Aktív témák

  • Ozi-3

    újonc

    Sziasztok!
    Segítségeteket szeretném kérni, hátha tudtok segíteni, hogy mi lehet a baj forrása.
    A jelenség a következő: Egyszer csak elszállt az egerem, azt hittem, hogy merül az akksi, de nem. Utána A billentyűzetre sem reagált, majd win jelezte, hogy összedölt betölt egy %-os valamit és újraindult. Valami olyasmit írt, hogy az overclock értékeket nem bírja, de nem is volt húzva. (Win 10 még 1 hónapos sincs) Utána először még posztolt, bejött a bios, utána már az sem és nem is postolt, majd el se indult. Az alaplapom Asus Sabertooth 55i. Néztem, hogy a CPU led-je konstans vörösen világít. Elsőnek arra gondoltam, hogy túl sok pasztát raktam a legutóbbi tisztítás után, de nem volt vészes, a proci sem volt forró. Utána cmos-t reseteltem, semmi. Majd a tápra gyanakodtam, hogy az szállt el, kivettem és a gémkapcsos teszttel néztem, hogy elindul (24 pines zöld+egy fekete földeléssel rövidre zártam és elindult, illetve egy ventit is meghajtót). Utána arra gondoltam, hogy lehet a cmos akksija halt meg, ezért lecseréltem a CR2032-es gombelemet, este tudtam megtenni, akkor értem haza. Akkor elindult, megörültem, de sima win 10 asztalon 5-10 perc múlva megint elszállt az egér, billenytű és a probléma ugyanaz.
    Van valami tippetek, hogy mi lehet a ludas? Én vagy az alaplapra gyanakszom, vagy arra, hogy a táp, hiába megy, nem bírja a szükséges feszültségeket produkálni. A PSU egy 600W-os CoolerMaster SilentPro. A gép nagy része már bő 10-15 éves, nemrég bővítettem használt ramokkal és beletettem egy ssd-t.
    Olvastam mindenféle fórumokat, akiknek hasonló problémájuk volt, ott vegyesen, alaplap/táp/cmos akksi halt meg, proci általában nem. Egy I5-ös procim van, a socketből sosem vettem ki, csak a hűtőjét újrapasztázni.
    Köszi előre is a tippeket/ötleteket!

  • Fecogame

    veterán

    Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Aktív témák