Új hozzászólás Aktív témák

  • wapsuvap

    csendes tag

    Áhoj Topic! Aki tud, lásson el okos tanácsokkal. Történt, hogy rendeltem neten egy Spire SP147 Gigapod VI külső racket. A problem, hogy a belerakott vinyó tartalmát sajna nem tudom elérni. Sajna nem tudom visszavinni a boltba, de a forgalmazóval felvettem a kapcsolatot. Gondoltam amíg onnan megkapom választ, addig felteszem itt is a kérdést. Informatikában nem vagyok bénarépa, de ilyen cuccos most használok először, ezért lehet, hogy csak nekem kerülte el valami a figyelmemet.
    nah...
    OP rendszer XP SP2
    A vinyó: Seagate ST380021A IDE (FAT32), de próbáltam 250 gigás Samsung-gal is, amin NTFS volt - hátha az is számít, de aztán kiderült, hogy nem.
    A jumper master-re van beállítva.
    belső csatlakozók rádug
    táp rádug
    usb rádug
    Bekapcsolom, vinyó felpörög, kontrollámpa folyamatosan világít, számítógép tájékoztat hogy usb eszköz lett csatlakoztatva. Ugyanakkor kontrollámpa halványabban világít és a számítógépen is lehet hallani, hogy valamin nagyon erőlködik. A hardvereszközök listájában ST3x0p2qA'''''''''USB Device néven látható a vinyó (a Samsung is hasonlóan cifrán volt írva), de a fájlkezelő progiban viszont nem jelenik meg cserélhető eszközként. A hardvereszköz leállítás sem lehetséges, mert csak "elhomokórázik" rajta az OP rendszer. Szóval ki kell kapcsolni a power gombbal...
    Telepítőjén csak Win98-hoz van driver. A gyártó cég honlapján ugyanaz.
    Szerintetek hardware hiba? Köszi! Üdw: RoB

    RoB

Új hozzászólás Aktív témák