Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • Memora

    senior tag

    válasz zhagyma #35533 üzenetére

    Szia, már majdnem átolvastam az egész topicot, amit belinkeltél, nagyon sok hasznos info-t találtam már eddig is, DE!
    Amit kimondottan keresnék, arról senki sem ír. Méghozzá a kezdőlépések, azaz, hogy a windows-ban mit, és hol kell beállítani!
    (szerintem eddig még mindenki félreértette, hogy pontosan mit is szeretnék megtudni :DD )
    Pl: a te egyik hozzászólásodban is találtam pár dolgot, amit nem tudom, hogy kell csinálni (lehet, hogy a többségnek egyértelmű, de nekem sajnos nem :B )

    idézem: "Hát ez engem is érdekelne, hogy a gyakorlatban működik-e így a DLNA. Úgy gondolom, összekötheted a számítógépet és a TV-t egy ethernet kábellel switch/router nélkül is ( a TV-ben 100Mbits ethernet port van). Adsz a számítógépnek (192.168.1.0/255.255.255.0) és a TV-nek (192.168.1.1/255.255.255.0.) is egy IP / mask értéket (reméljük a TV nem fog reklamálni a gateway / dns beállítás hiánya miatt). Ezután megpingeled a számítógépről a TV IP címét az elérhetőség ellenőrzésére. Ha jó, akkor a számítógépen elindítasz egy DLNA szervert megvalósító programot (pl.: vistában a Windows Media Center), amelyet a TV, mint DLNA kliens képes használni. Gondolom a DLNA kiválasztása a TV menüben menni fog a kézikönyv alapján..."

    Fancy quote placeholder

Aktív témák