Új hozzászólás Aktív témák

  • Sasfészek

    tag

    Kicsit UP-olom a topikot eléggé lehűlt.

    Nézegettem az LG GGC-H20L Blu-ray íróját és eléggé jók a specifikációban megadott adatok. A 6x BD-R írás egészen jól hangzik már, ez még a jövőben jól jöhet. Szerencsére ez a modell már kezeli az 50GB-os lemezeket is (BD-R DL) igaz csak 2x sebességgel de hát ez is valami.

    Egy olyan kérdésem lenne hogy érdemes-e ezt a meghajtót megvenni? Nagyon sok vegyes hírt hallottam az LG-ről. Az ára már egészen barátságos 249 dollár ami 43.575ft átszámolva az USA-ban. Az 25GB-os lemezek már 8-10 dollár körül kaphatóak, ami egészen kezd barátságos lenni, de az 50GB-osak is szépen estek 45 dollárol 30-ra, ezért is gondolkodtam el a beszerzésről.

    Vannak hasonló modellek amik ugyanilyen paraméterekkel kaphatóak? A többi gyártó írója többnyire csak az BD-R SL lemezeket kezeli!

    PPéter örülnék ha tudnál segíteni! Gondolom te előre látod viszonylag a trendeket, idén több gyártó is beújít, várható hogy a BD-R DL is kap egy kis sebesség injekciót mondjuk 4x-esre? Mik a meglátásaid?

    Még egy olyan kérdésem van, hogy a meghajtó ugye már nem régió független?
    Illetve még egy utolsó kérdés :)

    A DVD korszakban ha vásárolt az ember egy teljesen új dvd meghajtót / írót akkor 3-5x megkérdezte hogy a lemez régió 2-es és akarom-e játszani a filmet, ezzel el is ugrott egy lehetőség a végén ez az érték lett beállítva az egységben.
    Ma viszont bonyolultabb a dolog. Ez a meghajtó kezeli a Blu-ray, HD-DVD (csak olvasás) DVD lemezeket is. Mindegyik formátumnál külön számolja a régiókat vagy összesen van 5 lehetőségem és utána a meghajtó a legutoljára választott régióra áll be?
    Ez még ma is így van? Vagy mostmár minden a szoftvertől függ?

    Elnézést ha hülyeséget írtam, szeretnék tisztán látni, ezért előre is megköszönném ha megtisztelnél a válaszoddal/válaszotokkal.

    Ha jól értettem az előző hozzászólásokból akkor a Blu-ray ha optimális sebességgel van írva kibír(hat) akár 5-7 évet is?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák