Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz t72killer #33 üzenetére

    Az előző gondolatom folytatva: miközben a telefonokba egyre több RAM ment (az én szemeben irracionálisan sok), az nV VGA-k pont, hogy viszonylag kevés RAM-al jöttek a bányászláz alatt. Itt van pl. a 10Gb-os RTX3080-am. Már lengetik felette a vészharangot, hogy újabb játékokban hamarabb fog elfogyni a RAM, mint a GPU. Az S9-emben 4Gb RAM van, az azonos évű HP Envy laptop-omban 8Gb. Ezek közül a VGA volt a legdrágább.
    Mondjuk van egy léghűtéses RTX3090--em is egy dobozban "rohasztva" (bányásztam vele, és nem adtam el időben, most pedig már a kutyának sem kell a 4000-res széria után). Azon tényleg van 24Gb VRAM, de ~2x annyiba került, mint a vízhűtős RTX3080 10Gb (és alig gyorsabb, ha nem fogy el a VRAM).
    Szóval nem látom, hogy pont a VGA-k szipuzták volna el a RAM-ot a telefonok elől, mert sokkal nagyobb a telefonok piaca, mint a felső kategóriás VGA-ké (ezeket leginkább csak a "PC Master Race Gamer" veszi, a telefont viszont boldog-boldogtalan, olyan is, aki fél bekapcsolni egy PC-t).
    A telefon "ingyen" van (mint az első adag heroin), csak a telefonszámla marha sok olyankor is, ha nem is beszélget az ember, mert a 24 hónap és a THM már apróbetű. :DDD
    (Ezt diplomás emberekkel is el lehet játszani. :)) ) VGA-t így nem adsz el...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák