Új hozzászólás Aktív témák

  • totyax

    aktív tag

    Egyelőre még mindig fent van a Mint, ami nálam nagy szó. :) A szokásos linux feeling már megvolt, pl a (gui) naplónéző szarrá fagyott, meg megevett másfél giga ramot, nem tudom mi olyan bonyolult log fájlok nézegetésében. Kitöröltem a naplófájlokat fizikailag is, meg a naplónézőből is. Így legalább elindul, igaz manuálisan kell betallózni a naplófájlokat amiket meg akarok nézni. Persze sokat amúgy sem értek belőlük :) Ha elő akarom állítani az eredeti állapotot, tehát hogy automatikusan legyenek a naplónézőben (bal oldalon) azok a (létező) naplófájlok betallózva, amik telepítés után voltak, akkor mit tegyek? Persze valószínű így megint tönkrefagy az egész, de érdekel.

    Másik, felraktam egy Mobloquer nevű IP blokkolót, helyesebben ez csak a GUI-ja a moblok-nak, a lényeg hogy mikor bejön a rendszer akkor nem csak tray-en indul hanem ablakban, ami cseppet zavaró. Nincs benne opció arra nézve hogy csak a tray-en induljon.
    Fórumon a következő megoldást megoldást találtam erre, idézet:

    Of course, just go to System->Preferences->Sessions and add the following as a command to start mobloquer minimized every time gnome starts:
    Code: mobloquer --tray

    Ühüm, nekem magyar nyelv van beállítva linuxon, de ez gondolom az indítópult akar lenni (gnome-session-properties).
    A gond csak az hogy ide berakom, akkor már kétszer fog elindulni. Nincs ugyanis a Mobloquer-ben opció arra hogy automatikusan induljon-e vagy sem, mindenképp elindul, csak a Moblok automatikus indulását lehet benne állítani. Szóval meg kéne keresni vajon hol indul el ez a Mobloquer program, és oda be lehetne szúrni a --tray kapcsolót. Van ötlet hogy vajon hol találom azt a parancssort ahol el van indítva, ha már a fejlesztőt nem érdekelte hogy ne kelljen szívni ilyen butaság miatt?

Új hozzászólás Aktív témák