Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    nemrég vettem 5 db ilyet:

    36 LEDs MR16 Weiß 12V, valami 1,8w és 1500 huf / db + posta volt. ezek 10 fokos reflektorok, az öt darabbal normálisan meg tudtam csinálni egy 10 m-es járda és egy 6 x 4-es terasz világítását. a mozgásérzékelőt a korábbi halogén refiből nyertem, az kapcsolgatja a feszt az izzó helyett bekötött 12v trafóra, azon meg párhuzamban lógnak a lámpák. merev 0,75 mm2 rézderóttal vannak kötve, a csokiba a két tüskét normálisan be tudtam szorítani és a merev kábelek segítettek a pozícionálásban is. egyelőre béta verzió, de abszolút elégséges. mondjuk még kéne 2 db, hogy homogén legyen a fény. nem egyszerű az elhelyezés, a 10 fok nagyon kevés, még eresz alól is 4-6 méterre kell világítani, hogy szórjon. még mindig jobb, mint a 110 fokos, de az igazi szerintem a 10 és 20 fokosak okos kombója (20 fok közel, 20 fok távol). ha kell rakok fel képet a gányolásról.

    a következő művelet a korábbi ikeás 3 x 10w 12v spotok cseréje mondjuk erre:

    http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=370109268278

    de nem tudom még mennyire elég a fénye. meg a konyhában nem biztos, hogy szerencsés a nem kevert fény.

    szerintem a ledek főleg úgy hasznosak, ha eleve 12v hálózatot készít elő hozzájuk az ember, tehát eleve 12v-osat vesz és gondol a külön 12v központi kábelezésre. akkor nem lesz oda-vissza konverzió, márcsak ha később valami csoda folytán lényegesen megváltoznának a napelemek, szélkerekek meg az akksik paraméterei. lásd még az eleve 12 v ikeás / akármilyen spotok.

Új hozzászólás Aktív témák