Új hozzászólás Aktív témák

  • peets

    csendes tag

    Sziasztok!

    Gép vásárlása elött vagyok, teljesen a 0-ról mint asztali.

    Úgy gondolom, hogy a Skylake az alap most már DDR4-el a késöbbi fejleszthetőség miatt.

    i3 6100 (egyetlen ár/érték arányban megfelelő Skylake processor kb..) ~26.000 /párhetesen használtan, garival/
    GTX950,GTX960,GTX1050,GTX1050ti játszhat max ~50k-ig / akár használtan garival /
    DDR4 8gb memoria ~15.000 Ft / akár használtan garival /
    Táp az kérdőjel számomra..EVGA (100-w1-0600-k2) -t találtam 600W árukeresőn 11.000 Ft / akár használtan garival /
    Ház egy Bitfenis Neos kb 10.000 Ft

    Alaplappal gondban vagyok, igazából minden gyártó szinte ugyan azt adja... Nagyon kicsit az eltérések a 15-20k szegmensben.
    Megéri 4db memoria slotos alaplapot venni?
    Miért csak microATX van ebben az árkategóriában?
    Nem baj, ha nagy házba lesz betéve?
    El fog-e férni a videokártya ami 2 slotot használ? Tudok.-e még elá / fölé tenni bármilyen bővítő kártyát a PCI slotokba?

    Első gondolatom az volt, hogy most beruházok a fenti adagra, majd hozzá teszek még egy videokártyát SLI-ben, de ahogy nézem nem lehet kapni DDR4 SLI-s alaplapot Nvidia felől?
    AMD Radeont nem igazán szeretnék...

    Igazából még egy régebbi kb 2008-ból maradt tápom és házam lenne, de az még a satás tápot sem támogatta és felső tápos házban volt, gondolom azt felejtsem el a házzal együtt? Codegen 400W egyébként..

    Köszönöm a válaszokat!

    Kellemes ünnepeket!

Új hozzászólás Aktív témák