myPOS lesz nálam a nyerő.
    Ha nem lenne akció, nagy valószínűséggel akkor őket választanám.
    Forgalom utáni díj 1.75% a POS kártyás tranzakciók után, mindegy hogy üzleti vagy fogyasztói.

    [ Szerkesztve ]

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • kukac7

    tag

    ez szerintem egy nagyon jo alternativa!
    (persze a kiadasokkal kapcsolatban nem vagyok tisztaban es kereskedo sem vagyok :D)

    Megérkezett a KKV-k számára fejlesztett Simple platform

    [ Szerkesztve ]

  • KTU

    addikt

    válasz kukac7 #10 üzenetére

    Köszi hogy beraktad.
    :)

    SimpleBusiness
    QR-kódos fizetés

    részletezve:
    Csatlakozási díj:
    nettó 19 ezer forint,
    Akció: 2020 09 30-ig csak 9,5 e Ft

    Nincs havi költség.

    Tranzakciónként fizetendő:
    bankkártyás fizetésnél 0,99 % + 0,06 és 1,5% kártyaelfogadás, + bankközi jutalék hazai fogyasztói bankkártya esetén tipikusan 0,2%.

    __________________________

    Erre is előfizetek akciósan,
    na nem azért mert olcsó, hanem szeretem kipróbálni az új megoldásokat,
    ill. mo.-on jó ha a vásárlók x részénél van bankkártya, nemhogy banki alkalmazás legyen a mobiljukon.
    Pont ezért van szükség bizonylatnyomtatós POS terminálra is.
    10% alatt van azok aránya akik megadják e-mail címüket, hogy oda is elküldjem a számlájukat.

    Szerintem evvel a fizetési módszerrel főleg geek-ek fognak élni.
    Szóval már csak ezért is. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • KTU

    addikt

    A link sajnos lemaradt. :U

    SimpleBusiness

    POS terminál nélkül:

    QR-kódos fizetés bankkártyával
    (Simple felhasználók)

    Linkes fizetés bankkártyával
    (Bárki számára küldhető)

    QR-kódos fizetés utalással
    (OTP ügyfelek)

    Linkes fizetés utalással
    (Bárki számára küldhető)

    "Heti rendszerességű elszámolás.
    A tranzakciós jutalékkal csökkentett kifizetés az általad meghatározott bankszámlára történik"

    [ Szerkesztve ]

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • hedgehog

    senior tag

    válasz KTU #12 üzenetére

    Az a baj, hogy a mai magyar átlagvásárlónál ez nem opció, vagy legalábbis nagyon lassan fog elterjedni. (a bankkártya egyszerűbb, jobban ismert, és mi már hozzászoktunk hogy a paypass miatt nagyon gyors).

    -- aka p3d3str1an

  • KTU

    addikt

    válasz hedgehog #13 üzenetére

    Így van. :K
    kb. (#11) hsz. végén le is írtam.
    :)

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • kukac7

    tag

    válasz hedgehog #13 üzenetére

    a qr-kodos megoldas minden hazai bank tamogatni fogja, ergo sajat appbol menni fog a fizetes. az mas kerdes, hogy kell egy plusz app.
    de ha ez nincs, ott a generalt link, amivel bongeszobol lehet fizetni. nyilvan korulmenyesebb, lassabb, mint az nfc.
    apropo nfc: ugy lenne ez jo, ha mukodne telo-telo kozott nfc-vel. akkor tenyleg nem kellene terminal.

    ami feltunt es nem tudom mennyi plusz mindennel jar:
    "A regisztrációhoz SimplePay szerződéses jogviszony szükséges"
    szoval nem eleg a simplebusiness reg, kell simplepay is hozza.

  • KTU

    addikt

    válasz kukac7 #15 üzenetére

    Telefon-telefon közti NFC fizetést szerintem nem fogják alkalmazni, biztonsági problémák miatt.

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • hedgehog

    senior tag

    válasz KTU #14 üzenetére

    tényleg, bocs azt átugrottam :D

    -- aka p3d3str1an

  • $atirka

    senior tag

    Sziasztok!
    De jó, hogy itt lehet erről informálódni!

    Tudtok abban segíteni, hogy a terminál nyugtaadás az mennyire kötelező, vagyis elvárja a vevő? Vagy csak legyintenek rá, jobban inkább a pénztárgép nyugta a lényeg?
    Azért kérdezem, mert ha a Sumup mellett döntenék, ugye annak nincs nyomtatója, de hogy sms-t vagy emailt küldözgessek fizetés után az ügyfélnek, arra nem lenne kapacitásom.
    Ha fontos a terminál nyugta, akkor inkább a fizetési pontos kütyüt kell válasszam, vagy 67ezerért a nyomtatós Sumup.

    "Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

  • KTU

    addikt

    válasz $atirka #18 üzenetére

    A SUMUP-nak is van nyomtatós POS terminálja, ahogy a MyPOS-nak is.

    Szerintem Magyarországon kell a nyomtatós POS.
    Online számlánál se adnak meg e-mail címet, hogy meglegyen a vásárlónak a számla digitálisan, akár a papír alapú is.

    Most szabadulok az OFSZ-től, 3 éves szerződés forduló előtt, 6. és 9. hónap közt kell jelezni, (bemásolom):
    "Határozott idejű szerződés újabb határozott időtartamra való meghosszabbodását
    megakadályozó jognyilatkozat (megállító nyilatkozat)"

    és a,
    "Szerződés felmondására vonatkozó jognyilatkozat"
    szóval ezeket, tértivevényes levélben, az ÁSZF szerint.
    Ha ezt nem jelzed, megint kapsz 3 év rabságot, de már kötnek 5 évest is.
    A kötbér 500 Ft / nap.
    Nem tévedés naponta. Megkérdeztem többször, hangfelvétel van róla.
    Nagyon gondold végig hogy akarod-e.

    A MyPOS-t választottam, de ez csak akkor jó, ha ingyen le tudod húzni a mellé járó kártyáról a pénzed (Curve).
    Írtam erről a 2. hsz.-ban, az OFSZ-nél is így csinálom.

    [ Szerkesztve ]

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • KTU

    addikt

    válasz $atirka #18 üzenetére

    Ami működik még a SUMUP-nál és a MyPOS-nál, ha nyomtató nélküli POS-t választasz.

    SMS-ben is elküldi a vásárlónak a fizetési bizonylatot.
    Ingyen vagy sem, nem igazán érdekelt,
    mert könnyen kitörölheti, rossz telefonszámot ad meg, stb.

    E-mail-ben küldi a fizetési bizonylatot.
    Igen nem adnak meg e-mail címet az emberek különböző okok miatt (nincs, nem akar, nem tudja, stb.)
    Viszont ha magadnak saját e-mail címre elküldöd, máris kinyomtathatod és a kezébe nyomhatod.
    Ehhez jó bármilyen A4-es nyomtató.
    Csak ugye a nyomtatás költsége sem elhanyagolható,
    szóval mégse jó bármilyen A4-es nyomtató, mert akár nagyon drágán is nyomtathatod a bizonylatokat.

    [ Szerkesztve ]

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • $atirka

    senior tag

    válasz KTU #20 üzenetére

    Köszönöm a válaszod!
    Tehát azt mondod, hogy a vevő ragaszkodik a cetlihez, amin annyi szerepel, hogy a bankja elfogadta a tranzakciót, ami kb fölösleges. Hiszen én úgyis látom, hogy sikerült az ügylet, őt meg ennek ellenére érdekli ez? Vagy az összeget akarja látni, ami annyi amennyi? Értem, vagyis nem.
    Egy Tescoban vagyok kulcsmásoló/cipész, tehát a technika adott mindenhez, van persze nyomtató, meg online számlázó... Viszont ha tényleg ennyire szükséges a pos terminál nyugta, akkor kénytelen leszek a drágább, nyomtatós verzió valamelyikét megvenni, ha itt beáll a sor, biztos nem tudok telefonszámokkal meg email címekkel tökölni.

    Nekem egyelőre nem kellett céges számla, lafora is tudnák utalni a kártyás forgalmat, azt hiszem a Sumup azt tudja, mypos nem.
    Ezt a banki zsonglőrködést nem igazán vágom, hogy innen oda és vissza utalgatsz, biztos jó, de nem értem :(
    Unicreditnél vagyok, de nem ragaszkodom hozzájuk, lépek ha kell, csak nem tudom nekem mi lenne a jó.

    "Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

  • balinlin

    senior tag

    válasz $atirka #21 üzenetére

    Én csak ügyfél oldalról tudok nyilatkozni:
    Munkáltató a költségek kifizetéséhez kéri (kérte, már inkább nem fizet...) a bizonylatot.
    Ha sikertelen a fizetés akkor saját költés esetén is elkérem, a későbbi ügyintézés érdekében.
    Volt már szóváltásom olyannal aki egyből kidobta a sikertelenség esetén a cetlimet.

    Más esetekben szoktam is mondani, hogy nem kérem a saját példányt.

  • KTU

    addikt

    válasz $atirka #21 üzenetére

    "Nekem egyelőre nem kellett céges számla, lafora is tudnák utalni a kártyás forgalmat, azt hiszem a Sumup azt tudja, mypos nem."

    Majdnem megkértelek hogy fordítsd le nekem légyszi, de rájöttem a szövegkörnyezetből hogy
    "lafora" = lakossági folyószámla-ra.

    :D

    Pont ez a másik:
    " ha itt beáll a sor, biztos nem tudok telefonszámokkal meg email címekkel tökölni."
    Ennyi.
    Én se.
    Kártya lehúz, jön a bizonylat, 1. a kereskedő példánya, megáll, letépem, 2. a vevő példánya, letép odaadom,
    de már ezt se nagyon tudják, akarják kivárni.

    Szóval a saját nyomtatós sokkal gyorsabb, meg azt már ismerik.
    Ahogy balinlin is írta, bizonylatra főleg akkor van szüksége a vásárlónak, ha a tranzakció sikertelen.
    Megkönnyíti részére a bizonyítást. OK SMS, e-mail is bizonylat, de a fentiek miatt kiesett.

    [ Szerkesztve ]

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • $atirka

    senior tag

    Köszönöm Nektek a válaszokat, gondolkodtam azóta, nézegettem a lehetőségeket és a számokat...
    Ettől függetlenül elég gyér a banki alapismereteim, mondhatni szégyellhetném magam, hogy vállalkozó létemre nem vagyok képben.
    Azóta kissé beleástam magam, már kezdek tisztában lenni egy-két alapfogalom jelentésével, mondhatni megvilágosodtam itt a 21. század derekán, hogy jéé van olyan, hogy Revolut és Curve :Y :B
    Be is regisztráltam mind2 helyre, igényeltem is a hozzá tartozó kártyákat, még Revo junior kártyát is kértem a távoli gyerekemnek, ami pont jókor jött. Össze is kapcsoltam a kártyákat, ahogy kell, már csak egy terminál kéne...
    POS terminál:
    Közben azt találtam ki, hogy kezdésnek megpróbálnám valamelyik legolcsóbb, nyomtató nélküli terminált. Mégis megkockáztatnám, hogy elhagyom a nyugtát, elvileg, ahogy írtátok, leginkább az akkor kellhet, ha elutasításra kerül a tranzakció. Ha kell, elküldöm sms-ben, vagy email címére, vagy amit írtatok is, hogy saját emailre küldöm és itt helyben kinyomtatom neki, a legrosszabb esetben. Elvégre ez a ritkábbik eset, hogy erre szükség lenne. Ha meg később bebizonyosodik, hogy ez tévedés volt, akkor bukok ~12 ezret és veszek egy jobbat. Addig meg tapasztalok...Most még úgysem kötelező, ha nem tetszik beszedem és nem használom.

    Most már csak az a kérdés, hogy Sumup vagy MyPos!
    Nem tudok dönteni!
    A Sumup egyszerűbbnek tűnik és talán olcsóbbnak, mivel az a saját bankszámlámra utal, hátránya, hogy 3-5 MUNKANAP (USA és Németország függő is, tehát az ottani munkaszüneti nap is számíthat, ahogy olvastam), míg a számlámra utalják a pénzem. Ja meg kell mobiltelefon is a használatához, ami kényelmetlen LEHET.
    A MyPos viszon önálló (a legolcsóbb is), ingyenes 3G adatkártyával el van látva, a hozzá adott bankkártyára utal (Ami viszont azonnal felhasználható!!!), hátránya, hogy elég magas költségekkel operálnak, ha mondjuk külső számlára szeretnék utalni (1025,70HUF-tól/tranzakció, ATM felvét: 675 HUF tranzakciók ≤ 300 EUR,
    1 350 HUF tranzakciók > 300 EUR).
    Szóval még csak erősen sejtem, hogy miről is szól a Revo és Curve, de erősíts meg KTU kérlek, hogy a MyPos-hoz adott üzleti(?) kártyával meg tudom futni azokat a köröket ezekkel, hogy jobban járjak?
    Ha nem, akkor inkább Sumup lesz és kivárom a lassú utalást...

    Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikerült... :R

    "Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

  • KTU

    addikt

    válasz $atirka #24 üzenetére

    Működik MyPOS terminálom.
    Icard kártyát adnak hozzá, Bulgáriában vezetett IBAN számlákat adnak ill. igényelhetők.
    Magyar nyelvű telefonos alkalmazás, magyar nyelvű webes felület.
    Nagyon segítőkész a magyarországi support IQOM, ha most náluk kezdjük a regisztrációt, akkor kevesebb a fogyasztói betéti és hitelkártyák fizetéselfogadás díjai (1,5%), (SUMUP 1.95%) ill. a myPOS-Combo 84 900 Ft helyett, 63 675 Ft + ÁFA 2020 szeptember 30. 23:59-ig.
    Ezt csak akkor válaszd, amennyiben hajlandó vagy fintech cégek közbeiktatásával "áthúzni a pénzt".
    Kiutalás drága, ahogy írtad, de ezt már részleteztem előző hozzászólásaimban.
    Viszont azonnal hozzájutsz a pénzedhez, ahogy fizetnek nálam, alkalmazásban már látom a számlámon a pénzt, levonva a költséget, és ugyan így tranzakciónként, egyesével látom fizetéselfogadás díjat is.
    Nagyon korrektül, egyértelműen. Ezt nagyon hiányolom az OFSZ-nél.

    Nem néztem az olcsó terminálokat, :B csak a nyomtatósokat, de már erről is írtunk korábban.
    A fizetésről is KELL bizonylatot adni és ez lehet SMS vagy e-mail. OK hogy akkor van jelentősége ha valami gond van.
    MyPOS-ban úgy működik, hogy alkalmazásban rányomok a tranzakcióra, alul "e-nyugta küldése" gomb, e-mail cím beír, elküld.
    Az elküldött e-nyugta angol nyelvű, ami a terminálból kijön az magyar, de ugyanúgy néz ki, és ugyanazt tartalmazza. Weben böngészőből fiókba belépve is el lehet küldeni e-mail címre, de itt meg is lehet nézni, rajta jobb klikk, és nyomtatás ez is magyar.

    SUMUP-ot nem tudom.

    Ha még nem használtad a fintech megoldásokat és nem is érzel affinitást, vagy nincs időd ezekkel foglalkozni, akkor SUMUP.
    2,5 éve használom a Revolut-ot, nekem napi rutin pénz áthúzni fintech láncolattal ingyen.
    Általában reggel 6-ra OFSZ-en van a pénz, ekkor belépek, megnézem mennyi van rajta, Curve-be beállítom az OFSZ kártyát, és Curve kártya zárolásának megszüntetése, Revolut feltöltés, beütöm az OFSZ egyenleget, Curve kártya kiválaszt, feltölt gomb, CVV megadás, figyelmeztetés hogy ez egy GBP alapú kártya és biztos hogy így akarom végrehajtani, Igen. Ezután Revolut-ból ingyen HUF utalás valamelyik OBA védett magyarországi bankszámlánkra, 2 - 2,5 óra múlva itt is a pénz.
    Ugyanígy működik MyPOS-sal OFSZ helyett.

    Hosszúnak és bonyolultnak tűnik első olvasásra. :U
    2 - 3 perc alatt megcsinálom, persze partnerek, kártyák már berögzítve, csak ki kell választani.
    Létrehozni több idő, és elsőre tesztelni is kell kis összeggel.
    De ezután már tényleg rutin.

    Utalás nélkül is meg lehet oldani és a pénzt fel tudod venni ingyen ATM-ből.
    CURVE alkalmazásba beállítod a berakott MyPOS kártyát HUF-ra, és CURVE kártyával felveszed ATM-ből a pénz ingyen.
    Gördülő ATM kp felvét limitek CURVE,
    1 nap 200 GBP,
    30 nap 3 500 GBP,
    365 nap 10 000 GBP.

    Ha Revolut-ra áthúzod, ott is felvehetsz havonta ingyen kb. 1 x 200 GBP-nek megfelelő forintot ATM-ből.

    [ Szerkesztve ]

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • $atirka

    senior tag

    válasz KTU #25 üzenetére

    Nagyon köszönöm a részletes segítséged!
    Nem idegenkedem az újdonságoktól, csak fel kell fogjam a működését. Mint írtam, már úton vannak a Curve és Revolut kártyák, meg fogom oldani. Csak attól félek, hogy a jövőben ezekre a megoldásokra ki fognak találni a bankok valami korlátozást, aztán vakarhatjuk a fejünket. Ne legyen igazam!
    Azért még keresgélek POS terminál kötelező nyugtaadás témakörben, ha nem muszáj, nem fizetnék 7x annyit, 63+áfa / 9+áfa nem mind1. Szept 30ig nem sok idő van, ha más nincs... Köszi még egyszer, előfordulhat lesz még kérdésem :R

    "Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

  • asdf_

    veterán

    válasz KTU #4 üzenetére

    Itt nem célszerű szembeállítani a költségeket, mivel mindkét típusú fizetést kötelező biztosítani.

    Igen, de a mindkétnél ne felejtsük el, hogy a nem készpénzes másiklja az elektronikus, nem pedig a bankkártyás. Ergo azzal, hogy a vevő kap az arcába egy AFR-es QR kódot, a kis bolt máris megfelel a követelményeknek, kerül neki vagy 50 Ft/tranzakcióba és készen vagyunk (az ügyfél viszont bankjától függően elég csinos összeget fizethet majd (és emiatt anyázni is fog majd otthon goldolom és ezzel nem egyedül lesz, emiatt az AFR kurvára nem is fog elterjedni egyáltalán)) és máris megismeri,hogy miért nem volt bankkártyás fizetési lehetőség az adott boltban). Nálunk pl. ezermilliárd százalék, hogy QR kód lesz (céges ügyfélkör miatt havi 0-2 kp-s magánszemély vevő van).

    [ Szerkesztve ]

  • mpriby

    csendes tag

    Üdv mindenkinek! Én is a myPOS-t favorizálnám, de megakadtam ott, hogy vannak az adminisztrációs díjaik, amiket nem értek. Tudja valaki, hogy mi micsoda? A szavakat értem, de pédául azt nem, hogy mi az hogy együtt-nem-működés. De elég drága. :D És 3399 Ft-ot számláznak havonta, ha nincs forgalom?
    Administration fees: No-cooperation Fee 51600.00 HUF Inactivity Fee 3399.00 HUF No Acquiring Fee / Monthly Turnover <= 50,000 EUR (or its exchange value in other currency)1699.00 HUF No Acquiring Fee / Monthly Turnover > 50,000 EUR (or its exchange value in other currency) 4950.00 HUF Meg van valami olyasmi is, hogy visszautalási (Refund) díj 8290 HUF. Ez azt takarja, hogy ha valaki eláll a vásárlástól és vissza kell adni neki a pénzt, az annyiba kerül?

  • $atirka

    senior tag

    válasz mpriby #29 üzenetére

    Szia.
    Én nemrég beszéltem az IQOM supportal, és megnyugtatott, hogy ez a "együtt-nem-működés" költség egy egyszerű kereskedésben nem fog előfordulni. Ez olyankor fordulhat elő, mint például ha egy autókölcsönzőben vagy egy szállodában előre beterhelik a kártyát, ilyesmihez van köze, pontosan nem értettem. Az inaktivitás az valós, évente legyen legalább 1 vásárlás. Gondolom ez nem lehet gond...
    A refund az más történet (téves bankszámlára utalás), amire Te gondoltál, annak más neve van és 1 euro a díja.

    "Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

  • mpriby

    csendes tag

    válasz $atirka #30 üzenetére

    Köszi! Én csetelni próbáltam velük. :D De nem jutottunk messzire. A no-coop az oké, értettem, h kérnek vmi adatot, igazolást én meg nem működök közre. Inactivity is oké, évente legalább 1 vásárlást követelnek meg. Arra sem válaszoltak, hogy minimális összege van-e ennek. De kérdeztem a no acquiring fee-t is, arra már nem adtak választ. Meg az a monthly turnover kevesebb/egyenlő 50.000 EUR? 1699Ft? Ezt évente számolják fel, vagy havonta?

  • $atirka

    senior tag

    válasz mpriby #31 üzenetére

    Jó kérdés ez a havi forgalom...Hmm ez fel sem tűnt... :F
    A szövegből ítélve /havi, de azért a ~17M/hó az irreális, szóval passz.

    Ha gondolod hívd fel Te is a lenti linken a telefonszámot, rendes, segítőkész magyar támogatás. Hátha több mindent ki tudsz szedni belőle.

    https://iqom.hu/mypos/kapcsolat/

    [ Szerkesztve ]

    "Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

  • mpriby

    csendes tag

    válasz $atirka #32 üzenetére

    Én arra gondolok, h havi 50.000 euróig van az 1700ft-os díj, ha a havi forgalom 50e EUR fölött van, akkor pedig a magasabb, 4950 Ft. A no-acq. fee sztem inkább valami más lesz. Na mind1, holnap felhívom őket. Bár az iqom-nál egyik aloldalon 1,5%-os tranz.díjat írnak, másiknál már ugyanúgy 1,75%-ot. Ez nem annyira bizalomgerjesztő, mint ahogy a rosszul megírt/fordított szövegek sem. Hibák, szóismétlések... De még mindig szimpatikusabb a fizetésipontnál, ahol gyakorlatilag semmi info nincs kint az oldalon, csak kb. hogy regisztrálj azonnal! :D

  • $atirka

    senior tag

    válasz mpriby #33 üzenetére

    Nem ingyenesnek kéne lenni 50K euró felett?
    Amúgy az 1,5% az az IQOM nyári akciója szept.30-ig tart, ha addig vásárolsz náluk készüléket kedvezményesen(!), akkor annyi a fizetéselfogadási díj.
    Várom mire jutsz... Köszi.

    "Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

  • mpriby

    csendes tag

    válasz $atirka #34 üzenetére

    Pont a Smart-ot néztem ki, ami az iqom-nál drágább: 88 helyett 100+áfa. Az összes többi olcsóbb, mint a mypos oldalon. Na majd holnap talán kiderül több minden.

  • $atirka

    senior tag

    válasz mpriby #35 üzenetére

    Beszéltem az emberrel, nem tud ilyen plusz költségekről, nem függ a forgalomtól semmi, max egyedi ajánlatot (még kedvezőbbet) kaphatsz, ha magas forgalmú üzletbe kell a terminál.
    Amúgy megrendeltem a Combo gépet, talán holnap meg is kapom...

    "Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

  • KTU

    addikt

    MyPOS pénzhezjutási tapasztalatok.

    Curve-be nem lehet berakni az iCard bankkártyát amit a MyPOS ad. :((
    Curve azt írja dolgoznak rajta. Ha ez működne ingyen mozgatnám a pénzt. :U

    Revolut költséget számít fel, ha iCard bankkártyával töltöd az egyenleget, 100 e Ft esetén kb, 1200 Ft, ez 1,2% :(
    Nem emlékszem már pontosan, pedig kiszámoltam, de annyira megrettentem az összegtől, hogy gyorsan vissza is léptem.

    TransferWise költség ha iCard bankkártyát használok feltöltésre, 0,46%-ot számol fel, mint bármilyen más kártyánál, 100 e Ft esetén 460 Ft.
    Ez összköltségét tekintve 1,96%, kb. ott van a SumUp (1,95%-os) áránál lakossági kártyáknál, a mostani MyPOS 1,5%-os, akcióval, viszont itt azonnal mozgathatom a pénzt, ahogy nálam fizettek.
    SumUp-nál pár nap, igaz ingyen küldi számlára.

    TransferWise kártyával ingyen töltöm a Revolut-ot, innem már ingyen megy tovább akárhova.
    Akár ingyen ATM kp. felvét, de ez már Revolut topik téma, vagy Curve.

    Majd elfelejtettem:
    MyPOS bankkártyával:
    "Pénzfelvétel ATM-ből az EEA országaiban (300 EUR alatt) 2,00 EUR
    Pénzfelvétel ATM-ből az EEA országaiban (300 EUR felett) 4,00 EUR"

    Ezt még nem teszteltem, szerintem nem is fogom, de működnie kell magyarországi ATM-ek esetén is.

    [ Szerkesztve ]

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • KTU

    addikt

    válasz $atirka #36 üzenetére

    Rendelj HUF bankkártyát még most.
    Nekem amit a terminál mellé raktak az €-s bankkártya volt.
    Ezt a kártyát csak €-s számlához lehet kapcsolni.
    A terminált - mivel Magyarországon használom - HUF számlához kapcsoltam, ezért kell még egy kártya.
    Ennek a rendelése is ingyenes, maga a kártya és a szállítás is.
    Ezt már csak HUF számlához lehet kapcsolni.

    Mivel MyPOS-nál a második bankkártyától van éves vagy havi fenntartási díj kártyánként,
    megkérdeztem a support-tól hogy lesz ez.
    Szerintem ma válaszolnak.

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • mpriby

    csendes tag

    válasz $atirka #36 üzenetére

    Köszi, engem közben elsodortak a melók, így nem foglalkoztam most a dologgal. Szerintem mellettük döntök én is. Amúgy kormányunk/NAV nem fog kitalálni valamit, pl. hogy "csak sárga színű pos terminált lehet használni, a többi kuka?" Választanám szívesebben a hazai "terméket", de minimum normális tájékoztatást várnék el cserébe a honlapján, mert ez így tipikusan lehúzás szagú. Persze az ügynökeik jönnek és nyomulnak, hogy ha nem szerződünk velük azonnal, akkor sorosgyörgy elveszi a napszemüvegünket.

  • $atirka

    senior tag

    válasz KTU #37 üzenetére

    Ejj, ez nagyon nem jó hír!
    Remélem működni fog a verziód, bízom benne...
    Múltkor rákérdeztem az IQOM emberénél az kiutalási költségekre, azt mondta, hogy idén lesz változás, olcsóbbak lesznek. Kíváncsi vagyok.
    Sajnos csúsznak a szállítással, gondolom akció vége előtt lerohanták őket, kaptam emailt, hogy csak jövő hét közepe/vége környékén lesz csak terminálom. Ettől féltem, ezért nem akartam megvárni az utolsó pillanatot (bár már ez is az).

    "Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

  • KTU

    addikt

    válasz $atirka #40 üzenetére

    Regisztrálj TransferWise-ra, költségeket leírtam, nem hiszem hogy olcsóbb lesz a közvetlen MyPOS kiutalás HUF esetén, mint amennyi most a TW-al (0,46%). Az itthoni banki szabályozás miatt. :U
    Így ingyen ATM felvéthez is jutsz a TW-nál 200 GBP-nek megfelelő HUF,
    de ugyanez a lehetőség áll a Revolut-nál is,
    ill. a Curve-nél is 3500 GBP / 30 nap, naponta max. 200 GBP.
    A TW kártyát belehet rakni Revolut-ba és Curve-be is innen már ingyen veheted ki a pénzed.

    Az egész láncba csak a TransferWise-nak van költsége, a többi ingyenes.

    FinTech topikba goop írta, hogy neki a Curve megette a virtuális iCard bankkártyáját.
    Ez lehet jó és rossz hír is.
    Rossz, ha a MyPOS kártyák más besorolás alatt vannak mint más iCard kártyák.
    Jó, lehet halad az ügy, és mi kártyánk is fog működni.
    :U

    Terminált péntek reggel rendeltem, és hétfőn hozta a TNT.
    Hónap elején még nagyon gyorsak voltak.
    Bár én először terminált rendeltem / kifizettem, és csak utána regisztráltam.
    :U

    [ Szerkesztve ]

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • $atirka

    senior tag

    válasz KTU #41 üzenetére

    Neked van forintos iCardod is? Azzal sem jó?
    Nekem a manus azt mondta, hogy az enyém már valószínű forintos lesz alapból.

    Neee, még egy kártya :Y , már így is több mint kéne! :(((

    "Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

  • KTU

    addikt

    válasz $atirka #42 üzenetére

    Csak a HUF kártyával próbáltam, mivel az € számlához nem kapcsolódik terminál, így arra nem megy pénz.
    Bár majd megnézem a €-s kártyát Curve-be, hátha.

    MyPOS-ba hozz létre HUF számlát, ha nem lenne, mivel ehhez kapcsolod a terminált.

    FinTech megoldások "agyalósak" mivel szerencsére sokféle lehetőség elérhető rajtuk keresztül, és ezeket lehet / kell kombinálni, hogy találjunk költségoptimalizált, gyors, "egyszerű" megoldást :D
    Egyszerű, ha már egyszer "kitapostuk az utat". :U

    [ Szerkesztve ]

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • $atirka

    senior tag

    válasz KTU #43 üzenetére

    Jaja, csak nehogy porszem menjen a fogaskerekek közé...ugye itt mégis csak pénzről lenne szó, ha valahol elakadna, az fájhat.
    Már Revoval utalgatok, majd ha flottul megy minden, akkor lesz bizodalmam is később.
    De köszi az infókat, legalább látom, hogy vannak lehetőségek! :R

    "Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

  • mpriby

    csendes tag

    A MyPOS-nál láttam, hogy van pl. pénztárgép applikáció is. Vajon ezzel kiváltható itthon egy pénztárgép, vagy nálunk ez nem felel meg az elvárásoknak? Tök jó lenne, ha két eszköz helyett egyet lehetne használni, ráadásul egy ilyen kicsi helyet foglalót.. Ezt már körbejárta valaki? Bocs, ha nagyon amatőr kérdéseim vannak...

  • $atirka

    senior tag

    válasz KTU #41 üzenetére

    Transferwise regisztráció céges, vagy személyes?
    Az iCard miatt...

    "Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

  • KTU

    addikt

    válasz $atirka #46 üzenetére

    Először személyes fiók, és majd innen tudsz céges fiókot létrehozni. Van magyar nyelvű ügyfélszolgálat, telefonon és e-mailben is válaszolnak a magyarul.

    Egy alkalmazás ugyan az a felhasználói név és jelszó, mikor belépsz választani kell hogy személyes fiók vagy céges fiók, de ha már bent vagy, bármikor átléphetsz a másikba.
    Persze minden teljesen elkülönül személyes vagy céges fiók.
    Külön vannak nyilvántartva az egyenlegek, ugye több pénznemű szolgáltatóról beszélünk (HUF, €, $ stb.).
    Külön vannak gyedi bankszámlák mind céges és magán, már HUF esetén is, ezt pár hete vezették be.
    Külön bankkártya mindkét fiókhoz.
    Több mint 2 éve használom, a céges fiókot az elsők közt regisztráltam.
    Akkor még ingyen küldték a kártyákat, mára fizetős lett. :U
    Többit a TransferWise topikba.

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

  • Rinoliza

    friss újonc

    Sziasztok! Én teljesen h.lye vagyok a pos terminálokhoz, de egyrészt kötelező lesz, másrészt újonnan nyílt üzletünkben hiányolják.Kérdésem az lenne, hogy pl. a mypos nincs összekötve a pénztárgéppel, mint pl. a benzinkutakon, tehát az eladónak kell a nyugta összegét beírni? Valamint, hogy Szép kártyát el lehet-e fogadni a terminálokkal? Köszönöm!

  • mpriby

    csendes tag

    válasz KTU #37 üzenetére

    Nálunk azt gondolom, hogy nagyon alacsony összeg fog így gyűlni (mármint magasabb összegnél többnyire utalnak a számla ellenében, sokan kp+áfás számla), az is megoldás lehet, hogy egyszerűen levásárolom róla az ott gyűlő zsetont a terminál mellé adott kártyával, pl eltankolom, vagy céges vásárolok belőle, nem? Persze ez csak pár tízezres kártyás forgalomnál játszik...

  • mpriby

    csendes tag

    válasz Rinoliza #48 üzenetére

    Ez jó kérdés, szerintem a pénztárgépbe külön be kell írni... Jó lenne, ha ki lehetne vele váltani a pénztárgépet.

Új hozzászólás Aktív témák