Új hozzászólás Aktív témák

  • qkeepi

    újonc

    Sziasztok!

    3D modellezésre, digitális rajzolásra/festésre, valamin alkalmasint 3D-s modellek animálására is alkalmas gépet szeretnék összerakni (esetleg péntek esténként egy kis gémelgetéssel fűszerezve :) )

    Pár napnyi irodalomkutatás után már alapösszefüggések tekintetében sikerült véleményem szerint egy közepesen fogékony sárgarépa fölé (bár nem sokkal) emelkednem a témában, de azért van jó pár dolog, amikben bizonytalan vagyok.

    Monitor van jelenleg (egy 22"-es FHD Samsung monitor, valamint egy 40" szintén FHD Samsung LED TV, mindkettőből HDMI-n szomjazza jelenleg a videójelet, egyszerre nem lesznek használva), billentyűzet+egér kombót meg kukázok valahonnan, azzal egyelőre nem foglalkoztam.

    Alapvetően a dolog indulásakor a követelményjegyzékem ennyi volt:
    legalább 8 GB RAM, 2 TB HDD és 120 GB SSD, valamint Intel és nVidia platform

    A csúcs konfig, ami a keretem nagyon maximumából kijönne a következő:
    Asus Z97-K alaplap
    i7 4790K
    Kingston HyperX Fury 8GB 1600 MHz DDR3 (HX316C10F/8)
    Asus GTX960 2GB (GDDR5 STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5)
    Kingston HyperX Fury 120 GB SSD (SHFS37A/120G)
    WD 2TB 64MB SATA3 WD20EZRX HDD
    FSP 600W Hyper 600
    Thermaltake Versa H23 CA-1B1-00M1NN-02 ház
    Arctic-Cooling Freezer I11

    ez így tokkal vonóval 291.271 JMF (pcx)

    RAM a későbbiekben menne még bele, egyelőre felfutóban van a munka rész, úgyhogy véleményem szerint elég a 8GB (ezért is gondoltam az 1x8-at a 2x4 helyett).

    Amin nagyon agyalok, az az, hogy megéri-e az árkülönbözetet egy Z97+4690K (ér plusz 40 k-t a HT meg a plusz órajel?), vagy még inkább egy H97+4690, H97+4790-nel szemben. Egyelőre nem akarok tuningolni, a lehetőségét azért gondoltam fenntartani, mert úgy látom, hogy a későbbiekben némi tuninggal (egy ideig legalábbis) lépést lehet tartani az újabb generációkkal és nem kéne alkatrészt cserélni.
    Természetesen a zsebbélelő nagy úr, viszont ha ma egy plusz ~20-30%-s beruházással ezzel arányos mértékben ki lehet tolni azt az időintervallumot, amíg jól használható a konfig, akkor szerintem megéri a dolog.

    Amennyiben alapjaiban gondolok hülyeséget, úgy kérem szíves elnézéseteket és korrekciótokat, amennyiben csak kisebb simítások szükségesek úgy azt köszönöm előre is! :)

    Üdv,
    q

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák