Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zeki

    nagyúr

    válasz attiati #8549 üzenetére

    Plusz kellett ehhez a különböző pénzintézetek bedőlése is. Elszállt a bizalom sok embernél, és most a jó helyen lévő ingatlan a tuti.

  • Kobe

    veterán

    válasz attiati #8549 üzenetére

    nincsenek statisztikáim, de mivel a család fele bankban dolgozik, illetve nekem is egész jó kis bankos ismerősi köröm van (privát, befektetési, hitelezési bankárok, bankosok), így csurran azért információ....ezek alapján én pl. nem tudom levezetni, hogy azok a piacra lépők, akik most vesznek, honnan a rákból szedik elő rá az önrészt. Lehet én vagyok túl óvatos tervezésű, de pl vezetem a költségeimet, látom hogy évek alatt egy pesti átlagos megélhetés mennyivel drágult, hiába olcsóbb a hitel, szerintem az átlagkeresetűeknél a lassú jövedelemnövekedés nem kompenzálta a szintén tartós árszinvonal emelkedést....ugye a szakszférában meg csak az elmúlt 1 évben kapcsolt rá igzaán az állam, a többi év elég lagymatag volt. Itt szerintem egy jelentős rétegnél a családi vagyon / ingatlanhelyzet is bejátszik (vidéki lakást ad el, vagy család is felköltözik és vált nagyobbra, stb)

    Viszont az sem látszik, hogy mviel msot már tényleg a cserélők, nagyobbra váltók a többség, ott ki a felszívóerő....mert ugye matek alapján minden cseretranzakcióra kellene egy új piacra lépő legyen, elvégre a régit valakinek el kell adni...nem tom mennyire van a piacon most kisebből picit nagyobb lakásra váltó réteg, szerintem nem domináns, a befektetők meg nem az egyéni értékesítések levadászására mennek, jellemzően pláne nem a panelokra stb

Új hozzászólás Aktív témák