Új hozzászólás Aktív témák

  • Matepok

    újonc

    Sziasztok!

    1.) Főként játékra használnám, és úgy, hogy jó féle grafikát szeretnék majd látni anélkül, hogy szaggatna a játék.
    2.) Egy Logitech M500 egerem van, és igazából semmi másom nincs :D laptopom volt eddig, de ez már nem bírja...
    3.) Ide leírom a "legkomolyabb" játék (ajánlott) gépigényeit, meg hogy mikre gondoltam, a végén a kommenttel, ebben szeretném főleg a segítségeteket kérni.

    CPU: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
    RAM: 8GB
    GPU: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
    HDD: 65GB
    Hang: 100% DirectX 10 compatible

    Amikre gondoltam:

    Processzor: AMD FX-8350 4.00GHz AM3+ BOX -ot választanám
    Memória: HyperX 4GB Savage DDR3 2400MHz CL11 HX324C11SR/4 lenne, 2 darab, plusz még ha kéne, akkor ugye van még 2 hely
    Videokártya: még nem tudom (esetleg ha tudtok segíteni ebben is, azt megköszönném, egyéb esetben megyek érdeklődni a videokártyás topicba :D) egyelőre egy GIGABYTE GV-N660OC-2GD GTX660 2GB GDDR5 PCIE van nekem ideírva, de ez tényleg csak azért van itt, hogy legyen itt valami
    Merevlemez: WD Green 1TB 5400rpm 64MB SATA3 WD10EZRX
    Optikai egység: SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete OEM nevű dolog lenne
    Ház: ZALMAN félén gondolkozom, de ennél konkrétabb tervem még nincs
    Táp: FSP Aurum S Gold 500W van ideírva nekem.

    Még hozzáfűzöm, hogy azért esett erre a processzorra a választás, mert így olcsóbban kijövök, és ez is ott van az ajánlott gépigény résznél, és a memória az nagy valószínűséggel az lesz, amit írtam. A videokártya ahhoz túlságosan nem értek, úgyhogy lövésem sincs, hogy mi legyen, de az van, hogy ami ide van írva, az egy 54.000 Ft-os mulatság, és ha lehet, spórolnék ezen is (persze úgy, hogy ne menjen a játék jó grafikájának, grafikai beállításainak a kárára). A merevlemez az is az lesz valószínűleg, ami oda van írva, az optikai egységen nem tudnék sokat spórolni úgy sem (mármint ehhez képest többet). A háznál igazából annyi a kikötésem van, hogy valami nagyobb fajta legyen a hatásosabb hűtés miatt, meg hogy ne dőljön össze annyira könnyen :D a nagyon menő kinézet nem kell, persze ha valamennyire azért jól néz ki, az nem baj :D ha nektek van valami jó ötletetek, jöhet az is. Végül itt van a táp, amit odaírtam, annak jó hatásfoka van, úgy tudom, energiatakarékos is tud lenni, ha úgy használom a gépet, de lehetséges, hogy van valami hasonló ehhez, ami ugyanúgy megfelel, csak jóval olcsóbb. Például meg lett nézve néhány, ami hasonló volt, és talán egy másik is jó, és 8000 pénz a különbség a kettő között. :D

    4.) Valahol 200.000 és 250.000 Ft közötti összeget gondoltam ráfordítani (legalábbis így számolgattam, hogy kb. ennyiből ki tudnék jönni), ha olcsóbban meg lehetne oldani, az jó lenne, de ugye nem akarom, hogy a grafika kárára menjen ez az alacsonyabb ár.

    5.) Írtam, hogy monitorom nincs, de valami 1280x768 felbontású nekem megfelelne.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák