Aktív témák

  • tread

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy nagyon furcsa problémám.

    Évek óta használtam egy saját magam által összerakott gépet, amit most cseréltem le egy újabbra és a régit az apósnak akarnám összerakni.

    Adott egy eddig általam használt MSI Z77-GD65 alaplap, benne 2x4 GB Kingston HyeprX Savage ddr3 memória, Intel i7-2600k proci + venti illetve Samsung 840 pro 120 GB SSD.

    Ezek mellé vettem egy EVGA 500 W2 tápot, egy házat és egy ventit a házba.

    A procit újra pasztáztam a biztonság kedvéért.

    Alapból a CPU-ba integrált grafikus megoldást akartam használni, mondván böngészésre meg filmnézésre bőven elég.

    Szóval gépet összeraktam, DVI az alaplapi kimenetbe bedugva, monitorra rá, indít majd a gép el is indult, de semmit boot képernyő, hanem csak teljesen kék képernyő a monitoron. Nincs BIOS hibakód, meg semmi. A gép elindult csak nincs normális kép. Ugyanez kipróbálva HDMI kábellel, ugyanez az eredmény.

    Ekkor betettem a gépbe az én Geforce GTX 1080-amat de tök ugyanaz. BIOS legújabb verzió, több BIOS reset is volt, de semmi változás.

    Ekkor a sok kísérletezés közben rájöttem arra, hogyha két monitort is rákötök a gépre, egyiket HDMI-vel a másikat DVI-vel, akkor a HDMI-s monitoron van normál kép végre, de csak újraindítás után, ha menet közben dugom rá a kábelt, nem lesz kép továbbra sem. Ha nincs bent a VGA kártya, akkor is ugyanez a helyzet.

    Egyszerűen fogalmam sincs mi lehet a probléma, dér így nem hagyhatom, mert ez nem normális, ráadásul egyik alkalommal, miután felraktam win8.1-et (ez volt a kérés) és hagytam menni a gépet, egy idő után hallottam a Windowsban a device detached hangot és elment a kép és csak újraindítás után jött vissza megint.

    Bármi ötletet vagy javaslatot szívesen vennék.

    Köszi előre is! :R

Aktív témák