Új hozzászólás Aktív témák

  • ABE

    őstag

    válasz #24889344 #2 üzenetére

    Csapágy téma: nekem ugye az első nap elkezdett csikorogni az első kerék, visszavittem, megcsinálták. Aztán leellenőriztem a hátsó kerekeket, éreztem, hogy nem gördül olyan simán és halkan a kerék. Utánanéztem kicsit, és azt láttam, hogy a gyárilag alkalmazott 200-300 forintos standard csapágyak elég silányak, ABEC5 "szabvány" ide vagy oda, olvastam panaszkodni másokat is, hogy hamar elhasználódnak. Mivel nem akarok csikorgó, akadó csapággyal közlekedni, én is elmentem SKF csapágyat venni, szintén a 608-2Z-t vettem meg. Már a boltban feltűnt a 300 forintos csapágy mellé téve, hogy sokkal halkabban és simábban gördül, nem véletlenül került ennek darabja 900 forintba. Most tesztelem a cuccot, azt várom, hogy nem csak halkabb és simább gördülésű lesz, de sokáig is fogja bírni a strapát.

    A kerékkel nekem is van egy kis gondom, mégpedig az, hogy nincs rendesen kiegyensúlyozva. Nyilván valami fröccsöntött cucc, valószínűleg a vastag gumi miatt van benne némi egyenetlenség, ezt nagyon sima felületen érezni, bár az egyenetlen aszfalton ez nem érezhető.

    A suhanással egyetértek: nagy élmény rollerezni. :K Nézzenek csak, nem tudják, hogy milyen praktikus cucc. :)

Új hozzászólás Aktív témák