Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    Etikus Üzleti magatartás mindegyik cég részéről. Bárcsak belefutnának egy pofonba. Az ár/ teljesítmény kartel is egyértelmű GPU fronton.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz korcsi #8 üzenetére

    Nem a gyártás van visszafogva. Ott előre meg kell rendelniük bizonyos mennyiségű waffert és terméket amihez szerződés köti őket. Az AIB partnereket és ellátási láncokat futtatják termékhiányba hogy a készleten lévő termékek árát fent tudják tartani fel tudják verni. Lásd RTx 3080/ RX 6900 augusztus végén olcsóbb volt, mint most.

    FireKeeper: mit gondolsz a tejföl és étolaj/ építőanyag/ műtrágya ára is teljesen az infláció hatása itthon vagy mesterségesen ,már a kereskedők és gyártók emelték jóval az inflációs megkívánt szint fölé? Menj ki Ausztriába/ Angliába/ Németországba és csodálkozz a boltban hogy egy 3- 4x akkora fizetéssel rendelkező emberke olcsóbban vásárol kint magyar terméket, mint te itthon.
    Ez magyar gyártású étolaj Németországban.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz S_x96x_S #20 üzenetére

    Ezt szerintem nem lehet félreérteni és magyarázni: A kifejezés után világosan kinyilatkozta az okát.
    "undership GPUs to "balance supply and demand."

    Ezt senki nem fordítja úgy a világon,( esetleg csak te) hogy túl nagy a kereslet (vagy túl kevés a gyártás) és nem tudjuk kiszolgálni...
    A valós jelentése:
    "we're going to keep prices inflated by lowering our output.""

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Cifu #24 üzenetére

    Micsoda aláírásod van Cifu :DDD

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz S_x96x_S #28 üzenetére

    Nem, ez nem azt támasztja alá.
    Ha gyártási kapacitáshiány és nehézség van akkor azt mondja Lisa egy befektetői konferencián nem pedig az undership kifejezést használja. Felesleges direkt naívba átmenned, mindenki tisztában van vele hogy mit jelent.
    Kapacitás szabadult fel a TSMC nél visszamondások voltak , az eredeti hírek szerint AMD az 5nm rendelésein nem módosított a 6-7 nm minimálisan mondott vissza. Nincs semmiféle gyártási korlátozottság.

    "Undershipping" chips azt jelenti, hogy a chipgyártó, az AMD kevesebb chipet szállít, mint amennyit megrendeltek tőle."

    Igen ez történt az okoknál pedig kihagytad azt hogy :
    "we're going to keep prices inflated by lowering our output."

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz S_x96x_S #32 üzenetére

    Az Nvidia is ezt csinálta, ez teljesen egyértelmű .Nem tartom kizártnak régebbi hírekre alapozva hogy ez eredetileg Jensen fejéből pattant ki, Lisa meg boldogan követi.
    Nem véletlenül írtam fentebb a RTX3080 / 6900XT re amit írtam és petyke sem véletlenül hozta versenyjogi kontexusba feljebb a dolgot, teljesen jogosan.
    Aki okos az most nem vásárol, beintve nekik, csak ha kényszerhelyzetben van. Pénztárca szavazás.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz S_x96x_S #39 üzenetére

    Mert mit gondolsz hogy nem jön erre egy kimagyarázó verzió az újságíróknak miután körberohant az egész médián a hír? Déltől elkezdett beesni az Amd részvények ára este itt a kommunikációs javítás.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz S_x96x_S #56 üzenetére

    Nem derült ki semmi ,el kell hogy keserítselek.
    Rájöttek hogy nem kellett volna ezt mondani és jött egy magyarázkodó, tűzoltó nyilatkozat.
    Komolyan elhiszed ezt? :

    "mert túl sok készlet halmozódott fel a partnereiknél, miközben az érintettek kisebb készletetet szeretnének menedzselni. :DDD :DDD

    Az igazság pontosan az amit Lisa Su kimondott ,teljesen egyértelmű. Csak ő nem marketinges.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz S_x96x_S #65 üzenetére

    Ne haragudj de semmiféle cáfolatod nincs, mert ez a tűzoltasra való nyilatkozat tetmészetes dolog és várható volt. összerakva az elmúlt év eseményeit vajon melyik dolgot tartom reálisnak.
    TSMC-nél van szabad gyártókapacitás, visszamondtak a többiek egy csomó megrendelést, AMD tele van régi GPU -kkal és CPU-kkal a CEO azt nyilatkozta hogy visszatartották a készleteket , kitört a botrány, és szerinted óvatosan kiadnak egy közleményt hogy izé nem úgy gondolta... :DDD és ez naív dolog a szememben.Te elfogult vagy az AMD vel szemben ennyi a sztori és véded őket.

    Én tárgyilagos vagyok és nem naív.

    Az árcsökentés nem tudom hogy került ide, engem ez nem érdekel ebben a témában. Biztos az Intel - 20% csökkentését reagálták le.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz fLeSs #142 üzenetére

    Mondjuk ehhez nem tudom miért jön Intel vagy Nvidia. Ha ők is csinálják elítélendő ugyan így , egy kalap. ( Nvidia szerintem igen )
    . Az összeesküvés elmélet sem éppen jó szó erre ilyen nyilatkozat után és mindannyian látjuk mi történik...Intelnél erre semmi jel nem utal. Egyszerűen piacrészt nem akarnak veszíteni, látszik a lemaradás miatti küzdelem az árazásukon amivel próbálják mérsékelni a zuhanást miközben szinte minden projektet elkasználnak csak a hazai gyárépítéseket nem.
    A Covid és bányászláz utáni bevételhez képest vannak szarban amúg ya cégek, amihez hozzászoktak, kivéve Intelt.
    A mesterséges termékhiánygenerálás felveri az árakat és szinten tartja a profitot valamint az árakat amit a fogyasztó fizet ki....
    Az ésszerű készletgazdálkodás megakadályozza a termékfelhalmozódást és túlgyártást ,túlraktározást. A kettő szerintem teljesen eltérő metódus és etikai / törvényi megítélés alá esik amiből a fogyasztónak nem szabadna nagyon észrevennie semmit.
    Amúgy Nv től 3080 és felfele nem kapni a boltokban már jó ideje, pár SKU kivételével.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz fLeSs #149 üzenetére

    Emlékezz vissza az RX 580 és a Vega, (az előző bányászláz) idejében mit jelentett a felnövekedett készletek kiárusítása.
    Az MSRP ár harmadáért tudtál venni RX 580 -470 és Vega kártyákat boltban ki lettünk szolgálva 2 év éhezés után mi gamerek is, nagyon nem is volt érdemes használtan bányász kártyát venni ha számított gari kicsit drágábban vettél boltban.
    jelenleg az MSRP ár és az MSRP ár alatt kicsivel jelenti a normal árakat amit 2,5 éve a megjelenéskor kértek volna értük és fizettek volna a gamerek. amit persze mi nem kaptunk meg. j
    elenleg azt műveli Amd és Nvidia hogy a normal ár szerintük a leárazás és 2,5 évvel a megjelenés után is szarrá keresik magukat a régi generáción ami most megy tervezett áron.
    Ahhoz hogy az partnereknek ne kelljen fél áron adnia kártyát keveset szállítanak és az új generációból alig van . PL AMD AIB kártya van bolt ahol 3 féle nem referencia kártyát kapsz miközben van vagy 20 féle előző genes AIB...
    Az RX 6900 nak és a 3080 nak most 500 dollárért kellene mennie kb és a 3090 max 800 dollár körül menne, mert állítólag több havi raktárkészlet van. Miért nem ezt teszik?
    Mert az új generációnak ehhez kellene igazodnia. Ehelyett mivel a 6950 mondjuk még 900 dollár a 3090 még ahol van 1000-1200 dollár a 4080/ 7900XTX 1000$ és a 4070Ti / 7900XT 8-900 dolláros áron viszonylag jó vételnek tűnik és meg is történt egy olyan áremelés amiből nem fogunk kikászálódni egyhamar. Jön majd 128 bites 500 dolláros 4060Ti, ami olyan gyors lesz mint a 500 dolláros 3070Ti
    Ezt jelenti azt hogy feláraznak és próbálják kitartani az előző genes kártyák árait és felverni ehhez a szinthez az új generációs kártyák értékét. Így lett 1000 dollárért egy 12 GB os 4070 Ti ( ami 4060 Ti lenne valóságban) és egy 7900 XT ami valójában egy 5-600 dolláros 7800 XT lenne.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz fLeSs #152 üzenetére

    Igen ,de csak január eleje óta akciózzák őket, a bánya meg már nyár elején omladozott. Jól kitartották. Kint is van hogy "new price" [link] én is belinkeltem már több topikban.
    Igen az árakban túloztam, igazad van. mentségemre szolgáljon, hogya Vega 64 re emlékeztem hogy 300d ollár körül lehetett venni de valamiért én 699 $ MSRP re emlékeztem annál. Lehet kevertem a Radeon VII kártyával.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz fLeSs #154 üzenetére

    Nem ismerem sajnos,de megnéztem néhány gondolatát, nem rossz.
    Tom's -ot szoktam követni. Havi szinten nézik Ebayt hónapról hónapra lenyithatod . [október]és jól látszik hogy az a tendencia amiről ez a cikk szól és ki is tér rá a cikk elején, nyártól szeptember végéig,októberig tartott , novemberben és decemberben mindegyik gyártó kártyái drágultak.[link]
    Hirtelen a tendencia megszakadt és az összes felső kategóriás VGA ára emelkedni kezdett Ez nem egy folyamatos csökkenő tendencia volt a mai napig, hanem ősszel a most közölt negyedév elején hirtelen eltűntek az olcsóbb felsőkategóriás kártyák és emelkedni kezdett az áruk azoknak amik voltak.
    ". RTX 4090 and 4080 prices have come down a bit, though they're still very high. Meanwhile, prices on nearly all of the RTX 30-series increased, and the same happened for the RX 69x0/6800-series parts. What gives?"

    Most már zajlik az igazi kiárusítás, de nvidia szerintem jobban belenyúlt ebbe az egészbe, ahogy írtad is, ők is kiközölték ezt ősszel, csak finomabb formában. Lisa-nak még ezt tanulnia kell :DDD
    Én is azt gondolom, ennél lejjebb már nem fognak menni. A 6900XT szuper vétel ennyiért amúgy, 6950 nem kellene.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz azbest #160 üzenetére

    Egyértelműen igazad van ebben.
    Azt viszont az árak határozzák meg hogy embereknek ez megéri e és ahogy írta is petyke feljebb, egyre többen mondják azt ,hogy ezt már nem ,mert szkeptikusan nézik azt ahogy megfejik őket. Ez nem kényszertermék ma már.
    Ma már az embereknek van igazi választásuk, mert a konzolok az elsődleges játékplatform lettek, az okostelefon kiszolgálja a hétköznapi igényeket. Fillérekért kapsz ma már olyan PC-t ami játékon kívül minden másra alkalmas .
    A PC még mindig a leguniverzálisabb, extrákkal, de ha az ember ilyen árakkal találkozik akkor ezeket az extrákat könnyedén elengedi.
    Szükség van megfelelő átmenetre és a cégek részéről is.
    Lemondásra mert jelenleg azt gondoljuk elég sokan hogy ezek az árak amik az új generációt jellemzik nem valós piaci szükségletek, hanem valójában túlkapások ellensúlyozzák a befektetők fele az utóbbi2 évben megszokott hatalmas növekedést amit a bányászat nyújtott.
    Emlékezz vissza abban az időben mikor szintén magas volt egy VGA ára a cégek ennél sokkal kisebb profittal ( százalékban nézve) elvoltak és növekedtek,de még 5 évvel ezelőtt is így volt.
    Biztos hogy lenne ésszerű középút ,de egy kapitalista cégnél ehhez idő kell hogy a bevételi eladási forgalmakból következtetéseket vonjanak le és alulértékeljenek egy eredetileg beárazott termeket ...( Lásd 4000-7000 széria árazása)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Petykemano #169 üzenetére

    Tökéletes meglátások. :K

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák