Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    Üdv, kb. 1 hónapja vettem egy Jumbo Spartan rollert munkába járni, faja, de ami szemre jó minőségű úttestnek tűnt az rollerrel már nem annyira az. Ezért gondolkodtam hogy lecserélem a kerekeket légtömlősre, mint amilyen pl. a Hudora Big Wheel AIR 205 Roller-en van, csak nem tudom kapni-e külön? Ja és a méretei jók-e, be fog-e férni a "régi" helyére.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz nextman #43 üzenetére

    Én ha most vennék (és persze lenne rá fölös pénzem :) ) ilyet vennék: Hudora Big Wheel Air 205 roller, esetleg a másikat amelyiken van már fék is: HUDORA Big Wheel AIR roller 205 Duplafékes

    Nekem ez a Spartan Jumbo van tőlük, észreveszem én is, meg a roller is a rosszabb minőségű utakat. A kormány kissé zörög már mert az út szétrázta a teleszkópos gombnál, ezért inkább jobbnak tartom a felfújható kerekűt, az gondolom nem rázza ennyire, persze nem próbáltam olyat milyen lehet. De azt kell mondjam imádom, veszett jól néz ki :K, veszett jól gurul, csupán eleinte kissé fura volt mert megbámultak mint valami ufót (mivel 37 éves vagyok :DDD)
    De azt is meg kell mondjam, az első napokban azt fogod gondolni, hogy mégiscsak szereted te a bringázást :DDD

    Munkába járáshoz vettem én is, nem lakok messze a munkahelytől (cca. ~8.5km) de havi szinten ez kocsival sok amit nem is fizetnek, bérletet viszont adnak, így busszal be a városba - onnan viszont még mindig ~1.9km gyaloglás ami kb. 20-22 perc lenne. Először bicikliben gondolkodtam, de nincs hová biztonságosan letenni estére (nembiztonságos az van), így lett a roller, azt összecsukom és vihetem buszon is.
    Szóval, a rollerrel nekem az ~1.9km az kb. 6-7 perc oda, de ennek jó 80%-a lejtő. Visszafelé még mindig megáll 10 perc alatt kicsivel akkor is ha épp nincs nagyon kedvem hajtani, de már majdnem elértem a 7 percet is :) 1.5km alatt van benne 18m emelkedés.
    Hajtásnál egy állandó tempóra érdemes beállni, és nem 'izomból' meglökni 6-8x majd gurulni amig le nem lassul, aztán újra. Sokkal fárasztóbb. Én kb. 2-3mp-enként lökök rajta egyet, a mozdulat kissé teátrálisnak hat :D mert olyan mintha kicsit el lenne túlozva, ám ez vállt be a legjobban, és utólag a neten is találtam 'oktatófilmet' ahol szintén hasonlót mutatnak.

    (#46) Geri8
    "... További gondom, mivel gyalogosnak számítok, ezért az úton bal oldalt haladok, ha nincs normális állapotú járda (kertváros) ..."

    Ezt itt rosszul gondolod :) Alapeset az, hogy valóban gyalogosnak számít a rolleres, ezért a járdán kell közlekedni vele. Ám mivel ahol én megyek ott is igen katasztrofális a járda, ezért a második adandó alkalommal odamentem a rendőrökhöz és megkérdeztem, hogy akkor hogy is van ez. Azért csak második alkalommal, mert először nem mertem, meg ne büntessenek azért mert az úton rollerezek :B

    Azt mondták: A rolleres gyalogosnak számít, így járdán kell közlekedni vele, de ha a járda nem alkalmas a közlekedésre akkor mehetek az úttesten, viszont ott már a járműforgalom vonatkozik rám, így a menetirány szerinti jobb oldalon kell közlekedni. Ha szembe mész a forgalommal rollerrel, igen könnyen megbüntethetnek.
    Valamint a saját, és a forgalom biztonsága érdekében este 'ajánlott' (szvsz. kötelező...) a fényvisszaverős mellény (sárga 'kukásmellény'), és lámpa előre, hátra (:F kíváncsian várom hogy lehet hátra felszerelni).

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz Geri8 #51 üzenetére

    Én is pontosan így gondoltam, de úgy voltam vele inkább megkérdezek egy rendőrt, az csak tudja :)

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz nextman #53 üzenetére

    Nem tudom, szerintem semmiben :) csak én ott nézelődtem vásárláskor :) Amiben 'gond' a sajátom, az hogy magas, elég rendesen be kell hajlítani a térdet minden lökéskor, így másodjára olyat vennék aminél alacsonyabban van az ahová állok, ebben jobbnak tűnik az amit linkeltél.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz Lalla #56 üzenetére

    3,5 km-t szoktam megtenni naponta a melóba, főként bringával. Nagyon meglepődtem, hogy szinte azonos eljutási időt tudott produkálni a cucc

    Tüdőből viszont nagyobbat kíván mint a bicikli :DDD

    Nekem is a 'sima' 1-es van, nálam már az első hónapban behozta az árát, mivel ~13.7e-be került szállítással együtt, a benzinköltségem meg átlagban 15e körül alakult. :)

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák