Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz redwhite78 #77234 üzenetére

    Tőlem minden második ember úgy vitte volna az x200-akat, hogy számlára, aztán megy huginak, tesónak és lekönyvelik akármilyen valaminek. Mondom okés, kedvedért bármit. Szóval az alkatrész után ebből is elegem lett, el kell fogadni, ez itthon így megy. Én is kihasználok minden ilyet, én is pénzből élek ez van.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Dendry

    csendes tag

    válasz redwhite78 #77234 üzenetére

    Köszi, megfontolandó a Fujitsu A544. Hardveresen izmosabbnak tűnik, és megbízhatóságával sincs gond?

    Kitöltöm az összefoglalót, hátha tudtok még ajánlani alternatívát:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1 hónapon belül.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    120-ra gondoltam első körben, de hajlandó vagyok 150-et is áldozni rá, ha sokkal megbízhatóbb, jobb kütyüt kapok.
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Játék nem lesz, főleg irodai alkalmazások (office) , netezés, esetenként filmezés... Néhány egyéb alkalmazás: Visual Studio, Matlab, stb. futtatása időnként.
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Játékra nem tervezem használni.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Megbízhatóság, strapabíróság fontosabb mint a teljesítmény.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Túl drága lenne, így nem.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    ~15,6-os méret körül, de lehet nagyobb is.
    (8) Notebook tömege?
    Nem számít.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nélküle.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    ODD legyen, 4 GB RAM elég, 500 GB HDD is elég.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI kimenet, webkamera, magyar billentyűzet kioasztás
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Nem kifejezetten.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Most már 2 lehetőség között gondolkodok:
    http://www.laptopszalon.hu/webshop/product/?search=a544#pid_11970
    http://www.laptopszalon.hu/webshop/product/?search=hp+probook#pid_15474
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Új legyen.

    Nos, mit gondoltok/ajánlotok?

Új hozzászólás Aktív témák