Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz QwErTy42 #34404 üzenetére

    ha tényleg csak ennyi a rendszered ami kint van az adatlapodon (nincs videokártyád), akkor mindegy. ha lesz diszkrét videokártya is, akkor be quiet. bár igazából akkor már be quiet.

    ha megnézed azt az spcr tesztet hangra, akkor ez a lényeg:
    Seasonic G360
    90W: <13
    150W: 17
    200w: 23
    250w: 30
    300w: 39
    400w: 39

    annyira nem látszik a képen, de a 0.30amper és a 39dbA alapján ez egy 2200rpmes ADDA, ami benne van. ami alapból egy eléggé halk venti (Corsair HX520ból is ismerős lehet), node 300Won már fullon tekeri a táp. 250Won is valszeg olyan 1600-1700 körül mozoghat. és 200Won olyan 1200 körül.

    namost: 90W alatt csendes lesz (ez kb asztal), 150nél még halk(ez kb az adatlapodon lévő modell mindenestül), 200Won elfogadható, fölötte viszont hangos, illetve 300Wtól porszívó lesz. összehasonlításképp egy régi Bluestorm-2 500w 200W fölött már verné hangban, az meg azért annyira nem volt halk modell.

    a pc-experience tesztelte a be quitet. nem spcr, de ők is megbízhatóak, és az alapján a be quiet fullon kb a seasonic 170-180Wnyi szintje környékén van. amit pedig hangra írnak, hacsak nem full passzív gépet építesz egy kifejezetten csendes környéken, akkor a be quietnek 1 méterről már nem igazán szabadna érezhetően hangosabbnak lennie az X400nál.

    ha halkság, akkor a be quiet. a seasonic jó, de megkapta a CX400 féle exponenciális ventivezérlést, szóval hiába halk üresben, ha nagyon hamar elkezd üvölteni.

    egyébként mindkettő eléggé jó, de ha a hang a legfontosabb, akkor E9. zárójelben: tápokhoz én kevésbé értek, csendes/halk gépekkel kapcsolatban viszont van tapasztalatom. a G360 ilyen szempontból nekem hatalmas csalódás. persze, olcsó, meg jó minőségű, de a ventiprofil szerintem agyonvágja az egészet, gyakorlatilag 200W fölé szerintem nem ajánlható, de 250 fölé semmiképp.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák