Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Horvi

    őstag

    válasz Wyll #69506 üzenetére

    Kérdezd meg #69466 mrviceguy Most akar elpasszolni egyet ha jól látom. Biztos tud róla pár dolgot mondani ami hasznos lesz neked. Ha jól látom talán pont silent red kapcsolós van neki.

    Hello darkness, my old friend...

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Wyll #69506 üzenetére

    Ebből a büdzséből kifejezetten ajánlható, magyar mechanikus TKL nem nagyon van szerintem, valszeg ezért nem kaptál sok reakciót a kérdésedre. Nagyjából egykutya minőségű billentyűzetek vannak, szóval azt kell venni amelyik valamiért szimpatikusabb. Nyilván ez nem nagy segítség, de ez a helyzet, mindenki örülne neki ha lenne valami alulárazott egyértelmű best-buy, de sajnos nem tudunk ilyenről, eleve kevés opció közül lehet választani.

    Aprón amúgy van egy silent red-es Ducky TKL is 20k-ért (itteni fórumtárs hirdeti), az is jobb vétel mint az SPC Gear, főleg ennyiért. Bár kupakokat kellene cserélned rajta, úgy meg már nőnek a költségek.

    Nekem volt rövid ideig az említett SPC Gear GK630K, a red kapcsolós. Alapvetően egy minőségi konstrukció volt az árához képest, így első benyomás alapján, de szerintem is hangos. Visszavittem a 14 napos elállással. Egy jobb építésű és silent red vagy más silent kapcsolókkal jelentősen halkabb billentyűzeted lesz. Hogy kétszer olyan jó-e (mint az árkülönbség), azt viszont csak neked lehet majd eldönteni. Nekem megéri, meg feltételezem a legtöbb törzstagnak is itt, de nyilván "mi" nem az átlag közönség vagyunk ilyen téren.

    Szemléltetésként pont csináltam videókat nemrég erről a hang témáról:

    Moddolt Redragon Vishnu, silent white kapcsolók:
    [link]
    vs
    Stock gateron brown kapcsolós Keychron K2
    [link]

    Szvsz elég "látványos" a különbség, bár a csendesség nem minden, ez a silent white kapcsoló az én ízlésemnek már túl mushy, de tényleg elég csendes. Igazából amit lehet hallani a videóban az némi súrlódás "zaja", ha megkentem volna a kapcsolókat/rugókat még ez is részben eltűnne. A Cherry féle Silent Red kevésbé mushy de picivel hangosabb is, szvsz egy korrekt alap silent kapcsoló, így a cherry designos berkeken belül legalábbis.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • Throme

    veterán

    válasz Wyll #69506 üzenetére

    Szerintem azt figyeld meg, hogy melyik koppanás hangja zavar jobban, a lenyomásé, vagy a kupak "visszaérkezése"-kor keletkezett hang (kapcsoló). Esetleg ez utóbbi még ingerküszöbön belül van-e.
    A kupak lenyomásakor egy o-gyűrűvel csillapítható a hang, ha nem akarsz billentyűzetet cserélni egy drágábbra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák