Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nedzsef

    újonc

    Üdv mindenkinek!Az én tapasztalatom az a kis köbcentis gépekkel,hogy pont arra való amire gyártják őket .Néha napján elvágni pár dolgot és félretenni.Sokan a ház körüli munkába beleértik az otthoni fa kuglizást is.
    A baj ezzel az ,nyugodtan meglehet kérdezni profi favágókat,hogy a kuglizás veszi igénybe a legjobban a láncfűrészt.Miért is-erdőben nagy dönt leáll,kicsi gallyaz leáll, közepes darabol.Mindeközben haladsz a géppel nem egy helyben állsz ugyan azt a poros levegőt adva a gépnek.Azokat a gépeket amiket én használtam husi 136-137,McCulloc 436,Partner351 két év használat után szinte mindnél ugyan az a hiba jelentkezett-kompresszió vesztés a henger és-vagy dugattyú kopása miatt,olajzó rendszer szétkopása.A gépek napi szinten ácsmunkában dolgoztak puhafában.Volt olyan gép ami full syntetic olajat kapott csak és volt ami kizárólag sima MOL2T .A syntetic picit tovább bírta de nem sokkal és itt tudni kell ,hogy ezeknek a gépeknek a motorja szinte a megszólalásig ugyan az ,méretben különbség minimális minőségben nincs.Jelenleg Husqvarna 445-öst használok és egy" nagy áruházas"kínait,amit egy kis ügyességgel és hozzáértéssel elég elfogadható társunká tudjuk nevelni.

  • Nedzsef

    újonc

    Üdv! Ácsmunkánál lényegesen kevesebbet pörög a gép mert nem mindent csinálsz teljes fordulaton,ráadásul egy a tetőn egy lent így sokat állnak a gépek.Kínai gépet meg senki ne vegyen aki nem ért a szereléséhez,és nem tudja karban tartani.Internetes lejárató videókon kivétel nélkül szutykos mocskos trehány gépeket mutatnak be, no coment a gazdáról. Kilehet fogni jót,de tény hogy rögtön az elején egyszer rendbe kell tenni és utána évekig megy gond nélkül.Husqvarna 445 második évében kezdtek jelentkezni az apró de bosszantó hibák-karbi elállítódik rendszeresen , gyulytás meghal,hála jó égnek nem vettem belőle rögtön kettőt pedig ez volt az eredeti terv.Profi gépre anno nem tellett ,használtat meg csak ismerőstől vennék..10 évig bármilyen gépet lehet használni ,kopó alkatrészeket időben kell cserélni és tisztességesen tisztítani minden használat után.Láncfűrészből,meg beton réselőből nem fogadom el azt az elnevezést ,hogy hobbi kategória...Ki az aki horgászsás helyett behúzza a gépet és neki áll farigcsálni? Gyümölcsösbe meg valamire való gazda be nem visz láncfűrészt,levágja amit le kell kézivel.

  • Nedzsef

    újonc

    Üdv! Ha csak instant betoppansz egy áruházba mert neked láncfűrész kell,megveszed vágsz vele nem érdekel ha nyöszörög tolod neki, simán állhat a 2 szezonos élet tartam ezzel tökéletesen egyetértek.Pont az ilyen embereknek találták ki az általad is megvásárolt MTH5600 ast vagy a HECHT 957 vagy aFUXTEC 54,4ccm es gépét ami mindhárom közül a legjobb ajánlatnak tűnik.Eleve olcsóbb és többet ad.Az aki elhiszi,hogy húszezer forintért azonnal munkára fogható jó láncfűrészt kap,na ez a kategória hívjon inkább egy kisvállalkozót aki ledarabolja a tűzifáját.A kínaiak nem buták,hogy szupi dolgot adjanak nekünk hugyért -szarért.A másik kategória aki megveszi és megnézi mit vett,majd elvégzi azokat az apró de fontos dolgokat amit a gyártó az ár harc miatt nem tett meg.Az ő gépük sokkal több ideig fog üzemelni hiba mentesen.A típusra jellemző problémák mindenképp jelentkezni fognak de ezzel így vannak a a fent említett európai cégek által márkásított kínai gépek is.A jó hír hogy fillérekért vannak hozzá után gyártott alkatrészek.A rossz hír az ,hogy valószínűleg a szerelő vagy nem vállalja vagy olyan áron hogy azon vehetünk egy új gépet ebből a típusból.Ebből adódhat az ,hogy hegyekben áll a kidobott visszavitt darabok.Márkás gépet megjavíttatjuk mert az "drága vót" még akkor is ha 30-40 ezres a számla,természetesen jó eséllyel kínai után gyártott alkatrészekből.Itt a szerelő duplán jól jár,azt hisszük mi is pedig nem:).Én a két gépet szinte egyszerre vásároltam 2015-ben mindkettőre kellett költeni azóta (gagyira első napokban +10 e) fogyasztásuk szinte azonos.10m akác fához bőven elég 5L benzin és 2.5L olaj a kínai fűrésznek,Husqvarnat kuglizni nem fogtam be,de nem fogyaszt az sem kevesebbet szerintem.Alapjában véve a fenti három márka műszakilag szinte azonos kivéve a fuxi mivel ő a gépét már nicasyl bevonatos hengerrel adja ,a másik kettő nagyon jó minőségü chrom hengerekkel.Tulajdonképp ugyan arról a soványka kínai lánykáról beszélünk,különféle európai divattervező kabátjaiban:) A nicasyl szett 35 dodó ért megvásárolható külföldi forgalmazóknál.Ahhoz képest hogy először azt írtad a nagyáruházas gépektől inkább tartózkodsz.. egyet már tönkre tettél egyet meg épp üzemeltetsz.. ej ej :)))DDDD ja hogy a 2. at nem olcsón nagyáruházban vetted? az a TE BAJOD:))))))

  • Nedzsef

    újonc

    válasz Butcher82 #55 üzenetére

    Öregem saját magadnak mondasz ellent..Az hogy az oleo saját márkás terméket csinált egy utolsó csavarig kínai termékből az csak azt jelent ,hogy ebből a nagy tortából ők is akartak egy szeletet. Kíváncsi vagyok ha bármi elromlik kapsz e hozzá olasz alkatrészt...Ettöl ez a gép még nem jobb a fuxinál,max az olyanok szemében akik valamiféle trendet próbálnak követni vagy olyat ami hasonlít arra.....Fűrészmániás srácok is teljes válbedobással oloeo pártiak,érdekes hogy mégis a fuxit tuningolják,és egy videóban szépen el is verik vele az 562 xp-t.Sörödet meg traktáld a legkedvesebb családtagodra.Az hogy a te géped mikor romlik el azt pont le...om,vedd már észre magad nem te vagy a gépkezelők csúcsa és a géped se tartozik oda.Az hogy te mennyit használod a gépet és én mennyit azt nem lehet egy napon említeni.Az eredeti témához amiből ez a beszélgetés ki indult értékelhetőt még nem tudtál hozzátenni.Nem is értem miért tereled a kínaizás irányába ezt a témát,mikor ez csak eredetileg pár szó erejéig lett érintve.Amikor egy alja gép és egy gyenge felhasználó párosul na ott a gép elég hamar bedobja a kulcsot,ez törvényszerű ..ezt nem tudtad amikor megvetted a piacost?Megnézted egylltalán mi romlott el rajta,vagy amikor leállt félredobtad csak.Ha ez a kedvenc témád tőlem beszélhetünk rólad is..

  • Nedzsef

    újonc

    válasz Butcher82 #60 üzenetére

    Nem vágom neked mi ebben az alpári,személyeskedést te kezdted de ha baráti jobbról nem is beszélhetünk részemről minden oké.Legelső írásomban csakis kizárólag arra akartam utalni,hogy mivel sokan a ház körüli munkába a 10m fa kuglizását is beleértik nembiztos ,hogy jó választás egy husqvaran 137-236 stb. Legjobb ha tudunk erre venni magunknak egy 2,5-3,5 lóerős márkás gépet.Ha mindenképp a legolcsóbb kategóriát akarjuk -vagy tudjuk csak megvenni,én azt tanácsolom ezt olyan helyen vegyük ahol garanciát is adnak mellé.Ha interneten rendeltük,jó eséllyel egy teljesen más gépet kapunk mint ami a képen szerepelt.Ne dőljünk be a jó ajánlatnak pl 65ccm 5Lóerő mert ez egy márkás gépnek is a becsületére válna. A román útvonalas 0-szériás gépek jellemzően normál minőségű csapágyakkal és tűgörgőkkel vannak szerelve c3 helyett habár sok esetben a felirat rajta van.Ha satuba fogjuk a csapágyat kis nyomással is tojás alakja lessz és úgy is marad.Áruházas gépünknél első ami szembetűnik talán mindenkinek ha a láncot körbeforgatjuk egyszer laza egyszer feszes,a lap és a lánc együttes hibája eredményezi -csere,de ha nem jelentkezik a láncot akkor is ki kell cserélni ugyanis nem nyúlik egyenletesen ettől rángatva ütögetve vág, ez egy fölösleges vibráció ami mindenre ki hat.Ha eleve oregon láncal vásároltuk a gépet azt is ellenőrizzük ugyanis van belőle hamis kínai.Ha körbeforgatjuk a láncot de nehezen megy vegyük le a kuplung harangot és a tűgörgőnket tegyük egy zárható kisdoboz benzinbe és rázogassuk 2-3 percet.száritsuk meg és bezsírozva szereljük össze.Egy mágnessel érdemes megnézni utána mennyi fémreszeléket találunk a benzinben,lefogunk döbbenni.Ha már leszedtük a kuplungharangot érdemes levenni az olajpumpa deknit és sz olajpumpát lefedni zsírral,ugyanis ez a dekni rosszul zár és már első vágás után sok fűrészpot találunk alatta.Tapaszatlatom szerint 2 év után valami hiba az olajozási rendszerben mindenképp jelentkezik,néha csak annyi,hogy a gép álló helyzetben ereszti az olajat ez az olajvezeték tágulása miatt van 500 forintér lehet venni újat vagy kivesszük az olajpumpát kivesszük a fekete csövet a helyéről,megtekerjük a hornyot teflonszalaggal majd jó szorosan visszapattintjuk a helyére.Garantáltan többet fog bírni mint egy új.Ha kevésnek érezzük a 2,4 lóerőt nyugodtan tehetünk a gépre egy esetleg kettővel nagyobb kategóriás hengerszettet-teljesen kompatibilis és 5000 ft szállítással együtt .Ne ijedjünk meg ha egy fekete hengert kapunk ez azért van mert a belsejét nikkelezték és kívülre nyilván nem szeretnék ha jutna a drága anyagból.Ha láncvezetőt kell cserélni első amit ajánlhatok Oregon Advancecut szállítással is max 6000,vagy egy olcsóbb ami legalább ilyen minőségű(szerintem még jobb is) a STRONG by husqvarna szállítással együtt is max 3500.Először én is frászt kaptam a hamis husqvarna felirat miatt de meglepetést okozott a jó minősége.Láncból ajánlom a Stihl oliomatic Rs láncait,5000 ft és nem kell állandó reszeléssel tölteni az időt.A gépünk szinte kész a vágásra már csak egy jó beállítás kell neki ami nem olyan egyszerű mint ahogy a videókban azt sugallják.Gyárilag beindul eléggé füstöl főleg ha 1:25 keveréket adjuk neki.Csak egyes gyártó írja bele a használatiba ,hogy 20 üzemóra után a keveréket 1:30-1:40 re változtassuk olajminőségtől függően,több olaj kevesebb cseregaranciás gép ők így gondolkodnak a környezet kárára.Drágább márkásított kínai gépekben kemény króm bevonat miatt járatásra-több olajra valójában nincs szükség de nem árthat kezdetben.A standart beállítással csak elindul a gép de nem biztos hogy jól is vág.Meleg gépnek full gázon addig adunk benzint még elkezd picit jobban füstölni és akkor visszavesszük addig a pontig mikor a füst kezd megszűnni.A kívánatos hang erős-pattogós,a halk duruzsoló hang a szegény keverékre utal ami kenési elégtelenséget majd felhevülést és ezáltal gyors kopást okoz.Márkásított kínaiakat ezért is szerelik magnézium házzal a jobb hőelvezetés érdekében ,hogy a laikus felhasználó egy rossz beállítással se tudja könnyen tönkretenni a gépet (Efco,Hecht,Fuxtec).Nem szabad leócsárolni azokat az embereket akiknek csak a legolcsóbbra telik,örülnek ha a méregdrága fát megtudják venni.Négy éve javítok ismerősöknek kínai gépeket kényszerből, mert a szerelők nem engedik be se vinni a sokszor olyan piszkos elhanyagolt átverésszagú műhelyükbe,ahova meg én nem vinném be a márkás gépet:) Ennek ellenére a stihleket husqvarna-kat meg javarészt kínai alkatrészekből javitják.. (lásd fürészmánia 137 husqvarna felújítás 1-2)és ezt még be is mutatják:))))) Ha van bármi kérdésed kedves Butcher a diablo-bol csak simán ki vele,ha esetleg valami marhaságot írtam hát sry,ne feledd csak egy lelkes amatőr vagyok -akárcsak te:DD

  • Nedzsef

    újonc

    Mi van veled bucher élsz még?? :DD Harap még a gépszörny? :W vagy már rég váltottál jobbra?

Új hozzászólás Aktív témák