Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Én vettem párat próbaképpen, egy kollégával neten rendeltük, így osztoztunk a postaköltségen, ami fejenként egy ötszázasra jött ki, az 'izzók' darabja pedig 1500 Ft volt, illetve vettem egy kisebbet, az csak 1100. Persze mindez nettóban, tehát jön még az áfa.

    A két erősebbet (ezek 24 ledesek) a nappaliban szereltem fel a kanapé fölé, az olvasólámpa helyébe, mert ebben 2db 50W-os spot izzó volt, a kisebbikből (18 ledes) pedig éjszakai jelzőfény lesz a közlekedőben. Előbbiek darabja 3W-os a specifikáció szerint, az utóbbi fogyasztása 2W.

    Fényerőben minimálisak, ráadásul a nagyobbakból hideg fényűt vettem, ami inkább kékes, mint fehér, a kettő együtt kb egy 20W-os normál izzó fényerejét hozza, arra tökéletesen megfelel, hogy este ne legyen sötét a szobában, miközben a gyerekek mesét néznek, mi meg laptoppal az ölünkben internetezünk mellettük, ráadásul kellemesen szórt fényt adnak. Kétfélét is próbáltam, én végülis a szórt fényűt vettem, de van koncentrált fényű is, annak a fényereje jóval nagyobb (kb egy 40W-os normál izzó), de nagyon szűk sugárban világít. A meleg fehér szín inkább sárgás, ez jobban hasonlít a normál izzók színére, a szemnek megszokottabb látvány, fényerő (illetve inkább 'világosságérzet') tekintetében nincs sok különbség.

    Összességében amire vettük, arra bevált (irányfény és 'hangulatvilágítás'), de konkrétan világításra még nemigen alkalmas az egyszeri ember számára is elérhető változata a technológiának.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz pilóta #19 üzenetére

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák