Új hozzászólás Aktív témák

  • ZozzHUN

    addikt

    Na srácok egy kis gondban vagyok a tápommal... Adatlapomon látni mindent, hogy mim van...

    i7 860 max TDP 95w
    6870x2 max TDP 280w

    meg egyéb kacatok kb azt a max 410et súrolja ugye. A tápom 504w-t tud a két 12v ágon. Nyomattam egy kis OCCT stressz tesztet, mert párom mesélte, hogy reggel mikor bekapcsolta a gépet, akkor lefagyott, pedig csak rendszer töltött. PSU tesztet futtattam először, de túl hamar felmelegedett a CPU mag és az automata leállította a tesztet (85 fokos volt, még 15 fokkal a biztonságos érték alatt, de nem bánom :) ). Majd egyszer csak fogta magát, kb 20 mp-vel a teszt leállta után kikapcsolt a gép. Próbálom visszakapcsolni, de egy rövid két hosszú sípolással elküld az anyámba és pörgeti a VGA ventijét 100%-on. Megnéztem az alaplap leírásában és ez bizony VGA error-t jelzett. Csodálkoztam eléggé mit ne mondjak. Kicsit hagytam nyugodni a gépet, lekapcsoltam a hátsó kapcsolót, majd pár perc múlva beindítottam a gépet, és simán megy.

    Csak a CPU-n van tuning, minden más alapon megy (memória 1440en 1600 helyett). Lehetséges hogy a táp nem bírja még így sem?! Ugye van 2x8 pin-es csatija, természetesen azt dugtam bele a VGA-ba. Ugye úgy néz ki, hogy jön egy 6+2 pin-es csati, abból kijön egy toldással még egy 6+2pin-es.

    Ötlet?

Új hozzászólás Aktív témák