Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aleister

    veterán

    válasz bobalazs #52255 üzenetére

    Erről én is olvastam, de kicsit még homályos pár részlet.
    Csak hogy tisztázzuk, egyelőre a Phase 0 indul(hat) december elsején. Ezt a fázist akarták korábban 2020 nyarán startolni. Jó féléves késésről beszélünk.

    Ennyit kell tudni a 0. fázisról:
    "Phase 0: the beacon chain
    Expected: 2020
    The first part of Eth2 to ship will be the beacon chain. It won't be fully operational right away because there won't be any shard chains, so there'll be nothing to keep in sync other than itself."

    Az én értelmezésemben ez még nem egy működő ETH 2.0

    A következő fázisok:

    "Phase 1: the shard chains
    Expected: 2021
    Phase 1 is when we'll meet the shard chains. These are chains that are delegated a portion of Ethereum's transactions and account data. "

    "Phase 1.5: mainnet becomes a shard
    Expected: 2021
    Up until Phase 1.5, the Ethereum we use today on mainnet will continue as a proof-of-work blockchain. Transactions will continue to be processed by miners. But in Phase 1.5, mainnet will officially become a shard and transition to proof-of-stake."

    "Phase 2: fully formed shards

    Expected: 2021+
    In Phase 2, shards should be fully functional chains. Shards will now be compatible with smart contracts and they'll be able to communicate with each other more freely.
    Phase 2 is still very much in the research phase."

    Ahogy én látom a végső fázisnál lesz teljesen működőképes az ETH 2.0. Ha választanom kéne, akkor a Phase 1.5-át mondanám már használhatónak. A kérdés az, hogy melyik fázisokban mit lehet vele kezdeni pontosan? A különböző fázisok milyen szinten érintenek minket bányászokat? És ami a legfontosabb, melyik fázisban kell meglennie a 32 ETH-nak, hogy az végül 1 szavazatnak számítson? Bármikor átutalható menet közben ETH 1-ről? Vagy már a Phase 0-nál egy címen kell lennie az ETH 1 coinoknak?

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Új hozzászólás Aktív témák