Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • concret_hp

    addikt

    válasz attiati #8555 üzenetére

    a legtutibb minuszos befektetés az elnéptelenedő helyeken frissen építkezni, nagyjából ennyi tűnik biztosnak :D de 20-30 év alatt akár ez is változhat (mittomén olyan drága lesz az élelmiszer, hogy egy közepes meló helyett jobban megéri paradicsomot termelni, ahhoz meg kell föld)

    egyébként szerintem ez is olyan, hogy nagyon érzékeny a kereslet-kínálatra. hasonló szerintem pl ehhez, csak pont fordított irányból, ingatlannál a kínálat a nagyon rugalmatlan, kávénál meg a kereslet: [link] gyakorlatilag 1 év altt tudott csinálni egy duplázást 10-11ben ill egy majdnem duplát 13-14ben is, a kereslet szerintem közel állandónak tekinthető a kávénál, mennyit változhatott a kínálat egy ilyen duplázásnál? szerintem max 30%-ot, de lehet hogy 20-at sem, meg persze az is lehet hogy hülye vagyok hozzá, csak tankönyvi okoskodás az egész, lakásnál simán lehet ugyan ez: a kínálatnak nagyon kis része az új, ami rugalmas lehetne, tehát nagyjából állandó a kínálat, de ha hirtelen 5 lakásra nem 4 hanem 6-7 vevőjelölt jut, akkor nem lefele megy a licit, hanem felfele.

    meg nem mondom, hogy hol olvastam, de volt valami kísérlet, aminek kb. az volt a lényege, hogy 20 fős nő férfi társaság 11-9 osztással, találjál párt magadnak, akkor van jutalom (nem emlékszem pontosan mi volt, a lényeg, hogy teljesen megváltozott a dinamika), hát az arány cserélésével a szituáció is elég sokat változott.

    [ Szerkesztve ]

    vagy fullba vagy sehogy :D

  • Cheesy

    őstag

    válasz attiati #8555 üzenetére

    Lehet, hogy rossz a következtetésem, de én így látom:
    A CSOK-kal felkavarták az állóvizet. Plusz a bankok hitelezési kedve találkozik az emberek eladósodási kedvével.
    Ha kereslet-kínálat felől közelítem meg a dolgot, most boldog-boldogtalan társasházat épít. Lehetőség szerint amit még 2018 év közepéig be is tudnak fejezni. Mivel alig van ember akit munkába lehet fogni, ezért alig, vagy csak lassan haladnak a munkálatok. (Itt a nagy cápákat, mint Market Zrt, Épkar Zrt, Lavinamix, stb. most hagyjuk, kisebb hadsereg dolgozik nekik.) Gyakorlatilag ukránokkal és románokkal dolgoztatnak a legtöbben kiskönyvvel. (Itt ugyan ki lehetne térni a munkanélküliség és e között a tény között feszülő ellentétre és a magyar ember bizonyos munkakörökben érezni vélt megalázottsága közti összefüggésre, de hagyjuk.)
    Az új építésű ingatlanpiacot most felhajtották, ugyanis CSOK-ra - felvenni kívánt pénz feltételeinek - a használt lakásoknak csak egy része felel meg. A fenti problémákkal találkozva így egy magas kereslet - alacsony kínálat arány lépett fel. Ez az arány pedig kedvez az árak emelésének. Így egy 1 évvel ezelőttig 10M-s ingatlant 13-14M-ért akarnak eladni, hogy a fentiek miatt eleve drágábban épülő új építésűbe beköltözhessenek jelentős hitellel.
    Úgy gondolom, hogy nem lett jóval több megtakarításuk az embereknek, hanem a hitelintézeteknek köszönhető ez a növekmény.

    www.vakbelmutet.hu

Új hozzászólás Aktív témák