Új hozzászólás Aktív témák

  • asterixx33

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni, hogy milyen asztali PC-t vegyek.

    Felhasználás: kifejezetten Gamer PC elsősorban a legújabb autós és stratégiai játékokkal szeretnék játszani a következő 2-4 évben (NFS, SC2, DIABLO III, DIRT...)
    Vásárlás: Új számítógépet szeretnék venni mert vissza tudom igényelni az Áfáját, és kell majd költség a cégemben. Tehát csak ÁFÁ-s számlával beszerezhető gép érdekel.
    Időpont: 2012 Január közepe környékén szeretném beszerezni
    Keret: 220-250.000 HUF + Áfa
    Jelenleg meglévő dolgaim:
    Samsung Monitor 22 wide 1600x1050
    Samsung billentyűzet
    Egyéni dolgaim: Szeretném ha a HDD ssd lenne min 128 GB, Nem muszály optikai meghajtó, az egyik legjobb legpontosabb kábeles gamer egeret szeretném,
    Tuning: A processzort és az alaplapot ha nem muszáj nem szeretném lecserélni ezért fontos, hogy a processzort jól lehessen tuningolni pl 2-2,5 év mulva ha szükség lesz rá
    Bővíthetőség: szeretnék videokártyát cserélni 2 év után és memóriát bővíteni ha szükséges
    Ház: minőségi házat szeretnék ami nem zörög csörög, nem kizárt, hogy 10 évig fogom használni
    Egyéb: a jelenlegi HD ready monitoromat nem kizárt, hogy le fogom cserélni LED háttér világítású Full Hd-ra jellemzően az új videokártyával majd (kb 2 év után)

    Miben várok segítséget: Én leginkább felhasználó vagyok, csak nagyon szeretek játszani és nincs időm elolvasni az összes technikai paramétert a PC-kről ezért nem is ismerem őket. Ezért nem tudom melyik processzor a jobb az AMD 8 magos vagy az I7, Nem tudom a 2 nagy videokártya gyártó közül melyiket lenne érdemes választani, illetve azt sem milyen alaplapot érdemes választani ahhoz, hogy a fenti igényeknek megfeleljen, hovatovább teljesen eltanácstalanodok a gépkonfigurációs oldalakon (annyi kiderült számomra, hogy ár érték arányban szinte biztos, hogy jobb ha egyénileg rakosgatom össze a PC-met mintha már egy kész konfigot választanék)
    Ezért ötleteket, opciókat szeretnék, hogy a fenti célokra szerintetek melyik a legmegfelelőbb összeállítás

    Szempontok sorrendben:
    1. Ár-érték arány
    2. Megbízhatóság/Minőség
    Ami nem fontos: kinézet vagy brand (amennyiben nem befolyásolja a 2-es pontot)

    Remélem jó helyre írtam és érthetően, amennyiben nem elnézést kérek. Előre is köszönöm a segítségeteket!

    Üdv

    Asterixx33

Új hozzászólás Aktív témák