Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LanyUs

    senior tag

    válasz Attila2011 #50 üzenetére

    Igen! Arra kell figyelni, hogy a 2020-as fogyasztás mennyi volt! Nálam kereken 5020 kw, de ha alatta van, akkor már csak 4 kw rendszert lehet telepíteni stb.

    Ha viszont van meglévő rendszer és meglévő kiállás csatlakoztatási lehetőséggel, akkor pár 100e Ft csak a telepítés.

    Viszont feljebb írták a karbantartást. Nálam is 50e/kanyar 6 klíma x 8e jelenleg / év.
    Arra mindenképpen törekedtem eddig is, hogy ne álljunk egy lábon fűtés tekintetében. Ha esetleg kifingik a gázkazán panel, akkor ott vannak a klímák. Rakattam egy új vegyes tüzelésűt is, de nem szeretném használni. Ha minden kötél szakad, akkor légfűtéses kandalló a nappaliban, de ahhoz krízis és több napos áram -és gázhiány esetére, de arra soha nem lesz szükség.

    A bruttó elszámolás, amúgy nem érinti annyira hátrányosan a H-Tarifa használókat, mert a H-Tarifa fogyasztás amúgy sem szaldós.
    És ami mellette érv, hogy a külön H-s mérőóra ( esetemben 25A-16A-16A ) nem terheli a nappali hálózatot, tehát ez plusz amper a meglévőhöz.

    Nyugdíjas kollega -5 fok alatt nem használta a hőszivattyú rendszerét, mert 40 fok fölé nem tudta vinni a fűtésvizet, de már nem tudom milyen rendszere van ( 10 éves kb. ). Köszönöm! :R

Új hozzászólás Aktív témák