Aktív témák

  • attyla85

    csendes tag

    Van egy asztali gépem, melyen Windows7 (32bit) van. És van egy laptopom amelyen pedig Vista (32bit). Szerettem volna készíteni egy hálózatmegosztást amelyet végig is konfiguráltam de az eredmény többszöri nekifutásra is az hogy: "a hozzáférés le van tiltva" szöveg jelenik meg.

    Amit csináltam, beállítottam:

    1.
    Mindkét gép C:/ meghajtóját megosztottam jobb klikk/megosztás/mappa megosztás, ezen belül mindenki, majd a jogokat mindet bepipáltam mindkét gépen. Meg is jelent win7-en is és a Vistán is a C:/ meghajtóm sarkában a kis ikon amely a hálózatmegosztást jelzi.
    2.
    Beállítottam, hogy mindkét gép az "Otthon" nevű munkacsoportban legyen.
    3.
    Majd beállítottam mindkét gépen a hálózatfelderítést, a kikapcsoltam a jelszóhasználatot.
    4.
    Mindkét gépen az "Attyla" nevű rendszergazda felhasználónevet használom
    5.
    A hálózati tulajdonságoknál az egyik gép IP címe a 192.168.0.11 a másik a 192.168.0.12. Ezt a routerem osztotta ki nekik, én ezen nem állítgattam. Az asztali gépem vezetékesen csatlakozik a routerhez, a laptop wifi-n keresztül.

    És ha elindítom a Total Commandert (futtatva rendszergazdaként), akkor rámegyek a meghajtókra hogy hálózat, és látom egyik géppel a másikat. A laptop látja az asztali gépet (a neve: Attyla-Pc), az asztali gép látja a laptopot (neve: Medion-Pc). Na idáig tök jó. De amikor megnyitom és rákattintok a C:/ meghajtóra akkor kiírja hogy: "a hozzáférés megtagadva ..Medion-Pc/C:" És fordítva is ez van. Egyik sem engedi beléptetni a másik gépet a C:/ meghajtójára amely pedig a meg van osztva mindkét helyen. Mi lehet a baj, és mit tegyek?

    Kérem szépen, aki tud segítsen nekem mit tehetnék. Mi az amit még be kéne állítsak hogy "a hozzáférés ne legyen megtagadva"? Már google-iztam sokat ez ügyben de nem találtam segítséget a gondomra sajnos.

    Köszönöm a válaszokat előre is! Üdv, Attila

Aktív témák