Új hozzászólás Aktív témák

  • FischiPiSti

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én is a pályázat miatt kerültem ide, és olvasva a topikot, bár laikus vagyok, de kicsit szkeptikus vagyok a szkeptikusokkal szemben. Biztos vagyok benne, hogy a pályázat célközönségének nagy részének nincs padlófűtése. H tarifa mellett(megfelelő hőszivattyú mellett nem látom akadályát) és 5kwp napelem+akksi és puffertartály mellett 9kw hőszivattyúval nem tudom elképzelni, hogy ne érné meg. A pályázat nem szab padlófűtés vagy falfűtés hiányára kitételt, pedig ha tényleg igaz, hogy ezekben az esetekben nőne a rezsi, az hatalmas szarvashiba lenne a pályázat íróitól. Igaz még mindig nem végleges, és sok sebből vérzik sokak szerint a tervezet, de nem láttam a véleményezések között sem véleményt ezzel a témával kapcsolatban. Mivel az önerő nulla, ha már 1 ft-tal is csökken a rezsi éves viszonylatban(nálunk 218k villany, és 250k gáz), és elegendő a teljesítmény a fűtéshez(ház válogatja), akkor már jól jár mindenki, és a pályázat eléri célját, a co2 csökkentést. (Most ne menjünk bele, hogy honnan jön a villamos energia)
    Ráadásul a már említett Panasonic T-CAPet úgy láttam pont úgy reklámozzák, hogy radiátoros fűtés esetén az "ideális választás", 60°C-os kimeneti víz hőmérséklettel.

    Nálunk 80nm, 2,8m belmagasság, 40cm falak, dupla rétegű műanyag ablakok, 6 db acéllemezes radiátor(3 nagy-tripla, 3 kicsi) turbós gázkazán(nem tudom a teljesítményét sajna) van. Szigetelés szintén nincs még, de ezt pályázattól függetlenül is meg szeretnénk csinálni a közeljövőben. Ami ajánlatokat kaptam eddig, vagy az jött ki, hogy elég a 9kw, vagy hogy felejtsem el(padlófűtés hiánya miatt). Az egyik lehetséges kivitelezőnél volt szerencsém megnézni a rendszert, nála sincs padlófűtés. Állítólag van lehetőség gázkazánnal párhuzamosan használni, nemtudom ez tényleg így van-e, egyáltalán megéri-e?

    Persze nekem is vannak aggályaim, pont az A-7/W55 melletti 2 vagy az alatti COP, és a zaj miatt, éppen ezért gondoltam föld-víz vagy víz-víz rendszerre. Sajnos e téren se optimális a helyzet, mivel a ház előtt elég kicsi a terület, kb 4x8 m, ahova lehetne szondát vagy kutakat helyezni. Kutatokodva ha jól értem, egy 9kwos rendszerhez összesen 200m talajdszonda szükséges? Tehát gondolom 2-re lenne szükség, ezek elférnének? Van viszont ugyanitt egy kutunk is amit locsolásra használunk, ez 48m mély, 15°C, és télen ~25l/perc a vízhozama. A kút szerencsére a használható terület szélén van, tehát úgy gondolom egy nyelő kút még elférne ide.
    A gondom az, hogy a pályázat szövege nem egyértelmű ezekkel a rendszerekkel kapcsolatban. Azt írja lehetséges föld-víz, vagy víz-víz, csak 3 árajánlat csatolása szükséges, viszont azt is írja, hogy bizonyítani kell, hogy beruházási költség és hatékonyság szempontjából nem kedvezőtlenebb, mint a levegő-víz. Namost, ahogy néztem, mindenhol ökölszabályként azt mondják, hogy a föld-víz, vagy víz-víz költsége kétszerese a levegő-vízes rendszernek a föld munkák miatt, ez esetben hogy lehet bármikor is kedvezőbb egy talajszondás rendszer beruházási költsége? Még megértem, hogy egy alkalmas kutat felhasználni, akkor ez a költség levonódik, de szerintem senki sem fúrt poénból korábban már 2x100m lukat a kertjébe, ergo a talajszondás rendszert ki is vehetnék a pályázat szövegéből. Vagy nem is támogatják a föld munkát? (erre is találtam utalást, de félreérthető, hisz valahogy úgy írja, hogy a rendszer működéséhez nem szükséges tevékenységek - pl föld munkák)

    Ha valakinek lenne egy kis ideje véleményezni a helyzetemet, megerősíteni, hogy mindenképp föld-víz/víz-víz legyen(vagyis inkább a családomat kellene) az egész éves W10/W55 melletti 4es COP miatt, vagy az sem lehetséges, vagy, hogy hagyjam a fenébe az egészet, akkor megköszönném. Utóbbi esetben megyek és átgondolom az életemet, mert kb az elmúlt hónapot a téma kutatására fordítottam :O Előbbi esetben esetleg egy kivitelezőt ha tudna valaki(privátban), aki vállal Csongrád megy--bocsánat, Csongrád-Csanád megyében, mert nem igazán jött még válasz kivitelezőktől :R
    Ha meg nem nyerünk, ehh, én megpróbáltam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák