Új hozzászólás Aktív témák

  • fonok87

    aktív tag

    Új topic a kedvencek-listára :)

    A hétvégén haladni fogok a saját építésű kerti sütővel, mindenképp jelentkezem képekkel majd.

    Illetve megosztom (itt is, részletesebben) a mindent ütő pác receptet, amit nagyszüleim fél évszázadon keresztül tökéletesítettek :)

    Hozzávalók (kb., hús kg-onként):
    - só, bors ízlés szerint
    - 2 fej hagyma
    - 3-5 gerezd fokhagyma
    - pirospaprika (én édeset használok, csípőset tesz mindenki magának az elkészült húsra)
    - 3-4 ek. mustár (egy nagy flotty)
    - 1 ek. kecsap (egy kis flotty)
    - 2 dl olaj

    Húst felszeleteljük (én tarját szoktam ezzel a páccal készíteni, azt max. ujjnyi vastagra vágom). Hagymát karikázzuk, félretesszük. Fokhagymát passzírozzuk vagy apróra vágjuk, és a többi fűszerrel, kecsappal, mustárral elkeverjük az olajban. A 2dl olaj nincs kőbe vésve, annyira van szükség, hogy miután felvette a mustárt meg a többi sarat, maradjon egy kis leve. Ez ugye azért fontos, hogy amíg a hús pácolódik, levegővel ne érintkezzen, tehát a pác lepje el és közte se maradjon levegő. Edénybe rétegezzük a mindenfélét: aljára kis pác, hús, teteje megken, hagymával megszór, ismétlés az első lépéstől amíg megtelik az edény vagy elfogy a hús. Legjobb, ha egy napig ázik, de ha nincs idő, 5-6 óra múlva is nyugodtan lehet sütni.

    Truss me, I'm an engineer.

Új hozzászólás Aktív témák