Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bazsee71

    őstag

    válasz adp #40348 üzenetére

    Én jegyzeteltem anno a La Piazza-t, és a Pin Up-ot, de nem mérvadó, nem sikerült jót húznom. PY-t meg korábban gyári szűrővel csináltam, ott sikerült megtalálni szerintem egy elfogadható szintet, viszont most a Renekával egy zacskó Spicyt elfogyasztva sem sikerült jót húznom. Mit hogy jót, nagyon rosszul sikerültek, és egyelőre nem is tudom mi lehet a gond. Anno 92 °C-on jó volt, ott most nagyon savanyú. 97 °C-ig is felmentem, ott már keserű, de még mindig éreztem benne savanyú ízjegyeket is. Közte sem volt az igazi, per pillanat teljesen tanácstalan vagyok. Szándékosan nem raktam vissza a gyári szűrőt, gondoltam csak lehet jót húzni a Renekával is, eddig a kialakítása nagyon jó hatással volt az eredményre. Most még az őrlemény mennyiségét fogom variálni, más nem maradt.

    Egyébként Kalitához nem a Graef-et állítgatom, hanem befogtam egy Hario Skertont, és sokkal jobban tetszik az eredmény. Eltűnt az a pici zavaró kesernyés íz is az italokból. Ha ennyit számít a kézi őrlő, és az alacsony fordulat, akkor még jobban piszkálja a fantáziám a Pharos. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák