Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • meko1

    tag

    Nagy örömmel fedeztem föl,h.ilyen is van már(az androidosokat eddig is...)
    nos,régóta 'makrózom',leginkább a megosztottakat alakítom át kissé,többször próbálkoztam önállóan is,
    kisebb-nagyobb eredménnyel...
    a legújabb:azt szeretném,ha rendszeres időközönként bekapcsolna a wifi majs utána,időeltolással néhány program(értesítés,üzenet),azok frissülnek,sorban kikapcsolnak,wifi ki
    a dolog addig működik,h. wifi be,sorban bekapcsolnak,frissülnek,de kikapcsoláskor(A:app disable)sajnos rögtön jegel is!!!!!Na ezt bizony ki kéne kerülni!Hogyan lehetne?Tanácsot,ötletet szívesen vennék üdv és
    köszönet meko1

  • meko1

    tag

    válasz Mcrazy #10 üzenetére

    szia,köszönöm gyors reagálásod,feltehetően én voltam félreérthető!
    tehát,alaphelyzet:a yahoo,whatsapp stb újonnan érkező értesítései,
    üzenetei úgy 'derülnek ki',h.ha elindítom valamelyiket,akkor frissül
    (makró:beállított programok wifit kapcsolnak be maguknak,bezáráskor
    kikapcsolják),azt szeretném most,hogy rendszeres időközönként,időeltolással
    persze,induljanak el programok,kapcsoljon be a wifi(az értesítések frissülnek)
    s ezután kapcsoljon ki a wifi,majd a programok is, sorban
    odáig működik,h.bekapcsol-frissül,viszont amikor kikapcsolás van,akkor
    sajnos a beállított programok jegelődnek is azonnal!NA EZT NEM SZERETNÉM,
    hiszen a következő alkalommal(egy óra múlva)az egész folyamat nem indul el
    /addig biztos nem,amig nem 'teszem használhatóvá' az adott programot>>kiolvasztom/
    ha nem lehet egyszerűen csak bezáratni a programo(ka)t,akkor nincs értelme,
    marad az elején írt módi,én be- ill.kikapcsolgatok
    remélem,most már érthető voltam,tanácsodra,ötletedre számítok,üdv meko1
    (elolvastam sokadszorra,amit írtál:én nem tapasztaltam,hogy az 'app.enable'
    akció kiolvasztana!,vagyis így ismételhető lenne a folyamat)

    [ Szerkesztve ]

  • meko1

    tag

    válasz Mcrazy #12 üzenetére

    először is ,köszönöm a részletes válaszod,lássuk:
    hasonlóan csináltam én is,csak nem adtam feltételül a bekapcsolt wifit,hanem a bekapcsolása után több időt hagytam az első app indításáig,h.biztosan megtörténjen-ez a feltétel adás akkor jön jól,ha nem otthoni,biztos,hanem esetleges wifihez csatlakozom,utána azzal,hogy szép sorban minden frissült,ki is kapcsolhatjuk őket(eszem ágában sem volt jegelni,pont ez volt a baj,viszont a háttérbe küldésre nem gondoltam,ugyanis azzal nem zárom be őket,vagy a folyamat elején is csak sorban 'előtérbe hozom'
    őket=launch app?,mert úgyis futnak?,s a végén megint 'hátra küldöm'=launch h.scr?,hiszen amúgy folytonosan futnak?>>>azért érdekes ez,mert én ezeknek a programoknak 'nem adtam ilyen engedélyt'(elvileg),a normál,nem makrósitott szituációban,csak akkor futnak,ha elindítom valamelyiket)
    remélem, jól értettem,ez utóbbi kicsit bezavar nekem(még),viszont a programod(programjaid)további
    gondolatokat indítottak el >>>>vagyis megint tanultam,úgyhogy mégegyszer köszönöm,remélem
    legközelebbi problémafelvetésnél esetleg én is 'hozzá tudok szólni'
    (azért "okoskodásomra" persze várom válaszod,ha már hajlandó voltál ennyire belebonyolódni)
    köszönöm szépen,szívélyes üdvözlettel meko1

    [ Szerkesztve ]

  • meko1

    tag

    válasz Mcrazy #14 üzenetére

    nos,ha nem haragszol,az első tapasztalatok:
    /nem akarom időd és türelmed próbára tenni,rögtön jelezd,ha így lenne!/
    2.javaslatodat építettem föl,azzal a kiegészítéssel,h.a wifi bekapcsolása előtt hangjelzés
    lejátszását is beírtam("pontos időjelzés")>>na ettől rögtön NEM kapcsolt be a wifi(számomra ez
    azt jelenti,h.az elérhető hálózatok közül kapcsolódik valamelyikhez/nyilván a saját routeremhez
    -itthon/),amikor ezt az akciót töröltem,csatlakozott ugyan a teló a saját hálózatomhoz,de percek multán sem kapcsolt ki,a vélhető frissítések után(éppen nem jöttek friss üzeneteim előzőleg,így nem tudtam ellenőrizni)
    miből kellett volna látnom,h.valóban végigcsinálta a teló,amit előírtál(írtam)neki?nem a kezdőképernyő volt
    elöl a folyamat alatt,nem is változott közben,és a 'végén' sem váltott kezdőképernyőre-többször próbálkoztam
    nyilván rögös az út,s mivel gyanítom,hogy a programozáshoz kicsit több a hozzáértésed az enyémnél,vajon mi
    lehet a hiba,illetve,nem kellett volna a folyamat alatt 'előugrania' az éppen elinduló programnak(force new!),s a
    végén kezdőképernyőnek,ahogy írtad is?

    /mitagadás,sokszor elbizonytalanít,ha nem működik egy kitaláció,a tieidnél sokkal egyszerűbbek sem,s
    ezért,saját korlátaimat is tudomásul véve,a lehető legegyszerűbb feladatokat alkalmazom,pedig a program
    már jelenlegi feltétel-gyűjteményével is nagyszerű dolgokra lehetne képes-hozzáértő kezében,naná/
    köszönöm türelmed,üdv meko1

    bocs,csináltam gyorsan mégegy próbát.lezárt képernyővel(nem kezdőn hagytam lezárás előtt),3perc múltán,tehát bőven a folyamat 'lefutása?' után,scr on,:ugyanaz a képernyő,ahol hagytam,s a wifi még
    mindig be van kapcsolva

    [ Szerkesztve ]

  • meko1

    tag

    legújabb kérdőjeleim:
    1.mivel a gps ki/be-kapcsolására sem találtam egyenlőre működő widgetet 6.0hoz >>gyanítom,csak roottal
    lehetne(macrodroidban is),jól gondolom,netán van megoldás bármely esetre?
    2.régóta kűzdök a képernyő ki/bekapcsolás(és persze óvatlan éledezés stb) bajával,az a része,h.telo
    leforgatásra a képernyő ki,macrózva működik------és a bekapcsolás?van erre valamilyen javaslatod
    /amely feladatokat én összeraktam,sajnos nem működnek,és erre alkalmatos apk sem tűnt megbízhatónak,
    mert hol működtek,hol nem/
    tanácsaidat,netán macró(i)dat köszönettel veszem,üdv meko1

  • meko1

    tag

    válasz meko1 #21 üzenetére

    köszönöm a gyors választ,jól sejtettem,viszont rootolni-ezért sem-akarok;
    a képernyő-felélesztés is sikerül,de ezúttal nem macroval>>meglepetésemre/örömömre
    a telefon saját beállításai között találtam>>két koppintásra ébred,a lezárást,leforgatással
    macro oldja meg;
    új év,új öröm,most,h.ajánlottá vált a macrodroid,jelentősen nőtt az esélye,
    hogy rajtad kívül más is foglalkozik majd eme automatizáló rejtelmeivel is(nem csak a
    párak által favorizáltakkal)Halleluja,és BÚÉK,szia meko1

  • meko1

    tag

    válasz Oldman2 #41 üzenetére

    Nagyszerű hír,mert bizony jónéhány(angol) meghatározás kínai/vagy inkább szakmai?/ egyenlőre;
    várjuk-a fórumot nem látogatókról nem is beszélve<<<jópárukról tudok!Köszönjük-ezek szerint
    most már hamarosan csak idő kell a kisérletezéshez.....üdv meko1

  • meko1

    tag

    üdv mindenkinek
    korábbi verziókban az események között a 'program indítása és választható bezárása egyaránt szerepelt,
    most már csak rootoltan lehet leállítani egy alkalmazást?(ezenközben a régi,előbbit tartalmazó makróim vidáman működnek persze)
    a feladat "rém egyszerű"(csak nekem,többekhez hasonlóan,nehezen megy sokszor a macrodroidul
    gondolkodás-is):
    a wifi bekapcsolásakor(melyet egy makró bizonyos programok indításakor már megtett) szeretném,ha
    a windscribe(vpn)bekapcsolna,ráadásul végignézze a lehetséges csatorná(ka)t és ténylegesen csatlakozzon...
    feltehetően megoldható,hacsak a vpn,mint olyan, természete nem engedné.....
    hogyan?köszönöm meko1

  • meko1

    tag

    válasz Somatom #320 üzenetére

    igazad van,lehet,félreérthető volt>program elindítva/leállítva az esemény(ha én elindítottam,s nem a makro
    teszi);a menetrend pedig>elindítok egy progit,a (meglevő) makro bekapcsolja hozzá a wifit,ugyanakkor
    egy másik (új)makró ,kivárással persze,kapcsolja be a windscribe-ot(vpn),netán végigvizsgálva a szabad
    csatornákat,amig alkalmasat/csatlakozót/ nem talál>>>>>andro6.0 Blackview bv6000s
    remélem,így már rögtön 'lököd' a megoldást(ahogy jópár alkalommal más fórumok/fórumtársak esetében,
    örömünkre,okulásunkra és megelégedésünkre)köszönöm,üdv meko1

  • meko1

    tag

    válasz Mcrazy #323 üzenetére

    igen is,nem is>a bekapcsolt wifi 'bekapcsolja' a vpn-t,így a netet használó alkalmazások titkosított környezetben mennek,visszafelé viszont nem jó,mert először a bármilyen progit kapcsolom ki
    (a meglevő makró meg a wifit),de a kikapcsolt wifi sajnos nem köthető root nélkül program(a vpn) kikapcsoláshoz!
    viszont ,kérdés> az általad is,másutt emlegetett Blokada,mint vpn 'szolgáltató' is,alkalmas lehet az előbbi
    probléma megoldására,hiszen,ha jól értem,amikor aktív a wifi,a Blokada(és a vpn) bekapcsol,amikor lelépek,
    akkor meg inaktív/csendben figyel
    és mégegy,ami a makrós megoldás ellen szól-(hát ezúttal sajna),hogy a Windscribe vpn magától nem keresi
    meg az aktuálisan szabad csatornát,azt nekem kell manuálisan lépkedve a lehetőségeken(ez is a makró
    feladata lett volna,persze,nem tudom,hogyan
    mindenesetre köszönöm,üdv meko1

  • meko1

    tag

    válasz Mcrazy #331 üzenetére

    megerősítettél,sajnos(Blokadat illetően,vpnes reklámszűrő csak)
    a Windscribe(is)reagál a wifire,de a szabad csatorna kiválasztását/megkeresését
    rám bízza,nem találom,hogyan lehetne önjáróvá beállítani(ráadásul a 10Gb/hó ingyenes
    részéről beszélünk-a fizetős fix csatornára állítható)
    további megoldáskeresés(em) szükségeltetik,de azért köszönöm,üdv meko1

Új hozzászólás Aktív témák