Aktív témák

  • kissdeniel

    csendes tag

    Üdv. Volna egy olyan problémám, hogy a hátizsákomban szoktam tárolni a HP Omen laptomon, amiben volt egy zacskó szilika gél is.(Ez a nedvszívó golyós csomag, amik általában cipős dobozokban található amikor cipőt vásárolunk.) Sajnálatos módon, a szilika gél zacskója kiszakadt, és az összes golyó szétszóródott a táskában. Egyik nap arra lettem figyelmes, hogy nem tudom használni az egyik USB portom, valamint a jack dugóm. Belenéztem, de nem láttam semmit ( A golyó átvette a piros USB port szinét.) Valamelyik nap viszont alaposabban bele kukkantottam, és bizony megláttam ezeket az áttetsző golyókat. Az USB portból nehezen, de kiszedtem őket. Viszont a JACK dugóba, jól felszívta magát, és akkorára duzzadt, hogy a tű hegyét sem tudom bedugni mögé. Valamint a golyó olyan kemény, hogy egyszerűen nem tudom átszúrni a tűvel, de még csak izzó tűvel sem... Próbáltam már kifújni sűritett levegővel, kiszívni porszívóval, de esélytelen... meg se moccan. Rákerestem ezekre a golyókra, 2 féle úton lehet őket le apasztani, vagy mikróban, vagy sütőben 150°2-3 órára... de nem szeretnék laptopot sütni, és sajnos a szakszerviz több napig bent akarja tartani a laptopot, és nekem nincs lehetőségem bent hagyni a laptopot.

    Bármilyen lehetőség, amivel esetleg kitudnám szedni ezt a kis ravaszt a jack dugóból??
    A segítségeket előre is köszönöm!!

    Üdv. Dani

  • bolondember

    MODERÁTOR

    válasz kissdeniel #1 üzenetére

    Szia!

    Kérlek a kérdésed itt tedd fel. Topikot zártam.

    Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Aktív témák