Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Engem is érdekelne a dolog, kegyetlen poros valamitől a lakásom (valszeg a radiátoroktól / kazántól ?), komplett takarítás után 1-2 nappal már 5 centis porcicák kerülnek elő, és tiszta por a levegő, látszik ahogy leszáll a bútorokra, meg főleg a nedves fürdőszobára.

    Néztem gépeket, konkrétan [ezt] és [ezt]. Ettől a forgalmazótól vettem már korábban párátlanítót, az bevált, meg úgy eleve elég korrektnek ismertem meg őket, szerintem olyan igazán katasztrofális szemetet nem árulnak, nagyon mellélőni a cuccaikkal talán nem lehet.

    Néztem a Xiaomi légtisztítót is, azzal elsősorban az a bajom, hogy 2-6 havonta cserélni kell benne a 10.000 Ft-os szűrőt, míg a fenti 2 gépben ugyanezt 2 évente elég megtenni (értsd : negyedannyi a fenntartási költségük). Plusz azok eleve úgy vannak kialakítva, hogy a durvább szűrőt simán porszívóval ki lehet takarítani, és védi a többi, mögötte lévő finomabb szűrőt a durvább szennyezéstől. Garancia szempontjából sem a legszerencsésebb választás, gondolom egy itthon forgalmazott terméket könnyebb megjavíttatni, mint egy kínából behozottat (a telefonjaikkal pl gyakran elküldenek a fenébe egyes telefonszervizek, nem nyúlnak hozzá).

    Fogalmam sincs, melyik gép a jó. ¯\_(ツ)_/¯

    A másik ötletem, hogy mivel a fűtésem radiátoros, a radiátorok ugye eleve keringetik a levegőt (szerintem emiatt annyira poros a lakásom levegője is), nem-e érdemes esetleg a radiátorok fölé és alá beszerelni valami (passzív ?) porgyűjtő cuccot, ami valahogy úgy szedné össze a port, hogy közben nem fojtja le a levegő keringését, és nem csökkenti a fűtés hatékonyságát. Mondjuk az meg nyáron nem csinálna semmit.

    Jó lenne ha pörögne ez a topic. :U Én is kérdezni jöttem ide, de jobb híján csak a saját eszmefuttatásomat tudom megosztani. Nehéz ebben a témában szakértőt találni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák