Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    Üdv,

    Látom nem túl látogatott a topic, de azért gondoltam ránézek.

    Van egy másfél szobás(22+8nm) saját lakásom, egy régi építésű társasházban.
    Már nagyon elegem van a 45 fok kánikulából, tehát mindenképp kell légkondi berendezés. Sajnos a lemez konvektoraim elöregedtek, így tehát fűtés területen is költenem kell.

    Na most én olyan megoldást keresek, amihez tudok igényelni "B-GEO" kedvezményes tarifát az ELMŰ-nél, épületvillamosságisként ezt a részét tudom intézni csak kellene a konkrét amper igény(én 16-al számolok), csak sem a gépek, sem a kivitelező cégek terén nem vagyok eléggé jártas.
    Annyit látok hogy hidegben is legalább 4,1 SCOP-t kell tudnia a gépnek, de hogy ezt most simán régi építésű lakáshoz is tudom-e használni vagy csak családi-ház/új építésű társasházban, na itt már elvesztem az információkban.

    Azért lenne jó a "B-geo" tarifa, mert akkor a teljes fűtési időszakot tekintve talán meg lenne a 20k huf megtérülés évente a fűtésen, tehát 10 év alatt kb 200k.
    Mint írtam légkondizás mindenképp kell, továbbá egy konvektor a szereléssel együtt is kb 100-150k között van, tehát én olyan kb 600k-t szánok max egy "B-GEO"-ra köthető hőszivattyús bekötésre minden anyag költséggel.
    Tudtok ebben segíteni?
    Köszi.
    Protron

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák