Aktív témák

  • bizoonik

    tag

    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy Ti melyik ventilátorvezérlőt ajánlanátok az alábbi kettő közül?

    Az alábbi konfigom van:
    Asus Z170 Deluxe alaplap
    3 db Corsair AF120 ventilátor (3 pin standard) CO-9050004-WW
    1 db Corsair SP120 ventilátor (3 pin standard) CO-9050007-WW
    NZXT H440 ház

    Az SP120 egy EVGA GTX1080 Hybrid kártya radiátorát hűti, de nem szabályozható fordulatszámon.

    Probléma:

    Az alaplaphoz járó " Fan Xpert 3 " programmal nem látom az NZXT H440 fan hub-ra kötött ventiket, nem tudom szabályozni vele, csak DC módban 12V-ot pörögnek. Többeket megkérdeztem már, dugtam mindenhová mindent, sehogysem ment, ezért döntöttem amellett hogy mást keresek. Ha közvetlen az alaplapra kötöm a ventiket (CHA_FAN header-ökre) akkor jó, látom a programban is, és vezérli is ahogy szeretném (nyilván fesz. szabályozással).

    Két opcióm lenne, az egyik egy NZXT Grid+ V3 (~13K ft) illetve külföldről ebayen megrendelni egy Asus Fan Extension Card bővítőkártyát, (zsír új, dobozos) szintén ~13K ft-ért, + szállítás +import díjért összesen 23K ft-ra jönne ki.

    Melyiket válasszam? Az NZXT-hez nem jár hőmérő, viszont tök jó kábelhosszabbítót (3 pin) adnak az amúgy rövid madzagjaimhoz, az Asushoz jár hőmérő, és beépül a Fan Xpertbe és hőfok alapján is lehet szabályozni (mondjuk a VGA hűtőventijét).

    Esetleg más opció?

    Köszönöm a válaszokat előre is! :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz bizoonik #1 üzenetére

    Szia!

    Legközelebb mielőtt új topikot nyitsz, legyél szíves használd a keresőt, mert több mint valószínű, hogy a meglévő témák közt is lesz olyan, amibe a kérdésed beleillik, és egy nagyobb, forgalmasabb témába választ is előbb remélhetsz.

    Jelen kérdésedet javaslom az alábbi témák valamelyikében feltenni:

    Léghűtés topik
    Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA

    Ezt a topikot pedig zárom.

Aktív témák