Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    Ma megérkezett a K8.
    Egyből a gombok, illetve a kapcsolók érdekeltek, bekapcsolás nélkül próbálgattam a "button feeling"-et.

    Sokkal jobb, mint amire számítottam!!
    Barna kapcsolók után ez a Red lineáris egész jó!
    Ezek után milyen lehet a silent Red?!
    Halk és ami nagyon fontos, sőt örvendetes, hogy nincs pengés! Zéró!
    A tervezgetett megbontást is kivertem a fejemből, mert semmi szükség arra, hogy szivacsokkal kitömjem a házat.

    Igazatok volt, a 35g-os gateron clear már felesleges, ezt a Red-et is elég könnyen le lehet nyomni. :K

    A kupakok színe annyira nem a kedvencem.
    Az első módosításom, hogy lecseréltem a szám, betű, space, backspace és irány kupakokat a CK550 re. ennek nem csak a dizájn volt az oka.

    Kb 5mm-el, magasabb ez a K8, mint a CK530 (ilyen is van).

    korábban nem igazán tetszett ez a "vályús" kialakítás, inkább a lebegő gombos kivitel tetszett. Egyszerűbb is tisztán tartani.
    A K2-ben ezt tartom jónak, hogy ott nem tűnik fel ez a "vályú", mert kitöltik a gombok a rendelkezésre álló teret.
    Aztán a videóknak is köszönhetően, meg most, hogy itt van előttem a K8 ezzel sincs gondom.

    A háttérvilágítás csapnivaló! Láttam yt videókban, hogy nem valami nagy szám, de jobbra számítottam.
    Kialakításnak is köszönhető, mert a Ledek nem a kapcsolókon vannak a HS miatt, hanem mélyebben, így a kibocsájtott fényből is kevesebb jut a kupakokra, de alapból is gyengébben világítanak, összehasonlítva a CK530/550 billentyűzetekkel.

    Szóval átcseréltem a CK kupakjainak zömét
    - magyar ékezetes betűk (UK se rossz, de ha már van, akkor miért ne magyarítsak rajta)
    - van rajtuk O-ring, amire K8 esetében olyan nagy szükség nincs, de így mégcsendesebb lett.
    - CK kupakokon nagyobbak a karakterek, így több fény szűrődik át rajtuk, ami minimálisan javít ezen a "sötétségen"

    Pro
    Kapcsolók, klassz ez a Gateron Red
    Nincs pengés. Ez maga az álom!
    BT
    Csendes
    hot swap, amit még nem használok ki, de eljöhet az ideje

    Con
    A háttérvilágítás csapnivaló.
    A fehér világítás szín nem igazán sikerült fehérre
    Az USB kábel rövid (lehet csak töltésre fogom használni)

    Összességében előrelépés a K8 és jó alap belekóstolni ebbe a hobbiba, bár nem hiszem, hogy kapcsolócserén és kupakcserén túl bármit is fogok csinálni, túlságosan elégedett vagyok a kibocsájtott zajjal és a kapcsolókkal.

    Még kicsit a bluetooth kapcsolat bizonytalankodik, ha pl egy telefon van a közelben, aktív BT funkcióval, vagy egy másik, csatlakoztatott eszköz zavar be... Ezt még vizsgálom...

    ... bocs a hosszú hzs-ért! :B

Új hozzászólás Aktív témák