Új hozzászólás Aktív témák

  • Zaji

    őstag

    válasz FischiPiSti #28 üzenetére

    Szia,

    "Biztos vagyok benne, hogy a pályázat célközönségének nagy részének nincs padlófűtése."

    A padlófűtésnek nem a pályázathoz van köze. A padlófűtéssel nagyobb felületen alacsonyabb hőfokkal tudsz fűteni, míg a radiátorok kisebb hőleadó felülettel magasabb hőfokon érik el ugyanezt az eredményt. Ahogy csökken a külső hőmérséklet annál több idő kell a hőszivattyúnak az 50°C előremenő víz előállítására. Ezért jobb a padlófűtés, mert oda a 35°C is elég.

    "Ráadásul a már említett Panasonic T-CAPet úgy láttam pont úgy reklámozzák, hogy radiátoros fűtés esetén az "ideális választás", 60°C-os kimeneti víz hőmérséklettel."

    A Panasonic leírása szerint: -28 ˚C hőmérsékletig garantált a működése. Itt már nem garantált a 60°C.

    "Állítólag van lehetőség gázkazánnal párhuzamosan használni, nem tudom ez tényleg így van-e, egyáltalán megéri-e?"

    Igen van lehetőség. Természetesen megéri, hiszen a gázkazán rásegít a kívánt előremenő víz előállításában.

    A föld-víz hőszivattyút nem ajánlom. Költségei jóval magasabbak a levegő-vizes rendszernél.

    "Előbbi esetben esetleg egy kivitelezőt ha tudna valaki"

    Itt kell jót találni. Egy jó felmérés-tervezés a kulcsa az egésznek.

    Nem vagyok szkeptikus, nagyon jó technológia amiről beszélünk, de egy rendszerben kell gondolkodni amit a helyi "adottságokhoz" kell igazítani és ezen nagyon sok múlik.

    #29abrakadab

    Igen van karbantartási költsége. Cégtől függ az összeg. Hűtésre-fűtésre használt szivattyú esetében évente kétszer is lehet kötelező, ha a garanciát nem szeretnéd elveszíteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák