Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kobe #9319 üzenetére

    Az oktatas az pont rossz pelda. Baratnom anyukaja altalanos iskolai tanar volt Nemetorszagban. Az elmondasa szerint az utobbi evekben a negyedikes gyerekek a 15 evvel ezelotti masodikos gyerekek szintjen voltak. A nemetul nem beszelo bevandorlok gyerekei miatt (igen, volt koztuk magyar csalad gyereke is) azzal vannak a tanarok elfoglalva, hogy egyaltalan nemetul megtanitsak a gyerekeket, tehat nem tudnak foglalkozni a tenyleges oktatassal. Ez az elmaradas megy vegig egeszen a felsooktatasig.

    2 evet dolgoztam egy fosikolan Nemetorszagban. A frissen erettsegizettek nem tudtak szazalekot szamolni, alapveto problemaik voltak iszonyat egyszeru szamitasi feladatok megoldasaval, igaz ahhoz ertettek, hogy panaszkodjanak az oktatok miatt. Szerintem egy ilyen oktatasi szinvonal miatt nem erdemes a gyerekkel Nemetorszagban maradni. Ha nagyon jo a gyerek, akkor tanulhat kulfoldon is, ha Mo-n erettsegizett, akkor is.

    Egeszsegugyrol is vannak negativ tapasztalataim. Ortopedushoz 2-3 hetre adtak volna idopontot, a varosban van 5 is, de a leghamarabbi is egy hetre fogadott, pedig alig birtam menni. A haziorvos lebaszott, hogy o ehhez nem ert, miert mentem hozza?

    Baratnomnek szuksege volt MRT-re, 3 hetre volt idopont, pedig ebbol is van 2 a varosban, ahol lakunk es ez nem a korhazban van, hanem maganrendeloben. Szakorvoshoz 2-3 honapra elore adnak idopontokat, szoval szerintem itt sem sokkal jobb a helyzet, mint Mo-n.

    Ez nem panaszkodas, de szamomra nem erv a jobb egeszsegugy vagy oktatas a Nemetorszagban maradashoz. De ez nagyon off topic.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák