Új hozzászólás Aktív témák

  • andrisms

    aktív tag

    Sziasztok!
    Cégnek kellene Office-ra+netre egy laptop, nyilván valami használt, üzleti. Lényeg a 27%-os ÁFA, garancia, SSD, de azért kitöltöttem a táblázatot.
    Kellene megbízható beszerzési forrás is(ahol eaz esetleges garanciális igénnyel meg is oldják a problémákat, nem tűnnek el, stb), nem tudom mennyire lehet linkelni, de ha itt nem, kérlek privátban küldtjetek néhány oldalt, amit érdemes megnézni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? mostanában
    (2) A gépre szánt összeg forintban? elsősorban 60e Ft-ig, jó lene ennyiben(+-5e) megúszni, de ha nem, max 75-80-ig, ha sokkal jobb(ennyiért láttam T440s-t SSD-vel, garival, nem tudom jobb-e; nekem másodgépnek egy E6330-am van, SSD-vel anno kijött 65ből)
    (3) Felhasználás? Office, internet
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? játék nem fog rajta futni
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13" vagy felette; matt, többi szerintem lényegtelen
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? utazás közben nem, napi szinten lesz hordozva, de nem kell könnyűnek lennie
    (7) Operációs rendszer? Windows 7/10
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    optikai jó lenne, tárhely lényegtelen, de SSD kell. RAM minimum 4GB; Intel i proci, lehetőleg dedikált videokártya nélkül
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? -
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? használt, 27%-os ÁFÁval, garival.

    (Dell párti vagyok, de egy Thinkpad is becsúszhat akár, nem tudom mi az ajánlott manapság)

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák