Új hozzászólás Aktív témák

  • Halina97

    friss újonc

    Sziasztok!
    Tanácsot szeretnék kérni!
    Vásárolni tervezek egy MILC gépet de nem tudom melyik lenne számomra a legmegfelelőbb.
    Elsősorban állatokat (főleg kutyákat, lovakat) szeretnék sport közben fotózni. Ugye itt egyik tényező hogy elég gyorsan mozognak az alanyok illetve a gép azért ki lesz téve különböző környezeti tényezőknek és ezt jó lenne ha minél jobban bírná (napsütés, por, esetleg egy kevés csapadék). Nincs szükségem szuper profi gépre, hiszen még csak most fogok elkezdeni komolyabban foglalkozni a dologgal. Eddig egy Nikon D3100-as géppel fotózgattam, teljesen hobbi szinten, viszont az kezdi bemondani az unalmast. A keretem 6-700ezer forint. Illetve nagyon boldog lennék ha obit is tudnátok ajánlani hozzá. (természetesen a fentebb leírt keretbe nem obival kell beleférjen a gép)
    A válaszokat előre is köszönöm! :)

  • ph_5.5

    aktív tag

    Látom nem kaptál még semmi tanácsot. Érdemit nem is nagyon fogsz...
    A feltétel amiket szabtál gyakorlatig csak a pro szegmens tudásába fér bele. Azok pedig drágák. Ez az összeg sajnos kevés milc vonalon, mert ott nem csak egy új vázba ugrasz bele, de más kártyák kellenek, pótakku, erősebb pc... szóval lehet sorolni.
    A gyors mozgás pedig a legfejlettebb AF tudását feszegeti. Állatok fotózásánál pedig jól jön a szemkövetés, ami megint szűkíti a kört.
    Ha kapsz még válaszokat, akkor feltehetően a Sony A7III lesz a leginkább ajánlott váz.
    Nikontól pedig a Z6II tudja amit szeretnél. Canonból az R6. A73 az ami ennyibe belefér vázként, és az SD kártyás. Br gyanítom a D3100-hoz használt kártyákat el is felejtheted mert ide gyorsabb írásra lesz szükség. A Z6II első kártyája CfExpress, a második UHS II -es SD. (vagy XQD az első) Itt egy 64 Gb-os kártya 60e körül van újonnan. SD-ből meg fele.
    A gyors mozgáshoz gyors obik kellenek. 70-200/2.8 alatt szerintem nem nagyon érdemes próbálkozni, amiből újonnan 500e- 1.2 milla között tudsz válogatni.

Új hozzászólás Aktív témák