Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Vision #30028 üzenetére

    Ehhehhe, pont szentendrei topictárs írja rendszeresen a Bp. topicban, hogy nulla élet van, bármi buli, előadás, koncert vagy csak ha a barátai nagy részével szeretne találkozni jöhet be Bp.-re :D

    Szóval ez is életszakasz és elvárások függvénye.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Kobe

    veterán

    válasz Vision #30028 üzenetére

    budapesten belül is el lehet verni 3-4 órát, fél napot egy bevásárlásra, ha nem csak belvárosi express boltokba akarsz menni, ahol általában szűkösebb a kínálat, és ehhez már autóba kell ülni legtöbbször. Mivel a legtöbb agglos település túl kicsi ahhoz, hogy több üzletet eltartson, legtöbb esetben a főút, városhatár közelében épül lánconként 1-1 bolt, hogy a környezőp kisebb településeket is el tudja látni, azt annyi.
    Ez nem csak Bp, más vidéki vonzáskörzetű településen is így megy.
    Biztos vagyok benne, hogy érden, szentendrén de a környékbeli településeken is necces lenne bárhol eltalpalni és lábon elintézni mindent, szóval a "felsorolt dolgokkal nem kell több időt tölteni" kijelentéssel én erősen vitatkoznék

    Bp-i panelt mondtatok, az legtöbbször lakótelep, ahol legtöbbször sétaközelben van minden, ez jó hogy ezekre figyeltek a tervezésnél.
    Én pl az elmúlt 2 hónapban heti átlag 4-6 órát és fél tank benzint megspóroltam azzal, hogy lábon el tudok járni a szomszédba vásárolni, piacra, stb

    Ismerősöknél meg azt látom, kiköltöztek jellemzően dél-budai most felkapott településekre az újépítésű részekbe, egyik fele várja az aszfaltozást, mert az még nincs az utcában, másik meg mindenhova autóval megy, mert szószerint _semmi_ nincs a közelben, ha el kell intézni valamit.
    Nekem pl névtelen utca legvégén egy ház, a kerttel járó többlet munkával és a plusz üzemanyaggal, időráfordítással, nem igazán éri meg, hogy elmondhassam kertes ház van.

Új hozzászólás Aktív témák