Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • severin87

    újonc

    Sziasztok!
    Szoftverfejlesztésben jó vagyok, de hardverekkel nagyon nem vagyok képben, ezért szeretném segítségeteket kérni, hogy milyen jó ár/érték arányú számítógépet lenne érdemes vennem, amelyhosszú távon (akár rendszeres bővítgetéssel) is megfelelne igényeimnek...Cél most nem a legtutibb config összerakása vadiúj alkatrészekből, hanem egy olyané, amely sokáig kiszolgál, könnyen tudok benne ezt-azt cserélgetni ha kell/futja rá és nagyo jó ár/érték arányú.

    Ezek lennének az igényeim:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Elsősorban szoftverfejlesztésre és szórakozásra (film, zene). Ami biztos lesz: több virtuális gép és docker konténer egyidejű használata, lokális Hadoop/Spark környezet (+data science), mély neurális hálózatok tanítása (+machine learning), CUDA alapú megoldások fejlesztése.
    Játszani nem igazán tervezem, de ha becsúszik egy-egy, akkor max kipróbálom de egyáltalán nem prioritás. Videoszerkesztő, animátor és 3D tervező programok valószínűleg lesznek rajta futtatva (de ezek csak később).

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Két külső FullHD monitorral (D-Sub, DVI csatlakozókkal), viszont mindenképpen beszereznék egy harmadik monitort is (lehetőleg 4K-sat, vagy widescreen-t).
    Továbbá még egy régebbi 1TB-s merevlemezzel (azt hiszem IDE csatlakozós), de ez utóbbi futhat külső merevlemezként is (jelenleg úgy használom)...

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépházra és annak tartalmára (ház, táp, alaplap, CPU, memória, VGA, SSD+HDD).
    Perifériák (mint egér, billentyűzet, monitor stb.) most nem kell.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Első körben mondjuk 100-250 k közé gondoltam belőni, de ha ennyiből nem jön ki, akkor indokolt esetben még hozzá tudok csapni valamennyit.
    (bár ha úgy olcsóbb, szlovákiából is be tudom szerezni az alkatrészeket, ha használt alkatrészt javasoltok, akkor inkább csak Magyarországról, azon belül is csak Budapestről szerezném be)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Ami van, az két régi típusú FullHD-s monitor (samsung syncmaster sa300 és benq gl2450 és D-Sub+DVI csatlakozókkal - ha a régi csatlakozó miatt átalakító kell a VGA kártyához, azt megoldom, csak a VGA kártya tudjon minimum 3-4 monitort (1 db 4K + 2 db FullHD) kezelni). A később beszerzendő monitor követelményei: 4K felbontás, lehetőleg USB-C, valószínűleg csak VA paneles.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Egy gyártó iránt sem vagyok elkötelezett, amelyekben eddig nem csalódtam: ASUS, Lenovo, Dell, Intel
    Sima fekete gép is megteszi, nem kell csecsa oldalvilágítás, bár az ablakos házat a jövőbeli rendszeres bővíthetőség miatt azért nem vetem meg.
    Plusz kritérium, hogy nagyon könnyen tudjak benne ezt-azt cserélgetni, a ház pedig hagyományos magas tower legyen, ami befér egy frontból kb. 22 cm széles x 48 cm magas méretű helyre (ha más ház mondjuk hűtés miatt jobb lehet, megfontolom az asztalcserét), USB-hez van elöl-lapi csatlakozó, valamint jó lenne olyan alaplap, amelybe minimum 64 GB memóriát tehetek (most elég 32 is) (később lokális hadoop klaszter + virtuális gépek miatt könnyen bővíthetem 64-128 GB-ra), viszonylag nagy átviteli sebességű buszokkal és órajelű memóriával/cpu-val, minimum intel i7 processzorral (min. 4-6 core), esetleg kikapcsolható integrált grafikus vezérlővel.
    (bár a processzorhoz szintén megjegyezném, hogy egyáltalán nem gond, ha drágább most ennyiért nem fér bele, az is elég ha az alaplapi foglalat támogatja a későbbi beszerzést)

    Előre is köszi a tippeket!

Új hozzászólás Aktív témák