Új hozzászólás Aktív témák

  • Remus389

    veterán

    Én csakis FSP-ben gondolkodtam(esetleg Chifiben), mert hosszú távon is bizonyította ez a márka a minőségét, minden szakember dicséri, és az ilyen Corsair, XFX tápokban nem bízok parasztvakítás, ráírják hogy "gamer" meg lila dobozban adják, és nem biztos hogy jók, és nincsenek olyan rég a piacon

    nyílván a Vargáné, Mercury is kiesnek és a hasonlók

    azon gondolkodtam, mert ugye a Hexa, a Raider, és az Aurum-on is elgondolkodtam, hogy melyik éri meg a legjobban

    a válasz végülis árban mindegyik

    miért?

    a Hexa és az APN az az olcsó, a Hexa 500W 12K, viszont 8 évig biztosan nem fogod használni, mert ha veszel új gépet vagy videokareszt 100ezer + Ft-ért, már nem fogod rábízni egy 4-5 éves Hexa-ra, vagy egyszerűen nem elég erős, az új videókaresznek a VGA táp, például

    és akkor veszel egy újat, szóval az olcsó nem biztos kifizetődő, szóval ugyanott vagy mint egy Raider vagy Aurumnál, elköltött Ft-okban(leszámítva az irodai gépet, abba APN-t vennék, ahogy bátyám se játszik oda jó)

    A Raider sem éri meg jobban az Aurumhoz képest, mert több áramot fogyaszt és a Ventije elkophat nézzük

    tegyük fel 7 évig használod a tápod(egy Raidert vagy Aurumot nyugodtan lehet, ha a gyári gari 5 év, tehát...), napi átlagban 3órát(és ez egy visszafogott használat), egy Raider és Aurum közt legyen átlagosan 12 Watt fogyasztás különbség(szvsz reális, néha játszol, néha netezel, lehet hogy több is), mert az egyik 80%-os hatás fokú a másik 90%, és egy gép átlagban monjuk 130-150W-ot fogyaszt (játék alatt 300, üresben 100 mondjuk)

    tehát 7év*365nap*3óra*12W(fogyasztáskülönbség a két táp közt)= 92 kilowattóra amit megspórolsz, ezt szorzzuk 50Ft-al(emelik kábé ennyi [link]) , 4600Ft-ot spórol meg neked az Aurum, tehát szinte behozza az árkülönbséget(ami kb 5000Ft körül van)

    ha viszont belekalkuláljuk PH teszt: Belül régi ismerősünk, egy tápos viszonylatban kis motorerejű, csúszócsapágyas Yate Loon ventilátor mosolygott ránk, amiről annyit érdemes tudni, hogy új korában kellemesen halk, de idővel a csapágya megkophat, zajosodhat. [link]

    szóval lehet egy ventit kell bele venni ami 2000+Ft [link], és tegyük fel az Aurum ventije jobban bírja(vagyis kibírja a 7 évet, úgy hogy nem kopik el), akkor már kicsit olcsóbb az aurum, és ha belekalkulálunk még egy ezrest, mert mikor eladod az Aurumért többet kérhetsz, kijön hogy végülis az Aurum éri meg a legjobban (és akkor nem számoltuk a teljes élettartam alatti halkabb működést, az igényes dobozt, az igényes harisnyázást...), a Hexa meg APN az meg azért nem éri meg, mert hamarabb leselejtezed(nyílván nem netezős gépre gondolok, oda APN a tuti)

    szóval végülis egy Aurum csak a bekerülési ára drágább, a teljes élettartamra vonatkoztatva egyáltalán nem

    jól látom?

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák