Új hozzászólás Aktív témák

  • sylvia_1988

    tag

    Sziasztok Hardverguruk! :)

    Az a helyzet, hogy az utóbbi néhány év alatt csak felületesen foglalkoztam a különböző számítógép-komponensek fejlődésével. Most hirtelen van szükségem egy új konfigurációra, ezért kérnem kell a segítségeteket.

    Összesen 150 000 Ft-ból szeretnék vásárolni játékhoz, egyéb multimédiás tevékenységekhez alaplapot, processzort, memóriát, videokártyát és merevlemezt. Rendre körülbelül a következő költségelosztást ötlöttem ki: 20K, 50K, 15K, 50K, 15K - de természetesen - itt is, mint minden ponton - elfogadom a kritikát. Nem abszolút elképzelés nélkül írok, nagyon szimpatizálok az 50-55 ezres keretbe illeszkedő i5-ös CPU-kkal illetve a Radeon R9 270X VGA-kkal. A RAM kapacitását 4 GB-ra, a HDD méretét pedig 1 TB-ra tervezem. A tápegység, amellyel rendelkezem, egy 500 W-os ASUS P-50GA, nem tudom, hogy vajon elegendő lesz-e. A monitoromat augusztus elején vettem, ő egy ASUS VS228H, eddig is full HD felbontásban használtam, DirectX 9 alatt nem volt gond.

    A tuningolhatóság nekem nem lényeges szempont, viszont érezhető előrelépésre vágyom a pénzemért. A régi PC-m 2008-as, lássuk a paramétereit: Gigabyte GA-P35-DS3L, Intel Core 2 Duo E8500, 2 * 1 GB Kingmax DDR2-800, ASUS Radeon HD 4850 512 MB, Samsung 320 GB.

    Előre is köszönöm a tanácsokat! :R

    *** "A negatív gondolkodás határt szab a teljesítménynek. Ha viszont ezt megfordítjuk, akkor a lehetetlen hirtelen nagyon is elérhetővé válik." - Amby Burfoot ***

Új hozzászólás Aktív témák