Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fagylalt

    senior tag

    válasz #65675776 #1 üzenetére

    Sziasztok!

    Nővérem szeretne egy laptopot vásárolni és a kiválasztásával engem bízott meg. A lényeg az lenne, hogy hordozható, kicsi legyen, az ultrabook és a hagyományos notebook között legyen a mérete (vagy akár ultrabook is lehet). A kijelző méretét ne kérjétek számon tőlem, mert nem vagyok otthon a notebookkal kapcsolatban. A felbontás ilyen kis laptopnál gondolom 1366×768, de ne kövezzetek meg ha tévedek. Az, hogy fényes vagy matt legyen, azt rátok bízom, amelyiket jobbnak látjátok. Internetre használná főleg, de néha játszana is rajta (pl. Sims 3). A megbízhatóság és a teljesítmény között az aranyközéputat keressük, de kicsit inkább a teljesítmény felé hajolnék. Ez mi ez a FreeDOS? :B
    Az op. rendszer nem lényeg; van itthon dobozos Win7 és Win8 is.
    Szerintem tárhelynek nem lenne rossz egy SSD, de legyen legalább 120GB-os, sőt, nem baj, ha nagyobb.
    Memória min. 4GB.
    A webkamera nem baj ha van.
    Még nem néztem ki semmit se, de neki is fogok a keresgélésnek. :)

    Ja a keret rá 120-150eFt lenne persze, ha egy kicsivel több az nem baj.
    A vásárlás januárban lenne valamikor esedékes.

    Köszönöm a segítséget előre is! :R

    Üdv:

  • Redplee

    senior tag

    válasz #65675776 #1 üzenetére

    Sziasztok,

    barátnőmnek szeretnék venni laptopot. Semmi extra igénye nincsen, egyetemhez és internethez kell. Kisebb méretű, hogy könnyebben tudja cipelni.

    (1) Maximális keretösszeg Ft-ban? 130-150.000
    (2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt? 13" körüli, lehetőleg matt
    (3) Notebook súlya? max 2kg
    (4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)? internet, tanulás
    (5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény? megbízhatóság
    (6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred? nem muszáj oprendszer, mert Ubuntu lenne. Ha van oprendszer, akkor win8 legyen.
    (7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége? lehetőleg ssd... de gondolom ennyiért nincs, így egy 500GB hdd bőven elég, ha gyorsabb féle
    (8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) azért bírja az akksi, ne csak 2-3 órát
    (9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
    (10) Mikor lenne esedékes a vásárlás? következő hetek-hónapok/ha lesz jó vétel/

    Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

  • Saren999

    csendes tag

    válasz #65675776 #1 üzenetére

    Üdv.
    Számítógépről szeretnék Laptopra váltani.
    Már ki is néztem egy használt laptopot melynek "paraméterei" a következők:

    CPU: Intel Core i5 3210M
    GPU: Nvidia Gt 635M 2GB
    Ram: 4GB

    nincsenek nagy igényeim a lényeg, hogy egy-két játékot futtasson. Leginkább MMORPG-kel játszom.
    A jövőben az Elder Scrolls Online c. MMORPG-vel szeretnék játszani és mindenféleképpen olyan "szerkezetet" szeretnék venni amely alkalmas arra, hogy 1366x768-as felbontással, HIGH beállítások mellett +30FPS-el futtassa.

    Válaszokat, tanácsokat, segítséget előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Roxkex

    senior tag

    válasz #65675776 #1 üzenetére

    Sziasztok!
    Barátomnak kéne egy kis segítség , hogy milyen notebookot vegyen így gondoltam írok ide , mivel nekem is Ti segítettetek :)
    Előre is köszi!
    Akkor a feltételei :

    1. Mostanában még suli elött
    2. 160e - 170 között (szigorúan)
    3. Iskolai felhasználás
    4. Ritkán league of legends illetve World Of Tankra lenne használva , nem kell atomerőmű , arra ott az asztali
    5. Minőség
    6. Nem kell SSD
    7. Kényelmesen kb olyan fél méterről is lássam rendesen
    8. Lényegtelen , de ne legyen szívlapát súlyú
    9. Teljesen mind1
    10. Optikai meghajtó nem kell, tárhely jó lenne 1tb hdd, 4 gb ram
    11. Hdmi az nem lenne rossz de nem muszáj
    12. igen
    13. Nincs!
    14. Csak új!

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • PiE137

    senior tag

    válasz #65675776 #1 üzenetére

    Sziasztok!
    Jövő hónapban tervezem lapos vételét, ami azért játékra is alkalmas.
    Max. 250-300k a keret, mert ott indul a móka, ahogy nézegettem.
    Két fő jelöltem az Asus G551 és a Lenovo Y50-70.
    A Rog valamivel olcsóbban indul, ha beérem i5-el.
    Plusz az ssd cache szól mellette, bár ha jól informálódtam, azt csak a gyártó tudja beüzemelni, utólag nem megy a dolog. De úgy olvastam, itt sokan fikázzák a rogokat a hűtésük miatt..
    Nektek mi a véleményetek? Esetleg van más hasonló alternatíva?

  • martin555

    aktív tag

    válasz #65675776 #1 üzenetére

    sziasztok.

    1 db notebookot vásárolnék. valószínűleg be tudom vinni a cégbe ezért a papír az fog kelleni hozzá.
    140.000 ig elmennék ha az ideálisat megtalálnám.
    használt is szóba jöhet, www.notebooksystem.hu nagyon nézegetem,
    otthoni használat, egész nap az asztalon lenne egy jól szellőző notebook alátéten.
    videókártya nem kell, gyerekek max egyszerűbb webes játékokkal tudjanak eljátszani, semmi más.
    NAGY KIJELZŐN (17 colll??) igencsak gondolkodom, mivel szándékosan nincs TV-nk, viszont sorozatokat stb rendszeresen nézünk (ágyba betéve de szintén szigorúan a jól szellőző állvánnyal)
    tehát inkább az a szempont hogy CPU ventillátor ne turbón járjon, valami energiatakarékos de azért nem full béna CPU és chipset kéne.
    jelenlegi 2007-es ACER ASPIRE notebook sajna a GPU leforrasztotta magát mert 1x elmulasztottam kipucolni a ventijét, de hát már 9 éves.
    szívesen venném ha pár jó tippet, konkrét márkát, chipsetet, esetleg konkrét beszerzési forrást adnátok hogy el tudjak indulni. köszi!

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • Fortuuu

    csendes újonc

    válasz #65675776 #1 üzenetére

    Hali, egy hónapon belül szeretnék laptopot vásárolni, a keret maxx 300-320.000 ft, játékra, tervező progik használatára pl autocad, ritkán utaznék vele, olyat szeretnék aminek valóban jó a hűtése folyamatos terhelés mellett. 250gb ssd vel
    Optikai meghajtóra nincs szükség

    [ Szerkesztve ]

  • fps8

    senior tag

    válasz #65675776 #1 üzenetére

    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni, az alábbi esetben:

    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - A héten (úgy értem, hogy jövőhéten) Ja, és Angliában élek! Szóval leginkább e-bay, vagy olyan seller, aki vállal külföldre postázást úgy, hogy megérje tőle megvenni.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? ~ 300ezer (+,- 50)
    (3) Felhasználás? - Mindenképpen üzleti gépet keresek. Igaz, nem fogok vele videót vágni, ezért szerintem egy megbízható i5 processzor megteszi. Nem éri meg kifizetnem az extra összeget az i7-re.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Játék egyáltalán nem lesz rajta, arra ott az asztali.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - A lényeg, hogy napfényben is jól látható legyen. Videót sem fogok nézni rajta.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Sokat van irodában, de azért havi 2-3 alkalommal utazunk.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Win 7 - 10
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - Ssd a preferált, de kell legalább 500giga. Ha úgy jobban jön ki, akkor lehet ssd-hdd párosítás. Optikai meghajtó felesleges.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? - Hdmi, dokkolhatóság, angol billentyűzet!!!
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Az, hogy új-e, vagy használt nem fontos. A lényeg, hogy jó legyen az ár-érték arány, és legyen még rá min. 2 év üzleti gari. Lenovo és Dell előnyben! :R Ja, és lehetőleg nagyobb kijelző legyen. 17, ha van rá esély, de a 15.4-el is kibékülök. Jelenleg egy Dell Latitude E5430-at ütök. Megvagyok vele elégedve, csak már lejárt a gari...

    Köszönettel: Fps8

    [ Szerkesztve ]

    "War... war never changes"

  • Meizubee

    csendes tag

    válasz #65675776 #1 üzenetére

    Nem tudja valaki hogy lehet elérni West kollégát? Billentyűzet magyarítással kapcsolatban keresném.

Új hozzászólás Aktív témák