Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ruddi

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Inteles platformot tervezek beszerezni a következő komponensekkel:

    Ház: Cooler Master Elite 330U
    Táp: Seasonic Energy Knight SS-400ET T3, 400W, 80+ Bronze, aPFC
    CPU: Intel Core-i5 3470
    RAM: Kingston HyperX Blu DIMM 4GB (2x2GB) DDR3, 1600MHz CL9
    HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB
    DVD: LG GH-24NS90
    VGA: Sapphire AMD Radeon HD7770 GHZ Edition 1GB OC

    Az alaplap választásánál vacilálgatok. Tuning nem lesz, se most se később. Nagy bővítések sem lesznek a jövőben. Pár év múlva memória bővítés (cca 16 gigára) meg majd egy SSD-disk az operációs rendszernek. A legszimpatikusabbak az ár miatt ugye a B75-os chipszettes lapok. Például:

    Asus P8B75-V
    MSI B75A-G43
    ASRock B75 PRO3

    De itt olvasgatva megláttam a H77-es chipkészlettel az ASUS P8H77-V alaplapot.

    Kérdések:

    A Virtu MVP Technológia nevű dolog az IGPU és a diszkrét VGA átkapcsolását, ki-be kapcsolását teszi lehetővé a Win7 futása közben úgy mint a laptopoknál? Tehát, hogy nem kell a biosba bootolni az átkapcsolás miatt? Ha ez az, akkor az jó lenne. Csak az asusokban van e technológia vagy a többiben is működik?

    Mekkora a különbség a két Asus közt, megéri a H77-es az 5 ezres felárat? Azt látom, hogy eggyel több sata III meg usb3 van rajta de ez annyira nem hoz lázba. Mondjuk az olcsóbbik Asuson nincs alaplapi HDMI kimenet. Az hogy az asusokon VIA audio van nem Realtek számit? Driverek vagy minőségileg egy szint a realtekkel? Van a H77-ben felszereltségileg valami fontos + ami a B75-ösbe nincs és amit én esetleg kihasznalnék? Ami a két lap anyagminőségét illeti, egyformák vagy van közöttük a felszereltségen kívül, minőségbeli különbség is, kondenzátorok stb.? Az asusok és a másik kettő közt minőségbeli külömbségek? Főleg a Asus P8B75-V és a MSI B75A-G43 közötti.

    Mint írtátok az ASUS P8H77-V digitális tápellátású, az mire jó?

    Az MSI alaplapja valami Military class III ami állítólag prémium minőség és nagyon stabil (mármint az MSI honlapján állítják ezt). Ez csak szédítés vagy tényleg hasznos dolog? Ezt a gyártót nem annyira látom preferálva itt az oldalon. Talán gyengült a minősége az elmúlt évek alatt? Mert pár éve még az asus, gigabyte, msi volt a szentháromság. Most meg itt ez az Asrock...nem tudom, felszereltségileg biztos tip-top csak nem-e fog elfüstölni pár hónap múlva? Persze tudom, hogy ez bármelyikkel előfordulhat csak az Asrocknál nem-e nagyobb a valószinűsége?
    Sok a naiv kérdés tudom de itt tapasztalt halászok vannak, a halász pedig türelmes ember :D

  • Ruddi

    csendes tag

    válasz Kernel #40053 üzenetére

    Kösz szépen az infókat, sokat segítettek. A fontos kérdéseim megválaszolták és ezek alapján úgy gondolom, hogy nincs égető szükségem H77-es lapra. Nagy valószínűséggel az MSI B75A-G43 alaplapot fogom választani, főleg a Military class III miatt és, hogy van a lapon alapból HDMI kimenet is.

Új hozzászólás Aktív témák