2019. szeptember 18., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-26 18:03:50

GAMEPOD.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "20.000Ft alatt kéne megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?
● Pl "Lásd az adatlapomon."
● Pl "i3 6100, MSI GTX 1050 Ti Gaming 4G, 1db SATA HDD, 1db M.2 SSD", esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt.

+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Például: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● "Tuningolni tervezek" (írd le mit és mennyire tuningolnál)
OFF topik: Tápellátások OFF (ide kérnénk mindent, ami nem vág a témába)
A garanciáról: Tápegység garancia GYIK (hol, mennyi, miért annyi, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#51) 14adam válasza hatter (#50) üzenetére

14adam
(addikt)

A komplett gép evett annyit

Bőven viszi. 16A-t tud leadni a vga-nak,hdd,odd,neon,ventiknek. Ami 192w-t jelent

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#52) Myth

Myth
(aktív tag)

Sziasztok! Mit gondoltok egy 500W-os fsp bluestorm II elbír két db 4890el és egy e8200al?

Battletag: Myth#1775

(#53) 14adam válasza Myth (#52) üzenetére

14adam
(addikt)

Vinnie kellene,de ha a gépet fullra leterheled akkor előjön a hangja. Komplett rendszer fogyasztás

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#54) hatter válasza 14adam (#51) üzenetére

hatter
(tag)

Dobnék egy sört a gyors válaszodért komolyan mondom tesó :))
Ja amúgy néztem honlapon, hogy a két 12V-os ágán 16Amper mászkál és azt meg aztán tényleg jó tudni, hogy ez max 192W-ot jelent, bár ezt honnan lehet tudni? Szabvány?

(#55) 14adam válasza hatter (#54) üzenetére

14adam
(addikt)

Feszültés ( V )* áram erősség (A) és kidobja,hogy hány watt (w) ( v*a=w)

A sörért majd elmegyek ha arra fele járok :R :D

[ Szerkesztve ]

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#56) Myth válasza 14adam (#53) üzenetére

Myth
(aktív tag)

Aham... Köszi! Megnéztem ennél a 420wattnál a teszt konfigot és mondjuk itt i7 920 van 3.8ghz-re húzva, az azért jóval többet eszik mint egy e8200 nem? Bár úgyis csak átmeneti lenne ez a bluestorm II a cfx-hez ha lesz pénzem úgyis veszek egy nagyobbat.

Battletag: Myth#1775

(#57) hatter válasza 14adam (#55) üzenetére

hatter
(tag)

Hát igen ja P=UxI nem gondolkodtam :) Akkor áganként 192W-ot tud leadni?
De az összesen 384W?!
Egyébként jól írom akkor, hogy: Max 192W-os VGA-át tudok üzemeltetni? :D
Szólj ha erre vagy! :D :DD

(#58) vzsryl válasza Myth (#56) üzenetére

vzsryl
(nagyúr)

Az i7 simán benyel 2-3x annyit, mint az E8200. Ideiglenes jó lesz a BS II., de esetleges gép újraindulásokon ne lepődj meg.

(#57) hatter: Kombinálva általában nem bírják a maxot 12V-on. Tehát felesleges összeadni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#59) 14adam válasza Myth (#56) üzenetére

14adam
(addikt)

De konnektorból van mérve,tehát a táp hatásfokát még kikell vonni ami 15% körül van.

#57) hatter tápnak van egy úgymond kombinált teljesítménye,amikora több 12v-s ág van akkor közösen ennyit bír leadni,tehát az kevesebb mintha összeadnád őket.

[ Szerkesztve ]

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#60) Teasüti

Teasüti
(veterán)

Sziasztok!
Egy gyors kérdés.
Köszi!

(#61) 14adam válasza Teasüti (#60) üzenetére

14adam
(addikt)

techpowerup-os tesztnek jobban hiszek

Nah jó mára már elteszem magam,hagyom a kolegákat is kibontakozni :D

[ Szerkesztve ]

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#62) vzsryl válasza Teasüti (#60) üzenetére

vzsryl
(nagyúr)

Szia!

Ha játék közben mérték, akkor lehet akár reális is. Mondjuk ez a tesztoldal az egyik legmegbízhatóbb, tehát Én bízok benne.
De ha a VGA-k konkrét fogyasztására vagy kíváncsi, akkor ezt az oldalt ajánlom: [link]
Itt van idle, játék load és furmark load érték is. Ha Te nem tesztelgeted a géped, akkor a játékig nézd a grafikont, mert a furmark tényleg a maximumot hozza ki a kártyákból, amit játékok alatt sosem érsz el.
Ja, és a tápod bőven elég ezekhez a VGA-khoz, amiket írtál.

(#63) Teasüti válasza vzsryl (#62) üzenetére

Teasüti
(veterán)

Nem para, h ketté van osztva a 12V-os teljesítmény? Nem fogom tudni túlterhelni a tápot?

Nemtok németül, mik ezek a relatív teljesítmények? Hol olvasható, h mit takar a 100%??

[ Szerkesztve ]

(#64) Teasüti válasza 14adam (#61) üzenetére

Teasüti
(veterán)

B@zdmeg, 212W-ot vesz fel a 5870 a fánk alatt. :))
Ez már önmagában leszopja a 17A-es ágat...
Nem túl bizalomgerjesztő a helyzet, remélem igazatok van és tényleg bírni fogja a tápom.
Ráadásul korábban vki okos azt írta, h könnyen előfordulhat, h az egyik ág a procinak van dedikálva és az egész konfig a másik ágon lóg.

vzsryl: jéh! De durvák ezek a grafikonok! :DD Már látom, mit tudnak. :C

[ Szerkesztve ]

(#65) Teasüti válasza vzsryl (#62) üzenetére

Teasüti
(veterán)

Ez az oldal szerint a két kártya együtt már 280W-ot eszik.
Sztem ez esélytelen egy ágról.

Furmark alatt meg 345-öt összegezve. :(

[ Szerkesztve ]

(#66) Dyno válasza Teasüti (#64) üzenetére

Dyno
(veterán)

Ráadásul korábban vki okos azt írta, h könnyen előfordulhat, h az egyik ág a procinak van dedikálva és az egész konfig a másik ágon lóg.

Igen én voltam az az okos de látom csak ennyit fogtál fel belőle, idejöttél kérdeztél nehogy már még te legyél az elégedetlen.Ja és ne bazdmegoljál, olvassál és majd meglátod hogy a furmark alatt felvett terhelésnek kb. a 80%-t eszi emg a kártya a legkomolyabb VGA gyilkos játék alatt is.
És ez nem dedikálva van, ez nem ilyen szoftveres okosság konkrét a 12V-os ág van így bontva.De mint korábban mondottam is túlterhelés védelem ha a másik ág nincs csutkára terhelve jó 22-25A-nél kapcsol be.

(#44) MMIX: Jé, Delta beles?Asszem UL szám alapján dobta ki azt hogy Sirtec.Meg asszem a chieftec.eu-n a 400W-osnál van valami review, ott is jól szerepelt.

(#67) Teasüti válasza Dyno (#66) üzenetére

Teasüti
(veterán)

Emlékszem, emlékszem. Csak lusta voltam konkrétan hivatkozni rád - kikeresni az előző topikból. :B
A "vki okos" azt pozitívan értettem. :R Nem gúnyolódásból írtam.
Te voltál az az okos. :)

Akkor hogy fejezed ki, h a CPU-nak van fenntartva egy ág? Én nem ismerek rá más kifejezést.
Különbejáratú? :)

A "furmark 80%-a" viszont új volt nekem. Ezek szerint 160W-os tartalékra van szükség ehhez a kártyához játéknál. ~255W a két kártyával. Ha igazad van, akkor itt még nem szabadna lekapcsolnia a tápnak. :R

Hát jólvan, addig úgyis lesznek kétségeim, míg nem próbáltam ki...

Köszönöm a válaszokat!

(#68) Gaboo007

Gaboo007
(senior tag)

i7 920@4400Mhz + 2db GTX470 750/3400Mhz (SLI) + 5db HDD-hez elég lenne egy Coolermaster Silent Pro M700? Mert ha nem elég akkor van még egy Thermaltake Toughpower Express 650W-os segédtápom is csak gondoltam hátha elviszi a 700W-os CM is a rendszert. :) Ha nem lenne elég akkor nem is nyúzom az M700-at hanem alapból az egyik VGA-t a Thermaltake-re kötöm.

[ Szerkesztve ]

(#69) Qru válasza Gaboo007 (#68) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Elég lesz.

(#70) maestro87

maestro87
(őstag)

Üdv!
Beruháztam egy ilyen FSP400-60APN-re. Az lenne a kérdés, hogy a 12V-os ágon (fekete-sárga) 12,2V-ot lehet mérni. Ez normális? A tápra az van írva, hogy 12V2, szerintem ez 12,2V-ot jelent, de akkor a 3,3V-ot miért nem így írják? A feszültséget az alaplapi 4pines csatlakozón mértem (ez volt szabad) multiméterrel.

(#71) Qru válasza maestro87 (#70) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

12,2V bőven jó, ettől pontosabb értéket csak a nagyon drága tápok tudnak. Bőven benne van a szabványérték mozgásterében, szóval no para.

12V1, 12V2, 12V3 stb-vel jelölik a 12V-os ágakat mert ugye sok tápnál nem egy hanem több 12V-os ág van.

(#72) lacibacsi

lacibacsi
(őstag)

Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogy FSP400-60APN táp esetében, amin ugye 4 db (2 szálon 2-2 db) IDE csatlakozó van, hogyan dugjam rá a 6 PIN-es PCI átalakítót akkor, ha egy IDE HDD és egy IDE DVD is rá lesz kötve (vagyis minden IDE csatira szükségem van)?

Az átalakítót egy kábelre tegyem, a másikra a két eszközt a másikra, vagy az átalakító dugóit mindkét szálra tegyem és a maradék 1-1 csatin osztozzon a két IDE eszköz? Van-e ennek egyáltalán jelentősége? (A gépen semmiféle tuning nem lesz, a VGA egy HD3850-es))
(A SATA-s csatlakozók nem jöhetnek számításba, mert az egyiken van egy HDD, a másikra meg remélem, hogy a télapó hoz majd egy új vinyót...)

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#73) Teasüti válasza lacibacsi (#72) üzenetére

Teasüti
(veterán)

Na erre a válaszra én is kíváncsi leszek. :K
Én úgy tudom igen, van jelentősége. Én mindig két különálló tyúkbélre kötöm az átalakítót.
(csak azt nem lehet tudni, h melyik ágon ténylegesen mi van)

(#74) maestro87 válasza Qru (#71) üzenetére

maestro87
(őstag)

Köszi.

Most nézem csak ezeket a táp kábel átalakítókat/elosztókat, és mit ne mondjak elég magas az áruk. :Y Árban már majdnem ott lennék, mint egy FSP GHN-nel. 800Ft-ot elkérnek 4db 10cm-es vezetékért meg 2 csatlakozóért?? Jobban járok ha inkább magam hegesztek egyet :D vagy szét nézek inkább a piacon.

(#75) chrisnagy13 válasza Qru (#69) üzenetére

chrisnagy13
(aktív tag)

Ha elég is lesz, nagyon szűken. 600W a 12V-os ágon nem olyan sok ahhoz a konfighoz, főleg ilyen magas órajelen hajtott i7 + tuningolt GTX470 SLI-hez. :)

(#76) phoenix64 válasza chrisnagy13 (#75) üzenetére

phoenix64
(senior tag)

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni hogy az FSP PNF és APN között mi a különbség? :)

[ Szerkesztve ]

(#77) vzsryl válasza lacibacsi (#72) üzenetére

vzsryl
(nagyúr)

Üdv!

A 4db molex-ből 2db (1-1) menjen az ODD-hez és HDD-hez, a maradék 2db-ra pedig kösd rá a 6pines PCI-E csatlakozót. Én így használom probléma nélkül a HD4850-est, ami sokkal többet eszik a 3850-nél. Előtte két külön kábelről raktam rá, és úgy se volt probléma (1 éven keresztül), tehát ezt a kifogyasztású VGA-t úgy kötögeted ahogy akarod, nem lesz probléma.

(#76) phoenix64: Szia!

APN:
-80% fölötti hatásfok
-nagyon halk
-kevés csatlakozó
-viszonlyag új széria, de eddig nem volt velük tömegesen probléma

PNF:
-70% körüli hatásfok
-ma már nem számít halknak
-kevés csatlakozó
-régi, jól bevált konstrukció

(#78) Dealer20 válasza phoenix64 (#76) üzenetére

Dealer20
(tag)

a Pnf régebbi széria kisebb hatásfokú,de viszont erősebbek a 12 voltos ágak.Az apn újabb nagyobb hatásfokú, csak kevés csatlakozó!! pnf[link] Apn [link] nekem az apn-en 3 sata volt 2 ide 1 négytűs és nincs pci -expressz csati ,amúgy halk táp és nem okoz neki gondot egy 4890 sem csak kell egy halom átalakító!!

(#79) phoenix64 válasza Dealer20 (#78) üzenetére

phoenix64
(senior tag)

Köszönöm a válaszokat :R Egy 350-es PNF elbírná ezt a konfigot 1-2 hétig?Gigabyte GA P41_ES3G, Asus 8800GTS 512, 2 x 1GB 667Mhz ram, 1db 80GB Maxtor 7200Rpm, és egy 500GB WDC 7200Rpm sata winyo, DVD író?

(#80) Dealer20 válasza phoenix64 (#79) üzenetére

Dealer20
(tag)

szerintem el ha valami alacsonyabb tdp jü porci van benne és persze ha nem húzod meg az égig :)

(#81) phoenix64 válasza Dealer20 (#80) üzenetére

phoenix64
(senior tag)

alap órajelen E6300 :D csak kifelejtettem, jövöhét vége fele úgyis veszek FSP 400-60APN-t csak addig akkor berakom ezt mert most egy HKC 3430 USP van bent és elég ijesztő hogy mindenki csak szidja :D

(#82) vzsryl válasza phoenix64 (#81) üzenetére

vzsryl
(nagyúr)

Bőven kibírja. Ha a hangja nem zavar, akkor mehet évekig is.

(#83) lacibacsi válasza vzsryl (#77) üzenetére

lacibacsi
(őstag)

O.K.! Köszi!

(#84) phoenix64 válasza vzsryl (#82) üzenetére

phoenix64
(senior tag)

köszi :R 1-2 hétig biztos nem fog zavarni a hangja :D

(#85) maestro87 válasza lacibacsi (#72) üzenetére

maestro87
(őstag)

Hogy lehet neked rajta 4db molex csatlakozó? Az enyémen csak 2 van. :(( (ugyanaz a típus).

(#86) Dealer20 válasza maestro87 (#85) üzenetére

Dealer20
(tag)

Nekem is csak kettő volt rajta!

(#87) hatter válasza Dealer20 (#86) üzenetére

hatter
(tag)

Szia!
Írtad hogy kell hozzá egyhalom átalakító a Pci-os részhez és én úgy gondolom azt akartad írni hogy olyan VGA-hoz aminek kell tápkábel nemde? Milyet átalkítód van pontosan és milyen kell hozzá? Sata-ás ágra lehet átalakítót venni ami a 4pinesre alakít át mert én úgy hiszem hogy akkor annnak a végére meg lehet VGA tápkábel átalakítót szerezni, vagy nem?
köszi!

(#88) lacibacsi válasza maestro87 (#85) üzenetére

lacibacsi
(őstag)

Hali! Kicsit "csaltam", mert még nem vettem meg, csak megrendeltem. Most viszont megrendültem, ha nincs rajta 4 db molex, mert itt azt írják.
Változott a kiépítés? Akkor kérdezném azokat akik mostanában vettek ilyet, hogy most mi van rajta végül?

(#89) Audifan

Audifan
(tag)

vélemény?

origin: secso93

(#90) chrisnagy13 válasza Audifan (#89) üzenetére

chrisnagy13
(aktív tag)

Nem túl jó minőségű Seventeam belső van benne, nem ajánlott megvenni. :N

(#91) Audifan

Audifan
(tag)

Akkor valamit ebben az árkat.-ban tudnátok ajánlani?! (Ha lehet ink alatta :B )

(#92) szponzor

szponzor
(senior tag)

Tud valaki mondani valami tapasztalatot a be quiet SFX-ekről?Az egyik topikban olvastam, hogy a hangja a tesztekkel (és a névvel) ellentétben elég hangos. Esetleg tudtok megbízható, jó hatásfokú és nem túl nehezen beszerezhető SFX tápot hasonló árban(~12-14k)?

300, max 350W-os bőven elég lenne.

(#93) 14adam válasza szponzor (#92) üzenetére

14adam
(addikt)

Megbízható fsp belső van benne. Sfx-be itt mo-n ez a legjobb vétel.

(#91) Audifan Fsp sagaII vagy ghn 400,Chieftec ctg 400 vagy a gps amibe csak egy darab A van mert a kettes az régi.

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#94) chrisnagy13 válasza Audifan (#91) üzenetére

chrisnagy13
(aktív tag)

Esetleg egy CORSAIR CX400 vagy ha még beleférne a keretbe egy Enermax Eco80+ 400.

(#95) szponzor válasza 14adam (#93) üzenetére

szponzor
(senior tag)

Köszönöm a választ. Azt esetleg tudod, hogy adnak-e hozzá STX->ATX átalakítót? Meg ha van vele tapasztalatod, akkor érdekelne a szubjektív véleményed, hogy mennyire hangos. Gondolom ventit lehet benne cserélni,ugye?

[ Szerkesztve ]

(#96) Audifan

Audifan
(tag)

Kösz a válaszokat.
A saga II bejön :DDD

(#97) Dyno válasza phoenix64 (#79) üzenetére

Dyno
(veterán)

Bőven tuning is mehet neki.

(#98) theboobaq

theboobaq
(tag)

Egy Corsair CX400-as tápra rábízhatom ezt a konfigot?

LAP: MSI 870A-G54
CPU: AMD Athlon II X4 630
RAM: KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz
HDD1: Samsung 500GB 7200rpm 16MB F3
HDD2: Seagate 250GB
VGA: Radeon HD 4550
ODD: Pioneer DVD író

+ 1-2 rendszerhűtő

Még azt is szeretném kérdezni ,hogy ez a gépkonfig mennyit fogyasztana 100% terhelés alatt? Mondjuk úgy hogy a HDD-k is stresselve vannak?

Gondot jelenthet hogy ha ezt a tápot egy CM Elite 335-ös házba teszem? Késöbb cserélném valami komolyabb házra,de jelenleg egy 335-ösben lenne.

Van a Corsair Cx400-on "8pines" Tápcsatlakozó a 24pines mellet?

[ Szerkesztve ]

(#99) zazahoho

zazahoho
(őstag)

hali
ismerős szeretne ilyen tápegységet venni [link]
nem emlékszem ,de mintha azt olvastam volna régen ,hogy nem az igazi,de lehet tévedek :U kérném a segítségeteket ilen teljesítményben kb ilyen áron mit ajánlotok

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#100) Dyno válasza theboobaq (#98) üzenetére

Dyno
(veterán)

Hányszor kérdezed még meg ugyan azt?200W-t se fogyaszt a konfigod!4890-t is betehstz de korábban is leírtam, ha meg nem hiszel nekünk vegyél hx1000-t az hátha elég lesz...

(#99) zazahoho: Ebben ha midnen igaz CWT bél van, tehát ez normális minőség.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.