Új hozzászólás Aktív témák

  • c4

    őstag

    HiMedia Q5 4K3D

    Kisebb nyüstölés utáni összefoglalóval untatnám a publikumot.

    A készülék elegánsnak mondható csomagolást kapott, minden tartozék rendelkezésre áll az azonnali használatbavételhez.
    Még a Wi-Fi is!

    Elegáns, alumíniumházat kapott a készülék, elején egy kis kijelzővel... ami az órán kívül semmit nem mutat.
    A boot-idő a szokásos, kicsit várunk, majd még egy pirinyót és beköszön a kezelőfelület. Ami ennél a darabnál a 1.0.7-es FW-nek köszönhetően egy faék egyszerűségű android kezelőfelület. (Ezt már a VTEN esetén is konstatáltam...)
    Ami kissé megnehezíti az ámítógépek világában járatlan felhasználót, mivel Linux alapismeretek hiányában még a felmountolt meghajtókat sem látja főképernyőn. Úgy kell kitallózni a rejtekadó erdő mélyéről. Hálózat beállítás:
    ismét a szokásos félőrület után összekalapáltam a NAS-al.

    A küzdelmek után kissé megfáradva elindítottam a szokásos "tesztsorozatomat". Különböző videó és audióformátumokkal kínáltam meg a kicsikét.

    A saját lejátszóval kezdtem a kísérletezést. Itt sem mondhatjuk, hogy elkényeztet bennünket a szolgáltatások hada, egyszerű tallózással jutunk el a kívánt forrásig. Hogy kissé nehezítve legyen a feladat, ezt minden meghajtóváltáskor meg kell tenni. Hogy még izgalmasabb legyen, külön felületen érjük el az USB és a hálózati meghajtókat. Szóval mondjuk egy hálózati meghajtó kiválasztás esetén a tallózás menete (természetesen a parancsikon létrehozása után, amit nem érünk el főképernyőn): médiacentert megnyitjuk (1.0.7 FW), megjelenik egy választómenü, ahol a parancsikon kiválasztást kérjük, kiválasztás után meglátjuk a kapcsolatot, majd arra kattintva feltárul szemünk előtt annak könyvtárszerkezete, majd szépen odalépkedünk a lejátszani kívánt fájl mappájához, rákattintva megnyílik, és a fájlra léptetve majd kattintva elindulhat a lejátszás... Egyszerű, ugye? :)

    Ha már lejátszás... Egyszerűtől induljunk a bonyolultabb feladat felé. Avi, SD mkv, 720p, 1080p (DTS vagy ac3, AAC hanggal) mp3 wav, flac rendben, szépen mennek, a képjavító áramkör egész jól beállítható, persze módjával kell ezt is adagolni.

    Hangminőség az árkategóriához mérten hozza a szintet. Képminőséggel sincs nagyobb baj.

    Akkor adjunk neki valami kihívást jelentő feladványt:

    indítsunk el egy BD lemezképet NAS-ról! Avatar, 3 az 1-ben, több m2ts-ből álló film (VTEN itt elvérzett), működik, semmi gond a váltásoknál.

    TrueHD-s hangokkal rendben mennek a filmek. Jupiter Ascending került sorra a Dolby Atmos hanggal.

    Néma csend.

    Kis turkálás, fórumozás és lőn új FW, ami egy új kezelőfelület mellett már tartalmazza az Atmos hang támogatását is. Csak az ikonok változtak - a képernyő közepére kerültek kissé nagyobb méretben -, a kezelés változatlan.

    Itt meguntam már az egyszerűséget, jöjjön az XMBC, azaz ma már Kodi! Ez sem egyszerű, maradtunk a Linuxos kezelésnél, szóval betallózgatjuk a meghajtókat (a kodi-15 beta verzióban már megteszi helyettünk) és tallózás után kérhetjük a szkennelést. Szóval aki ismeri a programot, az tudja, ez sem két kattintás, mint maga a program személyreszábása sem. Na de ez ráér, majd...

    Indítsunk el egy filmet... Nekem itt is kicsit sok kattintásnak tűnik, mire valójában elindul a film. Ha jó helyről mountoltuk a meghajtót, szépen el is indul a film. Azonnal kiderült, hogy egy teljesen más lejátszó kezelőfelülettel hozott össze a sors, mint a saját lejátszó szoftveré. Ez okoz némi kis gabalyodást, ha már hozzászokott valaki, mit hol állít, talál meg a másik szoftverben. Na de itt belépne egy kényelmi funkció, a "KODIWrapper", a telepítése után ezzel meghívhatjuk a beépített lejátszót Kodi alatt. Minden filmnél újra és újra ki kell választani, hogy melyik lejátszóval is kívánjuk a filmet elindítani. Igen ám, de... A saját lejátszója a BD struktúrát felismeri és lemezként kezeli. Míg ugyanez a Kodiban nem mondható el, így sajnos nem sikerült lemezként elindítanom a beépített lejátszóval, csak a Kodiéval. (Nem állítom, hogy lehetetlen, de nem adtam több időt magamnak a keresgélésre.) Itt belép egy új kihívás is, csak az USB felületet szólítja meg alapértelmezetten a wrap, hálózatot nem. Létezik kis buhera hozzá, de azt már nem töltöttem le. Szóval előkerültek eme kis kitérő után a kedvenc filmek... A Gyűrűk Ura EE indulhat... Upsz, már az első percekben hangkimaradás! Jaj, szegény fejemnek... Nézzük USB-ről...

    Ott is ugyanott, ugyanúgy kimarad a hang. Vissza a régi FW... Azzal is. Szóval egyes filmeknél - valószínűnek tartom, hogy a bitráta miatt - eldobja a DTS-HD hangsávot (Nem minden film esetében). Felettébb bosszantó az előzmények ismeretében, mikor is a TrueHD és az Atmos hangok gond nélkül megszólaltak.

    Szóval vegyes érzelmekkel ülök a karosszékben:
    itt van ez a kis, alacsony árú, csinos készülék, ami végül is szerethető lenne még a kissé bonyolult kezelésével is.
    De míg a VTEN esetén több, itt egy alap dolog hibádzik.

    Nagyjából innentől mindenki maga döntse el, megéri-e neki vagy nem ez a készülék az árát. A DTS-HD hangprobléma valószínűleg orvosolható lesz szoftveresen. A kezeléstechnika nem fog szerintem változni. Aki az egyszerű kezelés híve, ne ezt a készüléket válassza szerintem.

    A próba kizárólag 2D-s videókkal történt, nem áll rendelkezésemre 3D megjelenítő. Csak HDMI kimeneten voltak a készülékek összekötve.

    A Kodi használatáról bővebben és sokkal mélyrehatóbb ismeretekkel a fórumokon is találkozhattok a topikjában.

Új hozzászólás Aktív témák