Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #243304 üzenetére

    Gyárilag nincs benne, de lehet kapni, asszem 3-at tud fogadni. Érdekes, hogy én ha picit alacsonyabbra engedem a nyomást, túlságosan belül amikor a bringán ülök és durva terepen fel is ütöm. Nekem pontosan a gyárilag ajánlt nyomás vált be, vagy annál valamivel magasabb. Enyhe terepen persze így a rugóút felét sem használom ki. Tokennel lehet kisérletezni, de engem amúgy is zavarna, ha a rugóút elején jobban beülne, valamiért nekem fura, ha ráülök a bringára és elöl máris "elfogy" 30mm, 100mm telónál az ajánlott 20mm sag-et érzem jónak.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz Hasaggymeg #243304 üzenetére

    Akkor ez nem jött be, viszont a témát érdemes lehet még feszegetni, mert az, hogy a gyári ajánlás a súlyodhoz 120 psi és te már 70 psi körül jársz ez nagyon nagy különbség. Finomhangolásra szükség van, de nem jellemző, hogy ennyire rossz lenne a gyári ajánlás.
    Ez alapján pedig talán erős kijelentés, de azzal a villával valami nincs rendben.

    Első még olcsó ellenőrzendőnek javasolnám megnézni, hogy az alsó lábakba szorult-e be levegő, ami gátolja a rendes mozgást: mivel reban-n nincs nyomás kiengedő szelep, ezt a porlehúzók félrehúzásával tudod megtenni, óvatosan gyorskötözőt bedugni alá mélyre, megmozgatni és szépen szisszen egyet a villa. Utána egész más lesz a mozgása.
    Másik probléma lehetőség: hibás szervizelés, rossz olajmennyiségek (esetleg olaj minőség) a lábakban, vagy a csillapításban. Megoldás --> teljes nagyszervíz, minden tömítés cseréjével együtt. Ez már költséges, de szó szerint egy új teleszkópod lesz utána.

Új hozzászólás Aktív témák