Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elite.cs11

    senior tag

    válasz Horvi #68924 üzenetére

    Részlegesen tudok (remélem) segíteni pár gondolattal.
    Keycap - ABS is lehet jó minőségű és PBT is lehet rossz minőségű, de igen az az általános hogy a PBT jobb. Az ABS-el az a baj, hogy igen hamar ki tud fényesedni, zsíros hatása tud lenni a gomboknak. Ezzel szemben a PBT gombok jóval időtállóbbak.

    Switch - valóban végtelen sok van... ami most nagyon felkapott az a Gazzew Boba U4 (itt is irták már meg máshonnan is hallottam róla) ami valamennyire keményebb mint az mx blue (68g-s is van belőle mig az mx blue az 60).

  • copass

    veterán

    válasz Horvi #68924 üzenetére

    Keychron Q1-nél volt keycap probléma a nyilaknál. Q3-nál érdemes körbenjárni ha MT3-at szeretnél.
    abs magasabb hang, pbt mélyebb. magas profilos keycap (mt3,sa) mélyebb, alacsonyabb (cherry) magasabb hang.
    egy jó minőségű abs doubleshot pl. MT3 susuwatari felülete nagyon finoman érdesítve van.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Horvi #68924 üzenetére

    Kupakokból amit kinéztem az az MT3 susuwatari illetve a MT3 /dev/tty. A susuwatari jobban bejön viszont az ugye ABS a /dev pedig PTB és ahogy kutakodtam a dolog után a PTB elvileg jobb? Erről a konkrét típusról van valakinek tapasztalata?
    Az MT3 szerintem gépelésre a legjobb profil, de eléggé megosztó a magassága, rücskös felülete és mély felülete miatt, pont azokért, amikért én szeretem.

    Az, hogy a PBT jobb, mint az ABS, így ebben a formában nem jelenthető ki (feltéve ha ABS alatt a doubleshot ABS-t érted, és nem a köznyelvben ABS néven futó festett-lézerezett világítós kupakokat), ennél sokkal árnyaltabb a téma, sok függ attól, hogy mi a prioritás (hang-kopás-színek-esztétika).

    Kopás terén az ABS rosszabbnak nevezhető, gyorsabban/másképpen kopik, mint a PBT. Kopás során a felülete kifényesedik (ez engem például nem zavar) és csúszóssá válik (ez pedig rettenetesen). A kopás sebessége függ a konkrét gyártó által használt ABS keveréktől, a bőrödtől és a profiltól (én pár hónap alatt csúszósra amortizáltam egy GMK készletet, míg MT3 ABS-nél fél év után csak egy apró folt volt az egyik kupakon). Amúgy a PBT is kopik, csak másképpen és lassabban, vagy akár egészen gyorsan, ha a kupakgyártó a kisebb selejtarány miatt nem tisztán PBT-t használ, hanem POM-ot a feliratnak és valamilyen PBT mixet az alapnak (nagyon sok világítós doubleshot PBT kupak ilyen).

    Egy kupak felülete újonnan lehet rücskös, lehet relatíve sima és lehet nagyon sima. Ez az anyagtól független, öntőforma kérdése, és adott profil/gyártó sajátossága. Az MT3 a legrücskösebb profilok egyike PBT-ben, ABS-ben kicsit kevésbé rücskös.

    A célra a Q3 jó választás lehet némi pimpelés után. Ezen "build" stream alapján a stabilizátorokra ráférhet adott esetben a kenés, a nyák és ház közé kerülő szivacs helyett nem árt egy értelmes darab, és a gyári force break mod kiiktatása is jó hatással lehet. Ha ezután sem vagy teljesen elégedett a halksággal, akkor a gyári (érthetetlen) acél plate helyett POM-ból vagy PP-ből érdemes lehet saját plate-et vágatni (vagy venni, ha elérhető készen).

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák